Skocz do zawartości

Minibitwa #5 - PH!


_michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no faktycznie straszny ten pan - tez absolutnie nie wiem kto to jest - ale juz sie wyjasnilo wiec spx :D

 

szybko ci to idzie :D - popracuj nad paluszkami - szczegolnie kciukiem :D

 

biceps zbyt plaski w stosunku do przedramienia (w okolicach uokcia) - takie mam wrazenie :)

 

pozdro i powodzenia - czekam na texturke bo zapowiada sie mniodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, no nareszcie na naszym forum jakieś koszerne tematy.

Widziałem koszer wódke, koszer chleb, koszel wieprzowine(!!!) ale koszerne modelowanie, gratuluje orginalności;)

 

Tak BTW. poprostu napisz w jakich okolicznościach się w SH sie spotyka bossa, czy coś takiego, jakaś ponura otoczka historyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno super horror, może się skuszę. Ale pewnie trzeba przejść od 1 do 3 (4 mialem trailer). A ja teraz World of Warcraft męcze;).

Jak sie gra w gierki to z gierki na gierke można nauczyć się wielu sztuczek używanych przez modelerów, oraz sposoby wykorzystania, wszystkich map(shadow, spec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejtu dziś nie będzie, rodzinka się na święta zjechała :/

 

Cruzh3r - Pyramid Head jest bossem w dwójce, nie musisz jedynki przechodzić, bo nie są ze sobą powiązane fabularnie (trójka jest sequelem jedynki). trochę o PH (po inglisz niestety):

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Pyramid_Head

 

wyguglowane obrazki:

 

Sam on w growej wersji:

 

silenthill2screen5nc.jpg

 

i jakiś agent zrobił rzeźbę:

 

silenthill2pyramidheadfinalscu.jpg

 

Co do ściągania pomysłów z gier - głównie po to ostatnio gram w nowości ;) fakt że do podejrzenia technicznych spraw demka wystarczają hyhy, zbankrutowałbym grając we wszystko.

 

A co do koszernego modelowania, jakoś nie wkręca mnie ZBrush i modelowanie w geometrii porów skóry. Poczekam grzecznie na Silo 2 bądź Hexagon 2, aż w jednej aplikacji będę miał modelowanie tradycyjne i ZBrushowe pędzlowanie, ale w pełnym 3d, a nie dziwacznym ZBrushu.

 

Dzięki za posty i sorry za brak updejtów.

 

-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, spoko. Może bez przesady ze ściąganiem pomysłów, ale podpatrywanie techniczne bardziej mnie interesuje, mnie pomysłów nie brakuje:)

 

[EDIT](do postu poniżej) ŚCIĄGANIE to to nie jest. Można powiedzieć że każdy z forumowiczów ściąga od kogoś bo używa pędzelka (przecież to wymyślił kto inny) albo używa polymodelingu. Ściąganie to bardziej plagiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat wybrałeś i dobrze Ci idze, ciekaw jestem dalszych efektów, a co do samej gry to koniecznie trzeba zagrać a najlepej własnie w SH 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx! Coś na pewno wykombinuję, może glany z ludzkiej skóry (hyhy), będą pasować do spódniczki (BTW - PH z tyłkiem na wierzchu wygląda zabawnie ;))

 

Dziś koniec modelowania, Dahaka mnie pogania, muszę mu uciec (gram w POP:WW hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okap fajowy ale popieściłbym mu troche jeszcze plecki i te mięsnie przy połączeniu rąk z korpusem. Teraz wydaje mi sie, że wyglądają trochę zbyt masywnie, bo mięśnie rąk ma ładnie wyrzeźbione a plecki i brzuch nie.

Może mu gumiaki dać zamiast glanów? :P

 

Zaraz, zaraz. Nie dość, że łeba nie musisz robić to jeszcze byś chciał nóg nie robić? To tylko by ręce z organiki tu pozostały. :P

A tak poważnie to fajny charakter do modelowania wybrałeś. Chyba narazie najlepszy wybór konceptu tej minibitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niezle niezle, co do stóp, ja bym robil bose bez obuwia, bardziej pasują do calej postaci, a jak jest faktycznie w filmie to nie wiem, w grze miał jakies kapcie ale tam byl inny dizajn, wfilmie jest bardziej futrystyczno(kapelusz) - karate(sukienka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph37ra.th.jpg

 

Koniec Highpoly, teraz Low.

 

troche możnaby się jeszcze pobawić, ale detal (taki jak rany, czy nierówności na piramidce) mam zamiar dodać z bumpa, zresztą się zobaczy. Palców stóp nie modelowałem bo i tak ich nie będzie widać, podobnie z detalami na nogach.

 

Dla potomności: Highpoly ma 133582 trójkąty przy subdivide x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobly podoba mi się , wyglada elegancko jednak brak mu tych detali z tyłu na nogach, mam na mysli ścięgna? ( nie znam sie na anatomii) na zgięciu nóg, przydalyby sie tez nad piętą i kostki jesszcze, no juz paluszki stóp odpuszczam ;) ale reszta byłaby miłą dal oka :D , tak czy siak będzie z tego kawał fajnego pyramidka, tylko texture koloru zrób porządną żeby nie bylo znowu dyskusji ;), dasz rade wierzę w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, zrobię na nóżkach high'a detal. Teraz jestem w połowie mapowania low'a, trochę jeszcze zejdzie.

 

Koloru się boję :) nie mam jeszcze takiego skilla jak bym chciał, ale będę się starać.

 

BTW - OST z Silent Hill 1 w tle pomaga w pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Dobre mapowanie. :)

Ciekawi mnie tylko historia tego czegoś. Nigdy nie grałem w SH i zastanawia mnie co to on ma na głowie? To jest element wiadomo czego czy to jest tajemnica? Heh, strasznie mnie to intryguje. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Klicek, thx RA.

 

co do czapeczki. Jest klka teorii skąd ta postać się wzięła.

 

Piramidka ma powodować cierpienie tej postaci (która jak większość 'potworów' SH wg niektórych teorii była niegdyś człowiekiem) i płaci tym ona za swoje grzechy. Jest to bardzo powierzchowne i być może błędne stwierdzenie. Silent Hill ma to do siebie że nie wyjaśnia do końca co tak naprawdę się w miasteczku stało/dzieje i większość to są teorie fanów gry.

 

Ciężko w kilku zdaniach opisać PH, bowiem wiąże on się z całą fabułą części drugiej i pośrednio z trzecią i czwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Wyrenderowałem sobie testowego normala. Niestety ustawiłem za mały zasięg i będe musiał go wyliczyć jeszcze raz, ale co tam pokażę :D Niestety jest tu kilka błędów.

 

Model ma ok 2800 trisów, to jeszcze nie jest ostateczny polycount.

 

ph68qy.jpg

 

ledyr dobrze prawi, SH warte jest by w nie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności