Skocz do zawartości

Minibitwa 11:Cloud/FERRARI!/"KIBELEK"|KONIEC


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja tez sproboje swoich sil:] Nigdy wczesniej nie robilem low poly i wogole nie wiem jak sie do tego zabrac.

pozdrawiam.

a polowki nie sa jeszcze zwelodwane wiec dziwnie wyglada na srodku.

 

cloudstrifehy8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bo po pierwsze konkurencja liczona jest w trianglach, inaczej paru wyjadaczy pojedzie na pieciokatach i zrobi normalne, pelnoskalowe modele :)

po drugie zacznij ciac w trojkaty a samemu zobaczysz o co w tej bajce chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limit jest w trojktach to w poly to jest ze znaczkeim "okolo" dla niezorientowanych, dla zorientowancyh jest twarde ogranicznie w trojkatach, poneiwaz kazdy trojkat posiada wszystkie wierzcholki na jednej palszczyznie euklidesowej koniecznie, a kazdy inny wielokat juz niekoniecznie...

 

pokombinuj jak zrobic te rece i nogi psotaci nie z cylindra czworokatnego (boxa) tylko z trojkatnego, zapeniwam ze da sie, a na trojkatach zaoszczedzisz polowe :)

 

eh ta mlodziez... kiedys to sprzet bardzo zdrowo ograniczal takie zapedy, a dzisiaj... 2mln poly w scenie i ciagle wszystko dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thank you very much. teraz juz wiem o co come on:) chyba:] a i jeszcze ostatnie pytanie: Czy gdygym zrobil model do gry wlasnie na komorke w oparciu o te nieszczesne czworokaty to nie byloby zadnych problemow, czy musi byc to stricte w trisach? Tylko takie pytanko bo noob jestem:)

 

a teraz zabieram sie za model bo niezly off-top sie zrobil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka błędów początkującego. Na płaskiej powierzchni butów masz vertex w środku, usuń go, a zyskasz trisy do wykorzystania gdzie indziej. Dodaj drugiego loopa w kolanach, teraz nie będziesz w stanie ich zgiąć bez koszmarnych deformacji.

 

Musisz myśleć o sylwetce obiektu. Jeśli geometria nie dodaje detalu który wpływa na sylwetkę obiektu, to prawdopodobnie jest ona tam zbędna (jak te buty). Drugą ważną rzeczą jest animacja. Obiekt powinien jak najlepiej się deformować. Rzuć okiem tu:

 

http://www.poopinmymouth.com/process/tips/limb_deformations.gif

 

Poza tym, całkiem fajnie, może tylko miecz nie trzyma proporcji z konceptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha- a widzisz, wazne ze podobny;)

pecet- dzieki szczerze sie przynam ze nie wiedizalem o tym:) jutro moze sproboje od nowa go zrobic. bo widze ze model jest skszaniony ito zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vektor- hyh. najpierw rozlozylem sobie glowe ireszte ciala na uvw, ale tak ze mam miejscje jeszcze na te nie zmapowane:) nie mam zamiaru robic tego podwojnie

ledyr- wole tego clooda z advent children of course ciezko bedzie go odwzorowac, wiec bedzie troche inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ciesze ze sie nawet podboa:)

 

no wlasnie nie mam pojecia co sie z tym gifem robi? ferrari na drftingu a cloud strone wczesniej robi przysiady ;) o co come on?

 

Vorek oto i siatka:

 

beznazwy2kopiarp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne to autko. Fajnie zrobiłeś refleksy. Co do gifa, to czy jesteś pewien, że przy kolejnych renderach nie zmieniałeś widoku, a obracałeś samym modelem? bo wygląda tak, jakby w kolejnych ujęciach pozycja "kamery" minimalnie się zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie gify tak:

mam scenkę z kamerą umieszczoną na okręgu która zatacza sobie ładne kółko, w środku stawiam model, robie prewiev animation do nieskompresowanego avi z predkością 12fps, potem otwieram to w premierze, zapisuje do gifa i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba_-thx. no raczej tak. Ja robilem w ten sposob:

1. w perspective dawalem 30 lub 20 klatke i dawalem 360 modelu

2. render do targi z alfa

3. w image ready poskladalem to do kupy i zapisalem jako gif

 

I wychodza takie krzaki:/ ja i tak juz to poprawialem bo wygladalo jeszcze gorzej.

 

Vorek- hmm, metoda brzmi calkiem niezle szkoda ze nie posiadam premiera;) a na jakims demku/trialu daloby rade??

 

To juz bedzie raczej ostateczna wersja:

 

lookopiaul6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek- hmm, metoda brzmi calkiem niezle szkoda ze nie posiadam premiera;) a na jakims demku/trialu daloby rade??

 

Jasne że by dało. Nie próbowałem ale pewnie można to spokojnie zrobić na darmowym virtual dubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skracam animacje do dwudziestuparu klatek i renderuje serie do .png z alfą.

Kamera jedzie po okręgu. Wszystko sklejam Gif Movie Gear i optymalizuje. Bez ostatniej klatki by płynnie się powtarzała.

W 3dsmaxie najłatwiej jest zrobić kamerkę typu target, walnąć okrąg i podpiąć do niego kamerkę za pomocą Animation-->Constraints-->Path Constraint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek- thx :D

ledyr-staram sie:)

Por@szek- wlasnie moglem zrobic jeszcze podloge, ale jakos z poczatku nie pomyslalem. dzieki;)

 

Pytanie do organizatora/ow:

 

Czy model ktory bedzie w sondzie wybieram sam? Czy musze dac ten pierwszy, ktroy zrobilem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności