Skocz do zawartości

Droga Samuraja: Medytacja


Rekomendowane odpowiedzi

ale glupi tytul :P Osobiscie nie spodziewam sie wygranej w tej bitwie, bo moje doswiadczenie w PS'ie jest niezbyt duze, a do tego nie mam jeszcze tabletu i wsio robie niezbyt dokladna mysza analogowa ( ? ).

 

--------------------

 

Pierwszy obrazek to tylko szkic olowkiem wrzucony do PS'a i troche poprawiony. Jednak na samym poczatku powiedzialem sobie, ze jeszcze duzo sie zmieni w tym obrazku (niewiem czy byl to dobry pomysl :/)

 

Shogun1.jpg

 

--------------------

 

Na nastepnym rysunku widac juz powazne zmiany :) znika peleryna i dochodzi wielgachny "kolnierz". Pokolorowalem rece i facjate. Rece "zmodelowalem" w Poserze4. Nie bylem zbyt zadowolony z tej zmiany, ale postanowilem isc dalej :)

 

Shogun3.jpg

 

--------------------

 

Nizej widac juz pierszy powazny kolor, ktory prawdopodobnie bedzie na ostatecznym obrazku.

 

Shogun4.jpg

 

--------------------

 

Teraz dodalem prowizoryczne cienie i swiatlo, zeby zobaczyc czy obrazek i geometria jeszcze sie trzymaja kupy. Powoli zaczynam brnac w natrudniejsze i najprzyjemniejsze - czyli dopracowywanie szczegolow :)

 

Shogun5.jpg

 

 

 

chyba nogi sa jeszcze za duze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wydaje mi sie ze ma za male dlonie...pozatym dziwnie trzyma ta katane... wygladal by spokojniej (a chyba o to chodzi w medytacji) gdybys prawa reke zdjal z rekojesci i umiescil na pochwie... a najlepiej to by bylo gdyby bron przed nim lezala/stala na stojaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli, spokojnie; czemu wy chłopaki tak się spieszycie; o ile dobrze wyczytałem to bitwa trwa do grudnia trzeba przemyśleć sprawę, pokombinować, poćwiczyć na boczku.

 

Deus: kompozycja i wyraz twarzy jak z obrazów sakralnych okresu średnowiecza; brakuje mi jeszcze złotego tła i świecącego talerza za głową; jeśli regułą jest, że pierwsze pomysły projektów sa zawsze do bani to ja bym jeszcze pokombinował.

 

sugerowałbym ujęcie bardziej z dołu albo 3/4 albo cokolwiek innego, tylko nie en face bo to jakoś sztywno wygląda; niech postać będzie oświetlona bardziej dramatycznie a tło i twarz odzwierciedlają stan duch samuraja; zreszta nie wiem, sam musisz poglowkowac.

 

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mialo byc zlote tlo :P

 

 

Prob z tym tematem to ja juz mialem naprawde duzo, wiec atpie zeby mi sie chcialo robic wszystko od poczatku :( Ale sie zobaczy :)

 

 

A pospieszylem sie tak dlatego, ze mysza naprawde jest trudno rysowac...

 

 

 

 

 

 

Hmm... chyba faktycznie zmienie mu postawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy i fryzurę ma trochę dziwne jak na samuraja- bardziej jak z MortalCombat. Spójrz na szerokość tułowia w stosunku do grubości ręki. Świetny pomysł z tym złotym tłem- jest podobnie zbudowany portret Minamoto Yoritomo, powinien być łatwy do znalezienia w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... już po szkicu widać, że nie radzisz sobie z fałdami materiału... mam nadzeję, że jesteś świadom ogromu trudności, jakie cię czekają w związku z podjęciem tego tematu? Ogólnie - ok, ale bardzo dużo pracy cię czeka, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... już po szkicu widać, że nie radzisz sobie z fałdami materiału... mam nadzeję, że jesteś świadom ogromu trudności, jakie cię czekają w związku z podjęciem tego tematu? Ogólnie - ok, ale bardzo dużo pracy cię czeka, naprawdę.

 

 

 

 

 

a kto Ci powiedzial, ze na szkicu chcialem jak najlepiej odzwierciedlic faldy materialu ? akurat faldy sprawiaja mi najmniejsza trudnosc i uznalem ze nie ma zensu ich rysowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus: settle down, ye young warrior.

 

Hmm... Nie wydaje ci się, że temat "zwykłego" samuraja jest trochę wysłużony? Może wykonałbyś go trochę w futurystycznym ujęciu? Wizja wojownika miecza przyszłości - technika, tradycja i honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie spodziewam sie wygranej w tej bitwie

Nie dziwię ci się, ale tylko dlatego, że nie masz pomysłu! Pokombinuj trochę, spraw, żeby twoja praca się czymś wyróżniała! Pamietaj, że wygrana w bitwie nie zależy tylko oddobrego rzemiosła, ale też od pomysłowości, ciekawego pokazania bohatera itp.!

Ja na twoim miejscu przez jeden przeszedłbym się po mieście, poszukał inspiracji, poszperałbym w jakiś książkach, poszukałbym jeszcze inspiracji w łazience tak jak ja( Z tego powodu na wielu moich pracach pojawia się motyw sedesu;D) a na koniec zmienił tytuł wątku i do dzieła!

Powodzenia, koleś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pochodnie to dobry pomysl. Co do ogolnego zarysu obrazka mam zamiar zrobic kameralne tlo - byc moze jakis ciemny pokoj z niebieska aura dookola samuraja. Wsio powinno lekko przypominac obrazek karty do mtg "counterspell" z 7E.

 

o tak:

 

 

11214.jpg

 

 

ofkoz w innym kadrze i bez tych badziewnych kolorkow po bokach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak...Po pierwsze, to pomaganie sobie 3d przy rysónku bardzo okraja swobodę i wyobraźnię ;-) To tak na początek;-) W sumie to OK, ale proponuję przed rozpoczęciem pracy nad projektem choć trochę zainteresować się feudalną japonią...bo text z mortalem był na miejscu ;-) Ale idziesz jak piorun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... znalazlem chwilke, zeby wlaczyc PS'a. Postanowilem troche popracowac nad wygladem twarzy (i kilkoma drobnostkami), jedakze napotkalem na maly problem.... moze mi ktos powiedziec, co zlego robie w twarzy, ze wyglada bardziej jak twarz orangutana, albo innej malpy ? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności