Skocz do zawartości

Jak zmniejszyć liczbę poly tylko w określonycm miejscu bryły?


Escabor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam np model głowy, jednak siatka wireframe jest w nim bardzo gęsta, taka sama gęstość występuje na oczach gdzie jest duża szczegółowość jak i na potylicy głowy gdzie wystarczyłoby kilka poly. Teraz chciałbym zaznaczyć te setki poly na potylicy i w jakiś łatwy sposób uprościć w tym miejscu bryłę bez jakichś strasznych zniekształceń. Jeśli istnieje taka możliwość w mudboxie proszę pisać, kiedy moedluję w nim cała bryła jest jednakowo zagęszczona a potem mam miliony poly i max sypie sie po zaimportowaniu. Dzięki za obpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W modboxie można także zagęszczać tylko zaznaczone fragmenty bryły, nie koniecznie cała bryłę, więc już na etapie modelowania możesz to kontrolować.

 

Wiem, że można z całej pryły usunąć najwyższy poziom, ale nie jestem pewny tego, czy można to zrobić z zaznaczonego fragmentu - pokombinuj - nie ma tu wiele opcji do testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda wymyslona na szybko, w przypadku boxa sprawdzila sie:

-obiekt ma byc editable poly

-wybierasz te poligony gdzie chcesz zmiejszyc ich gęstosc

-wrzucasz modyfikator Optimize

- patrzysz jak ladna siatka zmienia sie w trojkąty...

 

ale zdecydowanie zmiejsza sie ilosc poly, tylko trzeba by bylo jeszcze ciut ręcznie popracowac i z tych trojkatow zrobic 4boki

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić to w Mudbox-ie wystarczy:

-Przejść do zakładki selection tools i wybrać Faces

-Zaznaczyć interesujący nas obszar(ten w którym chcemy zmniejszyć ilość poly)

- W górnej belce w menu Mesh kliknąć na Step level Down (efekt będzie ładnie widać jeśli zmienisz widok na Wireframe)

- I teraz wystarczy wyeksportować to do maxa (i ewentualnie nadać mesh w trybie render) no i komp powinien troszkę odsapnąć:-).(Nie wiem czy ci pomogłem ale innego sposobu nie znam) Pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić to w Mudbox-ie wystarczy:

-Przejść do zakładki selection tools i wybrać Faces

-Zaznaczyć interesujący nas obszar(ten w którym chcemy zmniejszyć ilość poly)

- W górnej belce w menu Mesh kliknąć na Step level Down (efekt będzie ładnie widać jeśli zmienisz widok na Wireframe)

- I teraz wystarczy wyeksportować to do maxa (i ewentualnie nadać mesh w trybie render) no i komp powinien troszkę odsapnąć:-).(Nie wiem czy ci pomogłem ale innego sposobu nie znam) Pzdr.

 

Pomogłeś, pomogłeś... Właśnie tego faces szukałem teraz wszystko jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da sie zmniejszyc ilosc poly na wybranaych fragmentach i dzialac na calej bryle ?? tego mi w sumie brakuje bo zawsze by pracowac na calosci musze byc na tym samym levelu co mnie wcale nie ratuje. wydaje mi sie ze nie bo siatke dzieli zawsze na czworakaty wiec taka opcja odpada ale prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności