Skocz do zawartości

testowa animka


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że jednak wrzucę tą animację. Ostatnio robię mnóstwo ćwiczeń w maksie i produkuję całe mnóstwo takich właśnie testowych animek. Ta, tak samo jak i cała reszta, nie przedstawia kompletnie nic poza strzelającym i chodzącym po pustyni robotem. Chciałem sobie przećwiczyć trochę animację chodu i to jest właśnie wynik tego ćwiczenia. Render trwał może z godzinkę, post produkcja (trochę nieudana) powstała w combustion. Jak komuś będzie się nudziło to zapraszam do ściągnięcia i skomentowania.

Cała animacja powstała w niecały jeden dzień. Model robota jest mój, ale powstał jakieś 2 lata temu. Do stworzenia animacji NIE użyłem charakterstudio (bo nie wiem jak :D).

 

PS. Na znikający dym proszę nie zwracać uwagi. Był to trik mający za zadania skrócić czas renderingu [lol2] (standardowo bez GI).

 

Objętość pliku to 1.03 MB. Skompresowany Divx`em.

 

:edit:

 

=>animacja została wykasowana z serwera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No jestem mile zaskoczony.... fajnie wyszło... (no i ta flara przy wystrzale! haha!) łuski są, ogólnie bardzo w porządalu. Z tego co napisałeś spodziewałem sie czegoś znacznie gorszego.

Jeśli chodzi o sam chód, to miejsce, gdzie robot się obraca w stronę kamery, ale o tym chyba wiesz. Brakuje przeniesienia środka cieżkoci. On staje na lewej nodze, a potem ja podnosi.... to jedyny wał. Reszta jest oki. (mogłoby go lekko ugiąć podczas wystrzału, bo z takiego działa to musi być odrzut że hej! )

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. rzeczywiscie fajnie to wyszlo:)

 

Gralem kiedys w Mechwarriora i jezeli pamiec mnie nie myli, to nigdy nie dalo sie strzelic dwoma pociskami naraz. Osobiscie zrobilbym jeden po drugim, byloby ciekawiej, ale to przeciez tylko animka testowa;)

 

Ostatnia rzecza do ktorej mam zastrzezenie, to ostatni krok mecha, o czym zreszta napisal Kris. To co zobaczylem uzmyslowilo mi, jak ciezko byloby skonstruowac taka machine, zeby sie nie wywrocila:) Przed tym krokiem musisz przeniesc ciezar na prawa noge, a pozniej troche szybciej przeniesc lewa.

 

Heh, chcialem napisac, ze fajnie byloby zobaczyc unoszacy sie pod \"stopami\" pyl, ale sprawdzilem najpierw i on juz tam jest!:) Fajny smaczuś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę niezła animka, mnie jedynie jakoś tak podpadło, że przy tych ostanich krokach (lżejszych niż początkowe) unosi się sporo kurzu, ale to tylko moje odczucia i nigdy mecha idącego nie widziałem więc kto wie, pewnie się mylę ;)

 

I żeby nie było, że się negatywnie wypowiadam :] , po prostu wszystko co chciałem napisać, już zostało napisane (spóźnialski jestem), więc nie będę powtarzał.

 

Wygląda to świetnie [yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta animka, przypomina mi sie moja bardzo stara, tyle że model mojego mecha był gorszy, zresztą jak ktoś ma ochote to ta animka jest na tej stronie w dziale animacji, ale sma nie wiem czy warto jąsciągać :P

Jeśli chodzi o model mustanga to moje gratulacje, jest świetny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się zobaczyć, to bardzo ładnie porusza sie ten mech:D Ale chyba cos mam skopane z kodekiem i obraz mi się dziwnie rozmazywał... Ta animacja ma być w tonacjach czerwieni, czy też mi źle odtwarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę szczerze powiedzieć, że zachęciliście mnie do dalszej pracy nad tą animacją, ale nie wiem czy będzie to możliwe (przyczyny techniczne - uszkodzony plik maksowy). Poza tym wcięło mi gdzieś tekstury robota a w tym również i teksturkę zabrudzeń wygenerowaną w dirtyreyes. Może jednak coś uda mi się zrobić.

 

Ps. Ciekawe, kiedy ja na to wszystko znajdę czas :P.

 

Połki: Tak. Jest zrobiona w tonacji czerwieni. A jeśli chodzi o rozmazywanie się filmu to też to mam, ale tylko wtedy, gdy \"manipuluję\" w suwakiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze najwiekszy problem jest z tym co najtrudniejsze w animacji 3d - poczuciem wagi animowanej postaci. Mech robi kroki zdecydowanie za lekko. Ruch kamery, wstrzasy przy krokach maja dobra sile (trocszke tylko sztucznie wygladaja - ktos to nadmienil), ale sa zupelnie nieadekwantne do krokow postaci. Sproboj przy opuszczaniu nogi robota mocniej przyspieszyc ruch kiedy noga jest blisko ziemi, a zaraz po kroku ugiac robota w \"biordrach\" zeby bylo czuc ten ciezar. Poza tym mozesz przytrzymac noge dluzej kiedy jest maksymalnie uniesiona do gory zeby ruch zrobil sie bardziej monumentalny.

No i ten brak przeniesienia ciezaru jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności