Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porsche 911 2013


szczery

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jednak im dłużej patrzę na model tym więcej widać niedociągnięć. W paru miejscach siatka jest dość nierówna, coś niedobrego dziej się z przednią szybą i tylny zderzak w okolicach tablicy rejestracyjnej zdecydowanie do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny model, może faktycznie to i owo można by poprawić, ale całość robi wrażenie.

Kawał dobrej roboty.

Studio też niczego sobie, mógłbyś napisać parę słów o ustawieniach sceny...?

cieszę się!

scena to wygięty plane, światło sky z hdri (stąd przypadkowe odbicia o których pisze Stachu, ale które ja akurat lubię, gdyż łamią sterylność renderów, a tym samym i sztuczność) i kilka świateł mr spot light, lakier auta też mental ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łamania sztuczności i sterylności ujęcia przez przypadkowe odbicia , to się nie zgodzę. Popatrz na profesjonalne fotki studyjne pierwszego lepszego auta. Każdy refleks nie jest przypadkowy, owszem zdarzają sie takie które rozpoczynają się po środku auta i kończą w 3/4 itp. ale również są przemyślane i podkreślają jakąś linie boczną. Ogólnie fajny model, rendery średnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łamania sztuczności i sterylności ujęcia przez przypadkowe odbicia , to się nie zgodzę. Popatrz na profesjonalne fotki studyjne pierwszego lepszego auta. Każdy refleks nie jest przypadkowy, owszem zdarzają sie takie które rozpoczynają się po środku auta i kończą w 3/4 itp. ale również są przemyślane i podkreślają jakąś linie boczną. Ogólnie fajny model, rendery średnie :)

 

http://www.influx.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2010/07/362_Volkswagen_Golf_GTI__1974__Archivio_Fotografico_Italdesign_Giugiaro____Italdesign_Giugiaro.jpg

to tak pół żartem (lubię oldschool) :P

ja po prostu lubię jak się coś odbija, na robienie jakieś skomplikowanej sceny zabrakło chęci. A hdri zawsze chętnie wrzucam, bo nie tylko urozmaicają odbicia na lakierze, ale też dzięki IBL oświetlają i łamią sterylność cieni. Wkrótce na nowej maszynie jak będę miał chwilę, może popracuję nad renderem bez hdri, ale na pewno będę starał się o jakiś efekt, a nie tylko gradientowe błyski, które są dla mnie nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie render słaby, nieprzemyślane refleksy, raz twarde, raz miękkie, nie gra to za bardzo ze sobą, a już w ogóle w takiej formie. Model na pierwszy rzut oka dobry, ale po przyglądnięciu sie jest pare błędów, braków... np. brakuje środkowego światła hamowania z tyłu, lusterko chyba w złym miejscu lekko, kierunkowskaz przedni też tak nie wygląda, tylne światła to już w ogóle inaczej wyglądają, a przeciwmgłowe w złym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i wytknięcie błędów, postaram się, żeby następna praca była bardziej dopieszczona, albo najpierw wrzucę do wipa.

 

Ale przede wszystkim chciałem podziękować za publikację na głównej, jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i tym bardziej motywuje mnie do bardziej starannej pracy i robienia postępów w grafice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej musiałem napisać hehehe.uwielbiam markę PORSCHE i jestem jej wielkim fanem od dziecka:)model nie jest zły są w niektórych miejscach małe niedociągnięcia ale myślę że każdy grafik w każdym projekcie popełnia błędy i na nich się uczy i z czasem ich nie powiela.wiec na pewnym etapie rozwoju można darować:)co do renderów rozumiem o chciałeś uzyskać i tu się nie wtrącam zbytnio bo to jest indywidualna sprawa grafika na pomysł sceny(faktem jest że w zdjęciach aut markowych,studia są tak zrobione aby uzyskać jak najlepszy efekt dla auta tak żeby było widać każda linie.A ustawienie refleksów jest planowane)...ja jedynie bym zmienił xenony żeby świeciły i troszkę dodał retuszu w PHT:)tak czy siak jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopracowany model - laczenia karoseri w wielu miejscach krzywe, chromy w swiatlach widac ze troche olales sprawe, plastelinowa karoseria co widac na refleksach.

 

Niedopracowane rednery - zwykle spoty, refleksy dodane chyba na chybil-trafil heeh

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności