Skocz do zawartości

ILE WART 3d STDUIO


ramzess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moge kupic 3d studio max r3 od kogos, i nie bede mogl go urzywac jako legalnego, komercyjnego softu ?

w takim razie ile on jest w tej chwili wart, gdyby byla mozliwosc odsprzedazy ? bo chce kupic,a nie chce przeplacic.

 

Pozdrawiam

Ramzess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem: nie bedzie.

Zeby program byl legalny musisz miec licencje, a licecji nie da sie odsprzedac, mozesz ja kupic tylko od autodesk. Tak wiec kupienie tego maxa na allegro to tak na prawde kupienie plytek z programem, na ktory i tak nie bedziesz mial licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz kilka sutyacji, w ktorych kupowalem program z licenacja na kogos, np. delphi.

 

Wyhglada to tak, ze mam papier, podpisem kolesia i swoim, i ten kolo tez, gdzie jest tresc:

 

ja......sprzedalkem program komus tam i zrzekam sie wszystkich praw do niego i zobowiazuje sie skasowac wszystkie kopie tego programu itd...

 

wiec moze w tym przypadku tez tak bedzie ?

 

a jesli bedzie, to ile moge za to dac, zeby nie przeplacic ?

 

podrawiam

Ramzess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam kiedy max 4 zostal wydany ale z tego co wiem to licencja max'a 3(oczywiscie mam na mysli tez kazdy inny soft) traci na waznosci po uplywie 5 lat od ZAKONCZENIA sprzedazy, a wiadomo ze discreet praktycznie odrazu po wprowadzeniu nowej wersji wycofywal stara. Ten myk nie zawsze sie sprawdza ot chociazby windows 98 oficjalnie sprzedaz zakonczyla sie chyba pod koniec zeszlego roku(OEM pakiety etc) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do czego zmierzasz.... np. do tego ze za piec lat nie bede mogl na swoim maxie robic komercji?(to chyba nie prawda). czy do tego ze mozna nabyc trojke i pracowac komercyjnie na niej bez licencji?(tu chyba tez nie prawda). 5 lat temu gosc kupil program za ok 10kzl i po pieciu latach musi kupic nowy? za tyle samo bo nie odnawial licencji upgradeami? czy chodzi o to zeby nie zawracac sobie glowy licencja bo mozna juz robic co sie podoba ale to chyba tez nieprawda...nie kumam

edit: tak na prawde to kupuje sie wlasnie licencje nie nosnik z nadruczkiem za 10zl. licencje na wykozystywanie wlasnosci inteletualnej

edit2:to by bylo bardzo ale to bardzo nie na reke producentom ale moze tak jest chociaz ja nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze mozesz sobie do woli uzywac programu ktory zostal wycofany ze sprzedazy 5 lat temu.. ale pewien nie jestem musze po kodeks siegnac.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiem jedno: obecna cena maxa, wynosi circa about 20 000 zł. 3500$ to kosztuje w USA, ale za to Discreet wymyślił sobie taką fajną klauzulę, że maxa nie można używać poza krajem, w którym sie go nabyło. To eliminuje mi korzyści z posiadania wujka w USA. O ile wiem jako kraj nabycia można interpretować UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chalek specjalnie podkreslilem od daty WYCOFANIA ze sprzedazy, dlatego tego nie mozna robic z pakietami microsofta ktore sa sprzedawane przez dlugi czas(office 97 do tej pory sprzedaja chyba w MOLPAch jeszcze sa) a wina 98 wycofawli w zeszlym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności