Skocz do zawartości

[FD] Sekta


Rekomendowane odpowiedzi

Opis:

Scena przedstawia kościelnych detektywów, którzy badają miejsce zbrodni. Niestety czujniki wykryły nagromadzenie się demonicznych mocy zbyt późno, dlatego agentki nie zdążyły na czas. Jedyne, co mogą zrobić to odczytać ostatnie wspomnienia ofiary i zbadać pozostawione dowody.

 

Opis dodatkowy:

Nastały ciężkie czasy dla kościoła; siły nieczyste stają się coraz potężniejsze. Aby walczyć przeciwko złu nie wystarczyły już tradycyjne środki. Potrzeba było ludzi, którzy świetnie radzą sobie z tropieniem nieczystych mocy i w razie konieczności szybko podejmą odpowiednie środki, aby wyeliminować wroga. Dlatego powstał oddział detektywistyczno-szturmowy "Virtus", który jest na usługach kościoła. Jednostka ta jest wyjątkowa, ponieważ wszyscy jej członkowie są tak zwanymi "dziećmi cudu", którzy urodzili się z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Nie są to być może ludzie szczególnie bogobojni, lecz i tak wykonują niezastąpioną pracę na rzecz kościoła.

 

Ilustracja przedstawia dwie siostry - Mari i Teres, członkinie grupy "Virtus". Mari - młodsza - posiada zdolność ujrzenia jednych z ostatnich wspomnień zmarłej osoby. Przy użyciu swojego kostura wielozadaniowego jest wstanie dokonać projekcji holograficznej własnych myśli (oprócz hologramu jej kostur posiada między innymi działo pulsacyjne). Druga z sióstr - Teres, ma bardzo mocno rozwinięty umysł. Posiada zdolności telekinezy, telepatii, jak i wysoko rozwinięty zmysł dedukcji. Nosi ona kask, którego jedną z głównych zalet jest posiadanie dodatkowych czterech cybernetycznych oczu, które Teres jest wstanie w pełni wykorzystać dzięki swojemu umysłowi.

 

wersje HD i SD:

 

9rfm.jpg

 

 

5qkd.jpg

 

 

link do pliku aby się nie zapodziało :)

http://speedy.sh/ZSTpc/FD-final-hd.jpg

 

-- stare --

 

Tytuł i pomysł mogą się znienić, ale jak na razie innego ciekawszego nie mam. Szkicu z resztą też jeszcze nie mam. Z pośród paru pomysłów ten wydaje mi się najbardziej interesujący.

 

 

Tak w skrócie ilustracja będzie przedstawiać dwoje bohaterów, panią i pana. Są oni kościelnymi detektywami od tajemniczych przypadków. Obydwoje należą do tak zwanych "dzieci cudu" które rodzą się niezmiernie rzadko dlatego bije się o nich zarówno rząd jak i kler. Pani potrafi zobaczyć parę ostatnich chwil z życia świerzo upieczonego denata jak i dowiedzieć się jak zachowywało się jego ciało. Dzięki podłączeniu do specjalnego projektora może przetransportować swoje myśli i ukazać je za pomocą hologramu wszystkim w koło, aby wspólnie przyjżeć się problemowi np ze swym partnerem (na niego jeszcze nie mam pomysłu). Moja bohaterka będzie ukazywać ostatnie chwile życia kogoś wysoko postawionego z kleru, może i sameg papieża, gdzieś w prywatnych kwaterach. Wszytko okraszone odrobiną technologi, sekty i demonów.

 

 

Ale jak już wspomniałem jest szansa, że wymyślę coś zupełnie innego, pewnie bardziej dynamicznego.

Edytowane przez Dobry Pasterz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie miałem się już wycofać, ale jednak nie mógłbym spojżeć w lustro gdybym zmarnowal taką szansę. Mało czasu zostało, ale może uda się dostać do kolejnego etapu. No to lecimy :). Mój pomysł prawie pozostał taki sam jak na początku, ale jednak parę istotnych rzeczy uległo zmianie.

 

Opis:

Scena przedstawia kościelnych detektywów, którzy badają miejsce zbrodni. Niestety czujniki wykryły nagromadzenie się demonicznych mocy zbyt późno, dlatego agentki nie zdązyły na czas. Jedyne co mogą zrobić to odczytać ostatnie wspomnienia ofiary i zbadać pozostawione dowody.

 

Opis dodatkowy: (można w ogóle coś takiego dodać? :D)

Nastały ciężkie czasy dla kościoła; siły nieczyste stają się coraz potężniejsze. Aby walczyć przeciwko złu nie wystarczyły już tradycyjne środki. Potrzeba było ludzi, którzy świetnie radzą sobię z tropieniem nieczystych mocy i w razie konieczności szybko podejmą odpowiednie środki, aby wyeliminować wroga. Dlatego powstał oddział detektywistyczno-szturmowy "Virtus", który jest na usługach kościoła. Jednostka ta jest wyjątkowa, ponieważ wszyscy jej członkowie są tak zwanymi "dziećmi cudu", którzy urodzili się z nadprzyrodzonimi zdolnościami. Nie są to być może ludzie szczególnie bogobojni, lecz i tak wykonują niezastąpioną pracę na rzecz kościoła.

 

Ilustracja przedstawia dwie siostry - Mari i Teres, członkienie grupy "Virtus". Mari - młodsza - posiada zdolność ujżenia jednych z ostatnich wspomnień zmarłej osoby. Przy użyciu swojego kostura wielozadaniowego jest wstanie dokonać projekcji holograficznej własnych myśli (oprucz hologramu jej kostur posiada między innymi działo pulsacyjne). Druga z sióstr - Teres, ma bardzo mocno rozwinięty umysł. Posiada zdolności telekinezy, telepatii, jak i wysoko rozwinięty zmysł dedukcji. Nosi ona kask, którego jedną z głównych zalet jest posiadanie dodatkowych czterech cybernetycznych oczu, które Teres jest wstanie w pełni wykorzystać dzięki swojemu umysłowi.

 

Szkic w wersji bez gaci :D

 

4ul0.jpg

 

W swojej pracy chcę pokazać połączenie mistycznych elementów fantasy i futurystycznej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super zakomponowana całość. może tylko stół ofiarny wymaga większego skrótu bo wyglada płasko między pozostałymi dynamicznymi elementami. może go po prostu lekko obrócisz? też chętnie zobaczyłbym to już ze światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerber - dzięki :) też chciałbym zobaczyć to już z oświetleniem, a z kolorem to już byłaby bajka poprostu :D

 

Polka dot - dzięki za uwagę :). Teoretycznie ołtaż jest lekko obrócony i jest poniżej linii horyzontu więc widać trochę blat, ale przyznam, że na szkicu krawędź ołtaża jest raczej słabo zaznaczona. W sumie bym mógł go niby przekręcić i dodać głębi, ale chciałem, żeby ten unoszący się koleś był równo na przeciw ołtaża, a nie chce mi się go już przestawiać i kompozycji zmieniać. Zobacze jak dalej to będzie szło.

 

Adek - ano nam w planie. Z tego co wyczytałem to teoretycznie mogę malować cały jutrzejszy dzień i pokazaź cały step-by-step w teczce przed północą, tak? Bo dzisiaj to już tego nie ruszę. Dopiero jutro czas znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOkkkk już chwilę po 8. Głowa jeszcze lekko zmulona, kawka się już studzi więc można zaczynać. W sumię skupię się na b&w bo czasu mało, a w speedach szału u mnie nie ma. Zapewne zrobię dwa UPy ze stepami. W połowie czasu i jakoś przed nominacjami.

 

Plasti - dzięki wielkie! Pewnie, że jadę z koksem, zima jest :D

 

Muzyczka w uszy i lecimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zamieść kadry, pokaż, że pracujesz nad tym. Praca dzisiaj nie musi być ukończona. Musi mieć potencjał i sygnał dla nas powinien być jasny - pracuję jeszcze nad moją pracą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasti, Ty to potrafisz mi poprawić humor :D Dzięki :)

 

Dodałem trochę oświetlenia głównie na postaciach. I muszę wykombinować coś co mogło dać takie mocne ostre światło. Może jakaś lampa na stojaku albo latający dron co świeci i skanuje na widoku, to od razu wiadomo będzie, że pewnie taki dron świeci mi w plecy. Jeszcze pobawiłem się chwilę kolorem, ale raczej nie będą te co są teraz. Jakoś ich nie czuję do końca.

 

4dgd.jpg

0l7z.jpg

 

Na dzisiaj to już koniec. Dzięki wszystkim za dotychczasowy feedback i odwiedziny :). Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nominację :) i lecimy dalej.

 

Plasti - proszę bardzo :)

 

Nie ukrywam trochę błądzę, ponieważ o wielu rzeczach nie pomyślałem na początku. Cofnąłem się 1 krok w tył i zrobiłem jeden nowy do przodu. Zmieniłem trochę oświetlenie. Te jasne elementy w tle to w założeniach mają być źródła takiego bladego światła w stylu kratki od pieca.

 

zprl.jpg

i2no.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Przybyłek – dzięki wielkie za opinię :) Jak już będzie pod koniec fajnie zrobiony hologram to mam nadzieję będzie lepiej widać, że to jest jakaś ekipa badająca miejsce zbrodni; porysujemy – zobaczymy :)

 

Plasti - dzięki, dzięki, dzięki :D Ale muszę przyznać, że ciężko idzie. Jak do tej pory to najcięższa ilustracja jaką kiedykolwiek robiłem. Wychodzi dużo złych nawyków na wierzch. Ciągle generuję obrazek zamiast go malować. Ale jeszcze do końca trochę drogi więc może uda się osiągnąć bardziej malarski efekt.

 

Jak na razie tylko takie coś, ale od nowego tygodnia lecimy pełną parą :D Chciałem koniecznie pierwszy plan trochę bardziej urozmaicić i dlatego hologram jest teraz taki jaki jest. Trochę się uspokoiło i jakaś większa interakcja między ofiarą, a oprawcą. No i kostium jeszcze trochę odpicowałem.

 

mw07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Przybyłek - No dosłownie nie wiem co powiedzieć :D. Dzięki! W sumie lepiej to wygląda w wyższej rozdzielczości bo detal trochę się pozlewał. W orginale jest to 2900x4000px, a np przy chełmie pracowałem nawet na 200% zoom i z samego przybliżenia możnabyłoby zrobić oddzielną pracę, ale nie wiem czy to dobrze. Choć nie będzie już więcej miejsc tak dopracowanych w tej pracy. Postaram się po prostu, aby choć dalsze plany były bardziej malarskie.

 

Creomania - Dzięki wielkie :) Co do narzędzi to głównie prawie okręgły brush czuły na nacisk, a jeśli ręka zbyt "ciężka" to zabawa numerkami 1-9 i 0. Do tego soft brush i 2 pędzle od Shaddy-a. Masa masek które mnie "ograniczają" w programie jak i w głowie. Do tego adjustment layers-y i całe dobrodziejstwo dodge-burn-smudge-sharpen toola. Ogólnie chaos okraszony masą nieponazywanych warst :D Nie wiem czy przekazywanie dokładniejszych technikalii ma sens, ponieważ jest to raczej mieszanka złych i dobrych przyzwyczajeń w różnych proporcjach. W planie mam przebudowanie swojego podejścia do malowania. Nie będę ukrywał, że moje dalsze szkolenie ma mocny związek z większą liczbą cali i pixeli tych horyzontalnych jak i wertykalnych :D

 

Również pozdrawiam, ale nie wiem skąd te gratulacje :) Jeszcze dużo roboty przy tej, jak i następnych pracach. Tak czy siak dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka dot - dziękuję bardzo. Tak czy siak pewnie wiele do realizmu brakuje, ale jeśli nie rzuca się to tak w oczy to chyba jest ok :).

 

Parę rzeczy poprawiłem, parę jeszcze trzeba dokończyć. odpicować postać na drugim planie i hologram, dodać kolory i jeśli czasu starczy to jakieś wodotryski :)

 

Na szczęście jutro mam prawie cały dzień na to więc chyba powinno się udać. Znowu na ostatnią chwilę; historia lubi się powtarzać. Na razie tyle mam do pokazania:

 

ytfv.jpg

 

Mogłem zacząć bawić się z kolorem trochę wcześniej, ale i tak jakoś powinno się coś ciekawego uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam jeszcze tak szczerze konkretnego patentu na kolorowanie, zawsze jest to eksperyment. Np ostatnią pracę w mojej teczce kolorowałem z pełnego b&w. No i wychodzi na to, że głównie używam gradient mapy, maskuję często jakiś obszar i dostrajam kolor np hue/sat adj. Do tego właśnie new layer w trybie color/softlight i każdy inny co da ciekawy efekt. Znając życie teraz też użyję paru starych metod i może jakaś nowa się pojawi, może wpadnę na jakiś fajny pomysł jak to zrobić. Jeśli moja kolorowanka Ci się spodoba to później opiszę w miarę z pamięci co i jak dokładniej robiłem. No ale jeśli efekt końcowy będzie kiepski to nie będzie się chyba czym dzielić :)

 

To teraz coś takiego: dodałem trochę szczegółów i hologram który pewnie nie będzie się drastycznie różnił od tego jak będzie finalnie wyglądał. Zastanawiam się czy nie zrobić za postacią efektu jakby niedocierania promieni lasera za postacią. No i jakieś "artefakty" przy tym.

 

7bxf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i nie wygląda to tragicznie, ale no kurcze... temu "czeba wincyj mocy" :D No jak na razie kolorowanko nie idzie do końca po mojej myśli, więc być może dodam trochę ozdobników do aktualnej wersji i na tym będzie koniec. No ale jak na razie walczę i obiecuję sobie, żeby od teraz b&w tylko na początku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Udało się jednak dołożyć trochę więcej kolorów. Imageshack zmniejszył mi gdzieś o 1/3 rozdzielczość, ale i tak ma teraz wymagane wymiary. Popatrzę może jeszcze zdążę umieścić większy plik. Jak coś to up w pierwszym poście. Dzięki wszystkim za komentowanie i odwiedzanie :).

 

edit: wystarczy otworzyć grafikę w nowej karcie i jest dostępny hi-res.

Edytowane przez Dobry Pasterz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko doskonale pasuje. Osobiscie uwazam ze scena nie jest epicka jak to napsano powyzaj, a wyglada jak kadr z dobrego komiksu. ( oczywiscie jedno drugiego nie wyklucza, ale w tym przypadku ja tutaj nic takiego nie widze i nie ma nic co by autora przeroslo) i az chcialoby sie zobaczyc zblizenie twarzy siostr i ofiary w nastepnych kadrach. Wszystko na tej pracy jest bardzo gustownie zaprezentowane. Bardzo mi sie podoba, zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Przybyłek – dzięki wielkie : ) Doświadczenie w sumie to tylko tyle co nagromadziłem w swojej teczce + takie tam jedno zlecenie, szkicownika nie prowadzę, ale chyba zacznę bo ostatnio Sycra w jednym ze swoich filmików mnie natchną na to. Co do reszty to książki Loomisa to magia dosłownie. Ogromne źródło wiedzy, naprawdę polecam. Można do nich wracać i za każdym razem coś sobie przypomnisz/nauczysz. Bez Loomisa nie rysuję :D Jeszcze raz dzięki za opinię : )

 

Rice – praca była kolorowana z mocno zaawansowanego b&w wiec efekt nie do końca wyszedł tak jak go widziałem w głowie, ale i tak myślałem, że tragedii nie ma. Najwyraźniej muszę sobie powtórzyć teorię koloru co i tak pewnie na złe mi nie wyjdzie : ) Co do samych detektywów to w założeniach miały być to członkinie kościelnego oddziału detektywistyczno-szturmowego (tak, wiem jak to brzmi :D) więc stroje bojowych kapłanów z symbolami krzyży są raczej na miejscu. Taka koncepcja, czy trafna? To dopiero się okaże :). Chciałem, aby to była najlepsza praca jaką do tej pory zrobiłem, dlatego presja była spora. Mimo, że uważasz, że mnie przerosła (nie wykluczam; fronta na cghubie to mieć nie będzie) tak czy siak uważam ją za mój #1 ze wszystkich które zmalowałem : ). Dzięki za opinię. Peace.

 

Aretus1 – dziękuję bardzo : ) Komiks świetna sprawa. Chodzi mi pewna poważniejsza historia po głowie, ale nie chciałbym jej spalić swoimi pierwszymi, pewnie nieudolnymi próbami bawienia się w komiks. Prace zaczynam linearnie więc może coś jest na rzeczy z tym komiksem : ) czas pokaże. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka slow ode mnie. Przejrzalem Twoja teczke, i stwierdzam ze ta praca konkursowa, jest zdecydowania najlepsza z Twoich dotychczasowych. Wkroczyles w nowy etap, wyzszy level :) Duzy postep. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r - dzięki wielkie! Napawasz mnie optymizmem :)

 

Aretus1 - wielkie dzięki za zainteresowanie :) Też tak w sumie uważam, ale być może ma to też związek z tym, że chyba najdłużej nad nią pracowałem jak do tej pory. Jeśli widać postępy to super, cieszy mnie to bardzo :D Aż nie mogę się doczekać kiedy wejdę na SSJ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności