Skocz do zawartości

Macstorm / hackintosh


silverfox

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

Niebawem planuję otworzyć firmę i od jakiegoś czasu borykam się z myślą: PC czy MAC...

Ostatnio trafiłem na stronę macstorm.pl która oferuje składane komputery z systemem MAC OS. Sprzętowo PC i MAC od jakiegoś czasu to ta sama platforma.

Windows mnie szczerze trochę męczy. Jest sporo osób bardzo zadowolonych z przesiadki na MAC, ale ceny wiadomo - zwłaszcza w Polsce są wysokie.

 

Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z takimi "hackintoshami" lub z firmą macstorm i może się podzielić wiedzą? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zajmuję się grafiką dość szeroko, od identyfikacji, poprzez design do 3d.

3d - Modo, licencja jest na PC i MAC - jedna niezależnie od platformy.

2d - obecnie Gimp, Paintstorm, Inkscape ale planuję zakup CS6 ewentualnie CC - i tu platforma ma znaczenie - trzeba wybrać.

Planuję jeszcze zabrać się za zbrush lub 3d-coat, ale to za jakiś czas.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTP/VIDEO/BRAND - MAC

3D/Animacje etc - PC/Linux

 

Jakbyś to uargumentował? W czym problem aby na MAC z tą samą "efektywnością" działać w 3d? Wszystkie ww programy są dostępne. W drugą stronę również - na Win można z powodzeniem działać w DTP/VIDEO/BRAND.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

temat przerabiałem, więc mogę parę słów napisać.

Zaczynając od macstorm to proszę przeczytaj ten wątek:

http://hamac.pl/topic/7462-macstorm-co-to-i-czy-to-hackintosh/

 

Polecam ogólnie to forum.

Ja używam hacka to 3D i 2D - Blender, Maxwell, Photoshop, HDR Light Studio i wszystko śmiga. Tak jak pisał Maciek czasami czegoś komuś tam może brakować z softu. Chociaż już prawie chyba wszystko jest na mac'a. Ja pamiętam że kiedyś nie było Crazy Bumpa, Zbrusha itp.

Jeśli chodzi o samo instalowanie MAC'a na PC to dziś już jest o wiele łatwiej, zwłaszcza jeśli dopiero co kupujesz kompa i możesz sobie dobrać jak najbardziej kompatybilne podzespoły. Ja pamiętam że miałem z tym trochę zabawy ale trochę trzeba było ogarniać.

No i oczywiście sam system to genialna sprawa. Ja nawet jakbym chciał to nie wrócę do WINa bo to nie moj klimat. Apple mnie zaczęło też wkurzać polityką, więc interesowałem się ładnym linuxem ELEMENTARYOS (sprawdź w google jaki czad) ale tam już są braki w sofcie dla mnie nie do przeskoczenia :(( no i dziwna instalacja programów :P

Generalnie polecam ale proszę pamiętaj że to nie jest tak zupełnie hop siup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś to uargumentował? W czym problem aby na MAC z tą samą "efektywnością" działać w 3d? Wszystkie ww programy są dostępne. W drugą stronę również - na Win można z powodzeniem działać w DTP/VIDEO/BRAND.

 

generalnie mac book pro. Jest genialnym laptopem trzyma mego długo na baterii tak więc jest idealny na spotkania z klientami w kawiarniach itp. idealne narzędzie pracy do Brandingu/web. I mac 27 masz bardzo dobry monitor o dużej rozdzielczości z dobrym ppi, genialnej matrycy. System który dobrze przerzuca wielkie pliki DTP/VIDEO. jeśli chodzi o same video to final cut studio, program według mnie no mistrz.

 

natomiast 3D/animacje, no tutaj głównie liczy się czysta moc obliczeniowa więc. PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam znajomego który ma starego MAC'a PRO tego który jeszcze wyznawał filozofie pro.. czyli możliwości rozbudowania, ma tam teraz nowe xeony i 2x GTX 980 :P i działa. Samą wierze apple MAC'a PRO.. można wychaczyć naprawdę za jakieś grosze... Wywalic all kupić cały nowy hardware. i masz prawdziwego mac'a :D z bebechami PC'towymi tylko musisz zobaczyć które xeony są wspierane officialnie przez system apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś to uargumentował? W czym problem aby na MAC z tą samą "efektywnością" działać w 3d?
Sprawa jest bardzo prosta. Apple od wielu lat nie jest w stanie napisać poprawnie działających sterowników, wspierają przestarzałą wersje OpenGLa. Jako osoba która interesuje się developmentem kilku programów FLOSS wiem że autorzy mają ogromne problemy żeby ich programy działały stabilnie na OSX. Pisząc coś pod maka muszą wycinać niektóre funkcje które są dostępne na WIN, robić obejścia do rzeczy które w teorii powinny działać nawet na tej archaicznej wersji OGLa, nie mówiąc już o oczywistym braku DirectXa. W przyszłości będzie jeszcze gorzej bo apple chce zrezygnować z rozwijania supportu OGLa na rzecz ich własnego API- Metal. W makowych wersjach programów 3d raczej nie ma co liczyć na jakieś nowinki w viewportach, będą mniej wydajne i wykastrowane względem windowsowych wersji. Do czasu aż Vulkan stanie na nogi i Apple nauczy się pisać poprawne sterowniki.

 

Druga sprawa że Macowy software jest dostosowywany do ich hardwareu który... tyłka nie urywa . W iMac za 11.000 dostajesz kartę średniej klasy która kosztuje 1500 pln. Oni nie montują mocnych kart i nie dostosowują do nich softu.

 

Hackintosh to rosyjska ruletka. Jest mała szansa że uda ci się zmontować konfiguracje która będzie działała stabilnie i ogromna szansa że zmontujesz coś co będzie ci się sypało ciągle. Weź po uwagę to co pisałem wyżej. Jeśli apple nie radzi sobie z napisanie sterowników do swoich kilku modeli GPU to na jakiej podstawie oczekujesz że te stery bedą działały poprawnie na GPU którego oni nawet nie testowali? ;)

Jak już chcesz się decydować na Hacka to wyłącznie Nvidia + stery od Nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie budowałem hackintosha no nie miałem takiej potrzeby. Kilku moich znajomych na nich pracowało i narzekali na stabilność, problemy z updatami, fuckupy z systemem plików (tutaj akurat wiem że nie trzeba hacka żeby to się sypało, wystarczy macmini i podłączone 2 dyski zewnętrzne :D).

Nie widzę nic złego w dyskusji MAC vs PC w takim kontekście. To jest forum graficzne gdzie ludzie montują sprzęty do pracy a nie gadają która konsola ma fajniejsze gierki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że wybrać program główny na którym nam najbardziej zależy i zobaczyć który system jest jako główny dla tego softu. i tyle

 

- - - Połączono posty - - -

 

ej ale z drugiej strony o czym my tu gadamy. to nie jest kupno MAC'a czy PC tylko który system zainstalować... tak więc jak jeden okaże się jednak lipą to może w każdej sekundzie zainstalować 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się grafiką dość szeroko, od identyfikacji, poprzez design do 3d.

3d - Modo, licencja jest na PC i MAC - jedna niezależnie od platformy.

2d - obecnie Gimp, Paintstorm, Inkscape ale planuję zakup CS6 ewentualnie CC - i tu platforma ma znaczenie - trzeba wybrać.

Planuję jeszcze zabrać się za zbrush lub 3d-coat, ale to za jakiś czas.

 

Kumpel przesiadł się z PC na Maca i support po prostu przyznał mu nowy klucz na CS6. Co do CC to z tego co wiem nie musisz wybierać platformy, tak jak nie musisz na stałe wybierać języka. Do tego w ramach CC masz dostęp do CS6.

http://blogs.adobe.com/jnack/2012/05/creative-cloud-subscriptions-cross-language-cross-platform.html

 

Jako wieloletni hater Maków a obecnie od dwóch czy trzech lat regularny użytkownik Maka i PC polecam Maka. Z jednym zastrzeżeniem. Sprawdź jak na maku działa Modo i inne programy których potrzebujesz. Pakiet Adobe działa bdb, natomiast np. Houdini działa gorzej niż na PC albo wcale (wersja 14). Wynika to z tego że karta jest stara a wsparcie Appla dla OpenGL jak już ktoś tu pisał jest żałosne.

 

Hackintosh jest fajnym rozwiązaniem - za ułamek ceny masz topową maszynę, którą można w dużym zakresie rozbudować, a system działa tak samo sprawnie jak na sprzęcie applowskim. W pracy mamy oprócz maków oryginalnych hackintoshe firmy GRUNE. Śmigają aż miło, ale co najważniejsze - jakiekolwiek wykryte błędy (a takich trzeba się spodziewać w dużych ilościach jeśli robi się hackintosha samemu) są naprawiane przez sprzedawcę zdalnie za pomocą customowych łatek. Zdarzyło się też że OSX wybrzydzał na jakiś komplet ramu - kostki zostały w ramach gwarancji wymienione przez GRUNE. Bez takiego wsparcia nie polecam Hackintosha - moim zdaniem szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Kilku moich znajomych na nich pracowało i narzekali na stabilność, problemy z updatami, fuckupy z systemem plików ..

to prawda, ale odkad jest Clover na UEFI jest o wiele lepiej jak i z instalacja tak i z updateami i stabilnoscia.

Kiedys faktycznie jak bylo na chameleonie czy innych rozwiazanich to moze byly problemy. Nie moze.. sam mialem ochote wywalic kompa przez okno. Sporo sie jednak zmienilo. Co nie zmienia 2 faktow. Apple sie stacza (mniej stabilny system) oraz brak NVIDII w PRO. Telefony to trzepanie kabony.. na marginesie te wyginajace sie :P

 

Tak czy siak dla mnie przesiadka na WIN po prostu jest niemozliwa ze wzgledow estetycznych :P Tak czy siak jest to zupelnie idywidualna opinia i zaznaczam ze choc jestem wrazliwy to nie jestem gejem ani hipsterem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze Monio.

Jak dla siebie to OK. Chyba tylko w stanach nie bardzo ale nie mam pewnosci.

Ja mam softy 100% legalne tyle ze na blaszaku z OSX.

 

Maciek, problem jest taki ze do obudowy mac pro musisz miec plyte micro atx i w efekcie koncowym masz malutkie bebechy i wielgasna obudowe. Trzeba tez ciac ja na porty. Lepiej wziac alu Lian Li tak jak ja to zrobilem.. i nie udawac mac'a pro :) chociaz fajnie to wyglada :P

 

dodam jeszcze na koniec.

Nie zaluje ze poszedlem w hacka. ALe dzis jakbym mial kase to bym bral Mac'a bo juz nie potrzebuje GPU :) -czytaj maxwell :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

temat przerabiałem, więc mogę parę słów napisać.

Zaczynając od macstorm to proszę przeczytaj ten wątek:

http://hamac.pl/topic/7462-macstorm-co-to-i-czy-to-hackintosh/

 

Dzięki :) ufff przebrnąłem - w skrócie aby inni nie tracili czasu - Macstormy to mocno kulawe maszyny. Na pewno nic nie kupię w Macstorm. Ten koleś strasznie się zbłaźnił moim zdaniem, tak iść w zaparte...

 

Apple mnie zaczęło też wkurzać polityką, więc interesowałem się ładnym linuxem ELEMENTARYOS (sprawdź w google jaki czad) ale tam już są braki w sofcie dla mnie nie do przeskoczenia :(( no i dziwna instalacja programów :P

No cóż wygląda - WOW!. Ale wady jak sam napisałeś.

 

Generalnie polecam ale proszę pamiętaj że to nie jest tak zupełnie hop siup.

 

 

Będę badał temat bo generalnie wydaje się obiecujący. Raczej szukałbym firmy, która złoży całość i weźmie za to $$$ a wystawi fakturę.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przesiadł się z PC na Maca i support po prostu przyznał mu nowy klucz na CS6. Co do CC to z tego co wiem nie musisz wybierać platformy, tak jak nie musisz na stałe wybierać języka. Do tego w ramach CC masz dostęp do CS6.

http://blogs.adobe.com/jnack/2012/05/creative-cloud-subscriptions-cross-language-cross-platform.html

Super że jest taka opcja! Dzięki za info!

 

Jako wieloletni hater Maków a obecnie od dwóch czy trzech lat regularny użytkownik Maka i PC polecam Maka. Z jednym zastrzeżeniem. Sprawdź jak na maku działa Modo i inne programy których potrzebujesz. Pakiet Adobe działa bdb, natomiast np. Houdini działa gorzej niż na PC albo wcale (wersja 14). Wynika to z tego że karta jest stara a wsparcie Appla dla OpenGL jak już ktoś tu pisał jest żałosne.

Odwiedzę niebawem małe studio które pracuje na MAKach, ale oni niestety nie mają Modo. Może ktoś z Was używa Modo na Maku i się wypowie?

W tutorialach na youtube wygląda "normalnie" :)

 

Hackintosh jest fajnym rozwiązaniem - za ułamek ceny masz topową maszynę, którą można w dużym zakresie rozbudować, a system działa tak samo sprawnie jak na sprzęcie applowskim. W pracy mamy oprócz maków oryginalnych hackintoshe firmy GRUNE. Śmigają aż miło, ale co najważniejsze - jakiekolwiek wykryte błędy (a takich trzeba się spodziewać w dużych ilościach jeśli robi się hackintosha samemu) są naprawiane przez sprzedawcę zdalnie za pomocą customowych łatek. Zdarzyło się też że OSX wybrzydzał na jakiś komplet ramu - kostki zostały w ramach gwarancji wymienione przez GRUNE. Bez takiego wsparcia nie polecam Hackintosha - moim zdaniem szkoda nerwów.

Dzięki! GRUNE będzie moim pierwszym wyborem jeśli zdecyduję się na Hackintosha.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności