Skocz do zawartości

takashmen

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez takashmen

  1. Super, mamy coś na początek, jakąś historię. Skup się teraz na opisaniu osoby adepta magii: Jego wygląd, jakieś cechy charakterystyczne, ubiór, skąd pochodzi - warstwa społeczna. Zaproponuj w jakim okresie historycznym dzieje się twoja historia, w jakim regionie świata, wszystkie te detale pozwolę później na stworzenie wiarygodnej postaci Zbuduj jego wizję w postaci opisu, oraz zbierz referencje jego ekwipunku, ubioru, twarzy. Nie podchodź do tego z taką dozą negatywności, szkodzisz tym sobie, od czegoś trzeba zacząć, a historia którą zaproponowałeś jest dobrym początkiem. Prace tego gościa mają fajny styl i traktowanie formy, jeśli przygotujesz brief i referencję weźmiemy na warsztat to w jaki sposób maluje i spróbujesz przenieść go w swoje prace :)
  2. Piękne, super że udało Ci się wydobyć dysk z czeluści i się z Nami podzielić. Można gdzieś ten teledysk zobaczyć, jestem ciekawy efektu końcowego :)
  3. Hej, nie ma co zazdrościć, można natomiast przeanalizować to co Ci się podoba i wprowadzić do swoich prac. Rozumiem że na tą chwilę nie wiesz jak podejść do wykreowania oryginalnego pomysłu? Sposobem który ja mam na to jest stworzenie briefu. Taki brief zakłada napisanie krótkiej historii opisu dotyczącego projektowanego elementu, czy to postać, lokacja, czy inny obiekt, a obok zamieszczenie referencji które są inspiracją i nawiązują wizualnie do opisu. Ważne żeby nie używać zdjęć i prac innych artystów, należy sięgnąć głębiej. Warto znaleźć takie referencje które rozwiązują w jednym momencie jak najwięcej zagadnień z opisu. Stwórz taki brief z twoim pomysłem, używając tego szablonu, dorzucam też dwa moje, opis jest po angielsku, ale użyj języka w którym czujesz się swobodnie, z takim briefem będę mógł Ci pomóc z wykonaniem, zaproponować podejście, które się dla Ciebie sprawdzi :)
  4. ZiN

    takashmen odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    A najlepiej working gray, możesz go sobie dać wtedy n skrót ctrl+Y
  5. ZiN

    takashmen odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Hej @ArnoldSzczesliwy , dzięki, nie ma głupich pytań, dobrze że pytasz. To ćwiczenie ze sprowadzeniem zdjęcia, czy obrazu do 5 walorów, powinno się odbywać z koloru do waloru, bez zamieniania elementu studiowanego na czarnobiałe. Ponieważ celem jest wyćwiczenie oka w syntezie i umiejętności intuicyjnego decydowania co jest prawdziwym kształtem / formą a co jedynie jego lokalnym przejściem waloru. Nie zamieniając na bw symulujesz też niejako pracę w plenerze / z martwą naturą.
  6. ZiN

    takashmen odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Cześć @ZiN Wracam do Cibie z kolejnymi overami, fajnie że zrobiłeś ten szkic czaszki, jest on krokiem w dobrą stronę, jedyna rzecz to spróbuj nie używać gradientów, łatwiej będzie Ci z walorowymi szkicami nimi pracować. Przenosząc się do twoich prac, kilka rzeczy: Głowa czaszka jest kulą - cylindrem, zależnie od interpretacji: Płaszczyzny dalej od widza będą więc skierowane w przeciwną od niego stronę, nie będą przyjmowały tyle światła co na twoich rysunkach. Płaszczyzna jest "płaska" nie ma potrzeby dodawać jej przestrzenności poprzez tworzenie walorowego stopniowania - powstaje wtedy coś takiego co kojarzy mi się z warstwicami z lekcji geografii Jeśli malujesz w ten sposób, zużywasz pełną skalę waloru tam gdzie jest to niepotrzebne zupełnie i tworzysz jednakowość, która prowadzi do monotonii. Hue shift - dobrze widoczne jego zastosowanie na dolnych zębach, w twojej wersji dodałeś kolejny stopień waloru a można to rozwiązać prościej poprzez zróżnicowanie kolory dla przeciwległych płaszczyzn. Kształty ich rytmika - spójrz na przykład na włosy, każdy ze strąków jest tej samej wielkości, rozumiem że dążysz do uproszczenia i stylizacji, warto natomiast skupić się także na takich małych mikro kompozycjach, zestawieniach elementów, żeby unikać powtórzeń. Kierunek światła - odpowiednio oświetlone płaszczyzny: zęby - jeśli uprościsz je do form trapiezoidalnych, powinny one mieć oświetlone inne - węższe boki, ponieważ światło pada od boku, oraz jeśli płaszczyzna twarzy skręca od widza po łuku jak cylinder, oczodół i oko, będzie w cieniu lub miało inny ciemniejszy walor niż bliższy oświetlony oczodół. Obiekty mają grubość i oddziaływają na siebie - opaska - włosy, będą one wchodzić przed linię opaski, sama opaska odegnie się odwrotnie niż na twojej wersji. Ciało ludzkie, szczególnie cienkie jego elementy jak uszy, nos, dłonie, mają właściwość o nazwie SubSurface Scattering Kość jako materiał będzie dość mocno odbijała światło i będzie miała mocno widoczną fakturę nierówności, szczególnie w highlightach
  7. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Średniowieczny widok z steampnkowym twistem.
  8. ZiN

    takashmen odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Dzięki za podzielenie się przemyśleniami, super że chcesz postawić na intuicję i w taki sposób budować strukturę swoich prac. Natomiast uważam że nie powinieneś poruczać swojego analitycznego podejścia do malowania, a przełożyć je na inny system. System 5 walorów właśnie. Malowanie w skali szarości jest nienaturalne, trudno jest potem przejść do koloru, to co ja Ci proponuję to tworzenie dodatkowego kroku podczas procesu, szkicu / rysunku w pięciu walorach. Taki rysunek nie przewiduje przejść tonalnych, plamy są jasne opisane, światło mocno widoczne na formach obiektów, kształty narysowane z ekspresją i dynamiką. I tyle albo aż tyle. Ja często robię takie rysunki, szczególnie jeśli pracuję z dużymi ilustracjami, czasami robię go na początku, lub będąc niezadowolony jak wygląda mój render 3D przemalowuję go pod tym kątem w walorze. Tak, jak najbardziej zgadzam się z podejściem relatywnym, ty jako artysta zestawiasz elementy i kreujesz ich obraz dla lepszej ekspresji i dobitniejszego opowiedzenia twojej historii. Jednak nie szedłbym aż tak daleko jak stwierdzenie że właściwości fizyczne obiektów i tak jak na siebie oddziaływają są względne, powinny raczej odzwierciedlać rzeczywistość tak aby zbudować wiarygodność kreowanego przez nas przekazu. Rozumiem, kolor daje więcej ekspresji, jednak prawdziwa i największa ekspresji dzieje się w walorze, tam syntezujesz, upraszczasz rzeczywistość, budujesz dynamikę i ekspresję formy. To o czym mówisz jest lokalnością barwy, tak zwanym hue shift i jest wynikiem dalszego rozbijania 5 walorów na podgrupy według zasady: Do 40% zmiany formy, należy pokazać poprzez max 20% zmianę 2 z 3 parametrów Barwy = Color = Hue + Saturation + Brightness (Brightness który odpowiada za walor, powinien być dotykany jak najrzadziej) Czyli dla przykładu jeśli przypisujesz płaszczyźnie: walor 3 i barwę czerwoną, nadajesz mu formę poprzez lekką zmianę koloru, i nasycenie, zależnie od światła i jego otoczenia i tutaj właśnie wchodzą twoje analityczne umiejętności , które pozwalają Ci dokonać właściwego wyboru :) Poprzez ćwiczenie które ci zaproponowałem możesz wyćwiczyć swoje oko do zauważania tych relacji walorowych i umiejętnego i ekspresyjnego syntezowania rzeczywistości. Kilka przykładów jak ja starałem się używać podejścia z walorowym szkicem. Dwie pierwsze prace to moje ilustracje, ostatnia to uproszczenie czarno białego zdjęcia i próba nadania mu koloru, fajne wyzwanie, polecam spróbować :)
  9. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Aukcja. Ostatni z syreniej serii, maj za nami, czas na inne tematy.
  10. Hej @Kalberos Gratuluję kolejnych publikacji, fajnie to Ci idzie, najbardziej podoba mi się ostatnia praca ze statkami, jest w niej najwięcej precyzji. Przechodząc do postaci, nie poddawaj się tak szybko, dopiero zacząłeś a design szczególnie sci fi wymaga dużo iteracji ze względu na funkcjonalność i celowość jaką elementy muszą spełniać. Chciałbym żebyś z tymi fajnymi sylwetami które stworzyłeś zadał sobie kilka pytań: Ponieważ postać umiejscowiona na pustyni, jakie techniki przetrwania stosuję? Jeśli zbiera szpej, to może zamiast trzymania go pod płaszczem, co utrudnia ruch i w piasku go zakopie, ma pudło drony, rożnej wielkości, ja zrobiłem w takiej skali, ale może jest to coś od ziemi mające dwa metry, co jest równocześnie jego schronieniem, i miejscem gdzie trzyma wodę , może to pudło jeśli mniejsze rozkłada się jak namiot i w nocy ma mechanizm zbierający wodę z powietrza. Jaki można wzmocnić przekaż że jest zbieraczem, ja dałem mu zamiast dłoni chwytak, taka klisza na szybko Takie pytania można mnożyć i im bardziej się zastanowisz, rozkminisz rozwiązania, tym design będzie bardziej wiarygodny. Tak jak napisał Arnold, coś nie tak z proporcjami się stało, głównie przez zaciemnienie sylwetki postaci peleryną i wiszącymi śmieciami. Czy wybierzesz drono pudła czy coś innego, rozdzieliłbym design samej postaci od jego zewnętrznego ubioru, jak peleryna, kaptur, pokazał to na dodatkowym ujęciu, lub nie robił tego tak inwazyjnego i zasłaniającego całej twarzy i większości designu - tors, ręce.
  11. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Syreny na targu. + gif z procesem, ten bardziej na speedzie @yarosh dzięki za podzielenie się doświadczeniami, myślę że znajdziemy rozwiązanie na twoje problemy, co do mojej poprzedniej pracy to jest ona w 100% namalowana
  12. ZiN

    takashmen odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Cześć @ZiN Przede wszystkim gratuluję progresu, który jest widoczny. Na podstawie ilustracji którą zamieściłeś chciałbym zaproponować Ci zmianę podejścia do malowania / rysowania. Na tą chwilę poruszasz się w metodologii która nazywa się "line drawing" czyli rysunek obiektowy, każdą formę traktujesz jako osobny ograniczony granicami(liniami) element któremu nadajesz walor od 1-8, jest to system matematycznie poprawny i taki jak używają programy 3D, natomiast nie jest to podejście które zastosowałby malarz taki jak Sargent, Mullins czy Jamie Jones czy Devin Korwin https://www.artstation.com/devinkorwin) U tego ostatniego miałem mentorship, który otworzył mi oczy na właśnie to podejście. Używają oni metodologii "mass drawing" czyli rysunku form światłocienia Jest książka która traktuje o obu tych podjeściach, The Practice and Science of Drawing. By HAROLD SPEED możesz ją pobrać z mojego OneDrive: https://1drv.ms/b/c/e1cbcbccee40d6fe/ERkDfEdsNX9IsTLBUjT0mSwBfHI-mId6bLsraOWlNKRbAw?e=p99A0Q W tej metodzie rysunek sprowadza się do zapisu plam światła i cienia przy użyciu 5 walorów, granice między poszczególnymi obiektami nie mają znaczenia, przestrzeń buduje się poprzez kontrast i zestawianie kształtów w różnych walorach. Wiąże się to z zastosowaniem kompresji waloru ze skali 10 stopniowej do 5. Tekstura i faktura również nie mają znaczenia na tym etapie, są one lokalną zmianą waloru. Takie podejście dają kontrolę nad całym obrazkiem i pozwala okełznać każdą ilość elementów, jest także podstawą dla pracy z kolorem. Ale zanim przejdziesz w kolor chciałbym ci zaproponować ćwiczenie walorowe, które mi bardzo pomogło, i które odblokowało mnie z malowaniem. Mianowicie wykonanie jak najwięcje ilości takich study jak poniżej. Przerysowanie w sposób analityczny i przy użyciu kompresji waloru prac mistrzów (Sargent, Zorn, Riepin) lub zdjęć fotografów użwających analogów jak na przykład ten: Homer Sykes https://www.alamy.com/stock-photo/?name=Homer+Sykes&page=45&pseudoid=886410A4-B340-4AE8-B9AE-89AE03DC32B8&sortBy=oldest-datetaken przy użyciu tylko 5 a najlepiej 3 walorów, w ten sposób ćwiczysz rysunek - czyli umiejętnośc dokłądego zapisu form, a skupiasz się wyłącznie na tym co jest w światle a co w cieniu, bez oddzielania obiektów sztucznie od siebie. Wracając na chwilę do twojej ilustracji, widziałem że zamieściłeś prace w walorze na początek, jest to dobry start, stworzyłeś zapis obiektów, kolejnym krokiem powinien być globalny zapis mas światła i cienia, taki jak ja wykonałem, z takiego rysunku można w łatwy sposób przejść do koloru, ja wycinam poszczególne walory do warstw, przypinam cliping masks i nieograniczony granicami plam nadaję kolory. Jeśli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiem :)
  13. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Słyszałem że w maju maluje się syreny, więc malun w ramach MerMay ode mnie. @yarosh rozumiem twój punkt widzenia, jednak się z nim nie zgadzam, myślę że niepotrzebnie blokujesz się z rozwojem, cały czas robisz tylko szkice. W bardzo podobny sposób. Chciałbym zaproponować Ci zrobienie dwóch ćwiczeń do teczki 1. dokończenie designu tego jaszczura którego zacząłem, od zrobienia line artu do skończonej ilustracji. Zacznij od skupienia się na przestrzenności właśnie, piszesz że szukasz przestrzenności, popatrz na mój szkic, zastanów się jak przebiegają formy i jak możesz je określić, postaraj się żeby każda linia była celowa, nie zaciemniaj rysunku losowymi zygzakami, jeśli zostaniesz na dłuższą chwilę przy jednym temacie, i zmienisz podejście , przeanalizujesz film który ci podlinkowałem, będzie progress, mając design jaszczura będziesz mógł zrobić z nim ilustrację. 2. Podejście do tego portretu w podobny sposób jak zrobiłem z potworem, znalezienie referencji, wrzucenie ich do pliku z tym szkicem i wykończenie go jako malarskiego portretu. Masz w nim fajne światło wrysowane, spróbuj je rozbudować do 5 walorów i dodać kolor. Znajdź jedną referencję która będzie pasować do światła (hero ref) i dopełnij je kilkoma dookreślającymi charakter i wygląd zbira. Co myślisz?
  14. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Cześć @yarosh A co byś chciał zrobić z takim szkicem jaki jest twój cel, wyrenderowany realistycznie potwór? Zrobiłeś coś co jest dobrym początkiem do dalszej pracy, nie zostawiaj tego, spróbuj popracować nad tym dalej :) Dodatkowe pytania które mam do Ciebie: czy jest jakiś konkretny powód z którego używasz tak dużej ilości czerni? Pytam, bo po zastosowaniu "levels" wyłonił się spod niej fajny line art, który jest dobrym początkiem do pracy nad tym stworkiem: screen A poniżej mój over, jeśli ArtDirector wysłał mi taki szkic z zadniem pociągnięcia go dalej, starałem się pozostać jak najbliżej twojej idei, są w niej fajne elementy, fajnie rozrysowane ręce, które potraktowałem jako dodatkową parę, dodając przednie łapy dla balansu. Znalazłem kilka refek, tak żeby wesprzeć się podczas szkicowania, skupiłem się na anatomii, dodaniu nakładających się form, tak żeby dookreślić przestrzeń. Proces line artu jest dla mnie wielowarstwowy, po poprawki nanosze na kolejnych warstwach, gdzie poprzednia jest widoczna jak kalka, rysuję i wymazuję, pomiędzy etapami dodałem jeszcze walorowe formy pod spód, tak żeby zainspirować się do dalszego line artu, nie używam białego do tła, za duży kontrast. I na koniec myślę przydatny film, gość ma dużo merytorycznego kontentu jeśli chodzi o line art. https://www.youtube.com/watch?v=XoPOajk9Zl0
  15. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    "Face Swap" Kontynuując tematykę cyborgów. Malując miałem wrażenie że gdzieś już ten obraz widziałem, moja podświadomość nie daje mi spokoju, ale nie mogę sobie przypomnieć z czym mi się kojarzy.
  16. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Hej, podczas robienia takiego studium walorowego skup się bardziej na plamach waloru niż granicach obiektów, zignoruj tekstury i faktury, podejmuj decyzję o dużych płaszczyznach, co jest w świetle co w cieniu, nie śpiesz się. Zwracaj większą uwagę na rysunek, krowa która powinna być bohaterem tego szkicu ma bardzo ciekawe kanciaste formy. Jeśli coś ma ten sam walor to nie oddzielaj tego liną, spróbuj opisać to poprzez kontrast, zmianę ustawienia plam waloru. Lub też pozwól krawędzi nie zaistnieć, mamy wtedy przypadek "lost edge"
  17. takashmen odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    Witam wszystkich serdecznie, mam nadzieję że mail jak i mnie, zastał Was w zdrowiu. Świetne prace! :) Szkic ode mnie: Kąpiele są ważne, byle nie za częste.
  18. hej, taki over kilka rzeczy: największą rozpiętość walorową i detal ma drzewo z kwiatami na froncie, co odciąga wuagę od tematu obrazka bardzo płasko traktujesz formę drzew , która jerst cylindryczna niefortunne jest to przecięcie jelenia na pół tym drzewem, tworzą się tangenty i zaburza się jego anatomia brak światła i cienie na jeleniu, rogi nie rosną w jednej lini, są mocno rozłożone w przestrzeni i ulegają sktótom w perspektywie zieleń nie występuje tylko w jednym odcieniu w przyrodzie, jkest o wiele bardziej reaktywna i podatna na hue shift
  19. Podpisuję się pod tym wszystkim co napisał SebastianSz, dobre rady, ale coś w tym szkicu originalnym jest, jakieś napięcie, także ode mnie podmalówka w jaką stronę bym poszedł, równocześnie stosując się do uwag, przede wszystkim perspektywa powietrzna i światło odbite od śniegu.
  20. "Served on a silver platter"
  21. takashmen odpowiedział wzurek → na temat → Work in progress (WIP)
    cześć 🙂 wrzucaj, pytaj. Jakie masz plan związany z tym co robisz. Co byś chciała poprawić w swoich pracach?
  22. Jak dla mnie zakończmy, temat już długo wisi. Co do nowego tematu proponuję: Royal ceremony Jakaś uroczystość: ślub, pogrzeb, narodziny dziecka, sąd, przyjęcie dlegacji, koronowanie następcy, wezwanie do wojny itd Okres akcji dowolny, niech będzie czytelne że mamy do czynienia z monarchią.
  23. Dobry temat, lecimy 🙂
  24. "Arriving to the party" Troche Syd Mead, trochę Mullins wonnabe 😄

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności