Skocz do zawartości

Unity for IOS & Android za darmo!


olaf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Super - dzis w pracy tez ten news obiegl nas wszystkich. Jednak od razu pojawily sie glosy: czy app store i play nie beda przypadkiem zbytnio zaspamowane przez unity gry teraz ?

 

super! stalo sie cos dobrego, natychmiast zacznijmy sie martwic czy cos zlego z tego nie wyjdzie.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo wraz z udarmowieniem silnika wszyscy (wlaczywaszy w to domowe gosposie i marzycielskich 12 latkow) magicznie nabyli umiejetnosc tworzenia gier. Pomysly, ktore od lat nie dawaly im spokoju przekuja teraz w setki godzin zmudnej pracy by swiat pograzyl sie w zalewie gier na Unity :D

 

Co to w ogole znaczy "ZBYTNIO ZASPAMOWANE"? Ze co - ze wiecej osob zrobi gry? I co? Sklep bedzie za wolno chodzil czy co? Bo nie kumam zagrozenia. To jakby powiedziec "o nie! kazdy moze zrobic teraz strone internetowa!". No i? Cos sie stalo? Powstaje kazdego dnia MASA chlamu czy to na Unity czy na czymkolwiek innym, powstaja denne plyty, slabe filmy, nudne ksiazki. I jakos sie swiat kreci.

 

Bardzo fajny ruch ze strony autorow silnika. Osobiscie nie mam telefonu ani tabletu wiec mi to obojetne ale ciesze sie ze ludziska beda mogli cos fajnego stworzyc sobie nie placac za to bazyliona zielonyc papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi, zgadzam się z Tobą w 100%. Ale jedna rzecz mnie niepokoi ;P Rozumiem, że tabletu nie masz :D Ale telefonu? Seriously? :)

Po co mi telefon jak nie mam do kogo dzwonic? :D Zone z synem mam pod reka a jak nie to zona ma komorke a ja mam domowy, z klientami komunikuje sie przez internet na kompie a znajomych zwyczajnie nie mam. "Jak to nie masz znajomych?!". No nie mam. Nie lubie ludzi, zle sie czuje w ich towarzystwie. Kiedys bylem zmuszony do kontaktu z nimi a dzis mam necik i jest freelance. Nie bede sie katowal jak nie musze. George Carlin wyjasnia to niemal idealnie:

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaspamowanie chodzi kolega w pracy pewnie o to, ze tak jak i teraz jest spam na szczegolnie Google Play ( problem to znalezenie dobrych gier, ktore gina w morzu przecietnosci ), tak gdy zaczna sie zniwa legalnie wypuszczonych gier na mobilne platformy z unity, morze podniesie swoj poziom do mozliwie niebotycznych poziomow i zaleje mieszkalne rejony :) uff poeta ze mnei wyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno małe studia nie będą miały tak łatwo jak teraz - a i tak łatwo nie mają. Niemniej efekt skali pozwoli Tobie robić lepsze rzeczy - feedback innych developerów będzie jeszcze lepszy i powszechniejszy, wiele ścieżek zostanie mocno rozdeptanych więc praca będzie szłaa szybciej. Jak dev zyskujesz jako właściciel studia indie gamedevovego tracisz.

Dlatego ściągnę Unity ale Flash nadal ma olbrzymią przewagę w promocji krzyżowej i dywersyfikacji rynku więc póki co nawet płatny ma olbrzymią przewagę w planownaniu marketingu i to potrwa jeszcze kilka dobrych latek.

 

Ale jeżeli robisz po godzinach projekt i liczysz na przebicie się, to faktycznie będziesz miał z każdym kwartałem ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus, Maria!

Myślałem, że Unity !W! androidzie! hehe

 

A tak na wracając do tematu. Zapewne pojawi się więcej amatorów tworzenia gier, takich w moim stylu. Jednak nie sądzę by to wydarzenie znacząco zatrzęsło rynkiem.

W sumie fajna i ciekawa sprawa, na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli robisz po godzinach projekt i liczysz na przebicie się, to faktycznie będziesz miał z każdym kwartałem ciężej.

 

Młodocianym twórcą na pewno będzie ciężej, zawsze było cięzko, szczególnie jeśli się nie ma kasy na projekt i pracuje się w domowych warunkach z paczką dwóch kumpli z podwórka. Ja ściągnąłem nie po to aby wpaść na AppStore i kosić wszystkich z kasy za moje gry tylko po to aby się rozwijać i zrobić jakąś giere dla kumpli i rodziny;). Może znajdzie się jeszcze kilku takich co Ja co nie chcą na razie komercyjnie działać;). Unity zrobiło dobrą rzecz - dała soft do nauki - za darmo. Teraz czeka aż te młodziaki wykupią wersje pro:) ale w tym nic złego nie ma. Chcą zarobić, jak każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności