Skocz do zawartości

Krzych

Members
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Krzych

  1. Większą część modelu zrobiłem przez ostatni rok, wcześnie już miałem wymodelowaną belkę ogonową. Nie spieszyłem się, pracowałem w wolnych chwilach, po pracy, w weekendy. Trudno precyzyjnie powiedzieć ile godzin. Rendery nie do końca oddają ilość włożonej pracy. Nie widać na nich np. całych wnęk podwozia, czy elementów silnika.
  2. Dzięki. Jak dokończę, zastanowię się nad tym. Obawiam się jednak, że nikt by nie kupił, zbyt dużo pracy w niego włożyłem żeby sprzedawać za jakąś niewielką cenę.
  3. W sieci dostępne są stronki ze zdjęciami (walkaround) np.primeportal. Ja w dużej mierze bazowałem na zdjęciach, które sam zrobiłem. Ma też ponad 20 książek i czasopism, ogólnie 25gb materiałów referencyjnych na pendrive. Oczywiście, podkładem były blueprinty, zarys bryły i linie podziału poszycia śmigłowca była wykonane według nich. Detale i elementy niewidoczne na rysunkach modelowałem ze zdjęć.
  4. Zgadza się. Mi-24 ma nietypową konstrukcję jest niesymetryczny tj kabiny pilotów są przesunięte w lewą stronę od osi symetrii, a statecznik pionowy na prawą. Poza tym śmigłowiec jest lekko pochylony na prawą burtę. To wszystko stanowiło dodatkową trudność w modelowaniu.
  5. Zgadzam się jeśli chodzi o opony. Jakoś trudno było mi uchwycić ten efekt ugięcia się pod ciężarem. Akurat w tym modelu opon są kluczowe, bo oddają naprawdę dużą masę maszyny. Będę musiał jeszcze nad nimi popracować. Trudno powiedzieć precyzyjnie ile ma poli, używam wiele obiektów proxy i kontenerów, ale myślę, że między 40-50 mln
  6. Wymodelowany w 3d max, wyrenderowany vray-u
  7. witam, korzystając z większej ilości czasu, postanowiłem dokończyć projekt śmigłowca mi-24. Planuje go zrobić w barwach wojska polskiego i w jednolitym zielonym kamuflażu. Właściwie, cała zewnętrzna bryła jest skończona. Waham się jeszcze, co do wymodelowania wnętrza kabin lub na potrzeby wizualizacji zrobienia tylko atrapy w mniejszej rozdzielczości. Obecnie koncentruje się na shader-ach, które w większości będą proceduralne. Nie jestem pewien, czy we właściwym miejscu publikuję pracę, trochę się tu pozmieniało od mojej ostatniej wizyty na forum.
  8. Witam, Mam na imię Krzysiek, szukam pracy stacjonarnej na stanowisku modelarza 3d (High/Low Poly, UVW, teksturowanie) najlepiej w Trójmieście lub okolicach. Mogę również rozważyć relokację Programy w jakich pracuję: 3ds Max, Vray, Adobe Photoshop, ZBrush, Substance Painter, Adobe After Effects (podstawy), Unity (podstawy) Zapraszam do zapoznania się z moim PORTFOLIO (PDF): http://dl.dropboxusercontent.com/s/ri570w5wmp5c0y4/Portfolio_Rosiak.pdf ArtStation: http://www.artstation.com/krosart Kontakt: [email protected]
  9. Dzięki za rekomendację. Jest mi naprawdę miło, że moja praca się podoba.
  10. Witam, chciałbym zaprezentować mój koncept artylerii polowej. Wszystkie użyte modele zostały wykonane przez mnie. Sam model działa zrobiłem wcześniej na potrzeby gry. Do stworzenia efektu wybuchów i pyłu użyłem pluginu FumeFX. Programy z których korzystałem - 3ds Max, Vray, FumeFX, Substance Painter, Photoshop, Zbrush
  11. Dzięki raz jeszcze :) Dodam jeszcze, że praca przedstawia gitarę ESP Explorer MX-250 elk skull, z wypalonym porożem łosia oplecionego drutem kolczastym. Można ją zobaczyć m.in. w teledysku "The memory remains". wzmacniacz Mesa-Boogie Triple Rectifier, kolumnę Mesa-Boogie 4x12
  12. Frontman Metallicy używa różnych wersji przystawki EMG 81/80 (czarne, metalic, chromowane) w swoich gitarach. Ja na potrzeby wizualizacji zastosowałem wersję metalic dla większego kontrastu.
  13. Dzięki za uwagi i komentarze. Front wzmacniacza to płyta chromowana imitująca płytę przeciwpoślizgową i aluminiowa kratka. Wydaje mi się, że akurat te elementy dosyć wiernie odtworzyłem. Rzeczywiście, przeoczyłem te "guziczki":)
  14. Witam, Na forum były już rożne gitary tym razem coś dla fanów mocniejszego grania sprzęt używany przez Jamesa Hetfielda z Metallicy. Programy: 3ds max, vray, photoshop, zbrush
  15. Rzeczywiście nissan:). Nie za bardzo znam się na motoryzacji. Mustang leżał długie lata zanim postanowił go dokończyć i zająć się czymś, co mi bardziej odpowiada.
  16. Kolejność renderów była odwrotna. Pierwszy powstał trzeci render, następnie szukając odpowiedniego podłoża do drugiego natchnąłem się na powyższą mazdę, która idealnie wpasowała się w koncepcję i zainspirowała mnie do zrobienia pierwszego rendera i wykorzystania nawierzchni. Efekty wody (kałuże, rozpryski) są zrobione w photoshope przy użyciu odpowiednich pędzli i tekstur, które również można znaleźć w sieci i nie ja jestem ich twórcą. Nie posiadam ww. pluginów. Próbowałem z PF i innymi efektami dostępnymi w maxie, ale rezultat był niezadowalający
  17. Dzięki za komentarze. Klocki może trochę za bardzo rzucają się w oczy.
  18. Tak, nie ukrywam, te rozprysk zostały zrobione w photoshopie. W 3d trochę trudno byłoby osiągnąć taki efekt.
  19. Witam, Postanowiłem dokończyć jeden z pierwszych modeli jakie zrobiłem w 3d i taka powstał Ford Mustang GT Roush. Soft: 3ds max, Vray, Photoshop
  20. Dzięki za konstruktywną krytykę. Wszystko modele zrobiłem w Maksie jedynie sofa została zrobiona w Zbrush-u, ale akurat jej za bardzo nie widać :( Może bez korekcji kolorów w PS byłoby lepiej. Poniżej czysty render Dużo czasu poświęciłem trawie. Nie chciałem, aby wyglądała zbyt soczyście, jak na wielu wizualizacjach, które można zobaczyć na forum. Miałem w głowie trawnik po którym chodzę na co dzień, ze wszystkimi niedoskonałościami. Nie wyszło. Pewnie wynika to z mojego małego doświadczenia. W każdym razie nie planuję budowy kolejnego domu z trawnikiem. Teraz myślami jestem przy innym moim projekcie - śmigłowcu mi-24.
  21. Nie wiem po co ta ironia. Każda wizualizacja jest do pewnego stopnia uogólnieniem. Można "dłubać" szczegóły w nieskończoność, ale są granice rozsądku. Starałem się oddać pewne niedoskonałości np zabrudzenia samochodu, pęknięcia na tynku, nierównomierne refleksy elementów z czerwonej blach, wilgoć na belkach wzdłuż oczka wodnego itd. Próbowałem również z trawnikiem, ale nie wyszło tak jak chciałem. Nie wiem też dlaczego powiązałeś ten samochód z właścicielem tego domu. Takie auto kiedyś zrobiłem i takie wstawiłem. Bardziej reprezentuje średnią krajową niż te wszystkie sportowe i luksusowe auta które dominują w wizualizacjach.
  22. Nie wiem jak wyliczyłeś, że są tam 2 pokoje w rzeczywistości jest ich 4 + jadalnia, kuchnia, łazienka w sumie 127m2 nie licząc poddasza. Rzeczywiście, oprócz korekcja kolorów nie ma tam wiele Photoshopa. Z trawą chyba przedobrzyłem. Chciałem żeby wyglądała jak najbardziej realistycznie nie była idealnie zielona, a wyszła jak wyszła. Myślałem, by dodać jakieś elementy do trawnika np piłkę, zabawki itp., ale i tak zrobiłem więcej niż jest to ujęte na renderach i końcu musiałem postawić przysłowiową kropkę.
  23. W tej pracy już nie będę nic poprawiał. W założeniu, to miały być takie "swojskie klimaty" żadne szklane domy ani ferrari. Nie lubię tworzyć iluzji, w taki świecie żyję.
  24. Witam, Tym razem dla odmiany postanowiłem zmierzyć się z architekturą. Domek zrobiłem według posiadanego projektu. Całość została wykonana przeze mnie łącznie z fiatem multiplą, który wcześniej był na forum. Programy: 3ds max, vray, zbrush Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.
  25. W niektórych miejscach jest to bump/displace, gdzie indziej splain+noise+ts+displace. Można też robić spawy używając particle systems.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności