Jump to content

jacenty31

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by jacenty31

 1. jacenty31

  Błąd 3ds max

  ..ew. żeby Ci zapisał plik w Twojej wersji Maxa, czyli 2020
 2. jacenty31

  Warszawa 223 Taxi

  Dzięki wielkie ! Fajnie, że się podoba , bo trochę dłubania było 🙂
 3. jacenty31

  Warszawa 223 Taxi

  Hej! Oto praca, którą ostatnio wykonałem na konkurs Hum3d car render challenge. Inspirowana nocnymi zdjęciami z czasów PRL. Nie to, że jestem jakimś wielkim fanem PRL :), lubię po prostu klimat zdjęć z tego czasu i starałem się go oddać. Modelowałem w 3ds Maxie, firanki oczywiśćie w Marvelous Designer, natomiast chodnik w Zbrushu (teraz bym go inaczej zrobił, ale w biegu wyszło jak widać). Unwrap zrobiłem w Rizom UV, tekstury w Substance Painter (nie wszystkie), a renderowałem w Vray'u. Mały post w Photoshopie, trochę kontrastów i kolorów. W momencie jak się zdecydowałem wziąć udział w ko
 4. Dzięki za pochlebne słowa🙂, teraz dopiero zauważyłem Twój komentarz.. 😜.. ciekawe jakby w druku wyszło 🙂
 5. jacenty31

  Modele, shadery, rendery

  Witam wszystkich, forum obserwuję od dawna, ale to mój pierwszy post (w zasadzie to drugi, bo dziś już to samo wrzuciłem w WIP'a). Bardzo się cieszę z reaktywacji maxa3d i stwierdziłem, że czas dodać coś od siebie. Wrzucam rendery kilku modeli zrobionych na potrzeby przyszłego projektu. Jest to swojego rodzaju work in progress, ponieważ finalnie modele znajdą się w większej scenie. Przerenderowane dla fanu, treningu oraz sprawdzenia wstępnego efektu oświetlenia i shaderów. Modelowane w Maxie, renderowane w Vray GPU. Kasa fiskalna teksturowana w Substance Painter, reszta to sta
 6. jacenty31

  porcelana2.jpg

  From the album: Modele, shadery, rendery

  © Jacek_D

 7. jacenty31

  porcelana.jpg

  From the album: Modele, shadery, rendery

  © Jacek_D

 8. Dzęki wielkie za dobre słowo i radę :). Póżniej wrzucę w galerię, a ten post usunę 😜
 9. Witam wszystkich, forum obserwuję od dawna, ale to mój pierwszy post. Bardzo się cieszę z reaktywacji maxa3d i stwierdziłem, że czas dodać coś od siebie. Wrzucam rendery kilku modeli zrobionych na potrzeby przyszłego projektu. Jest to swojego rodzaju work in progress. Przerenderowane dla fanu, treningu oraz sprawdzenia wstępnego efektu oświetlenia i shaderów. Modelowane w Maxie, renderowane w Vray GPU. Kasa fiskalna teksturowana w Substance Painter, reszta to standard - połączenie tekstur z proceduralkami.
 10. Najlepiej napisz do Chaos Group bezpośrednio, pamiętam że kiedyś miałem podobny problem i poprosili o przesłanie jakiegoś pliku (zapomniałem już jaki) i jak mi go odesłali na drugi dzień, to już hulało.
 11. Próbowałeś już usunąć trackview nodes? Mnie często w podobnych sytuacjach pomaga ta linia skryptu: t=trackviewnodes;n=t[#Max_MotionClip_Manager];deleteTrackViewController t n.controller a następnie: gc()
 12. Na frontach szaf nadaj poligonom, które leżą na tej płaszczyźnie, co uchwyty, inną smoothing group niż zaokrąglonym krawędziom. Musisz pobawić się ustawieniami antyaliasingu i może też zmienić image filter na coś bardziej wygładzającego krawędzie, np area z większą wielkością. Poszarpane krawędzie masz w miejscach o bardzo dużym kontraście.
 13. aaah skrypt jest tu :) http://jamiecardoso-mentalray.blogspot.co.uk/2013/09/essential-tips-tricks-for-vray-and.html
 14. Cześć, chyba nie potrafię pomóc. Jakieś 5-6 lat temu miałem okazje robić wizualizację, która miała być drukowana na plandece TIRa. Początkowo klient chciał wyruk w rozdzielczości ok 24000px po dłuższym boku, ale wtedy nie miałem nawet tyle RAMu żeby to wyrenderować, więc stanęło na 12000px. Okazało się, że było to wystarczająco dużo, żeby wydruk wyszedł dobrze. A tak notabene to byłem wtedy świeżakiem i klient trafił przypadkiem do mnie, bo nie chciał płacić "kosmicznej sumy" profesjonalnemu studiu, ja wziąłem wtedy 800zł i cieszyłem się, że mogę się uczyć....Nie znam się na druku dobrze, ale być może 32000px wystarczy. A jak nie, to tu jest skrypt, który pozwala dowolnie powiększyć granice kamery bez zmiany początkowej perspektywy. Uzywałem go kilka razy i świetnie działał, ale ciekawe czy przyda Ci się jesśli używasz Corony..
 15. Gratuluję dobrej roboty! Sam katalog prezentuje się bardzo estetycznie, przyjemnie się go ogląda. Jak dużo czasu mieliście na przygotowanie samych wizualizacji? Dużo poprawek musieliście nanieść zanim klient zaakceptował projekt?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy