Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Polska tankietka TKS


Valery

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pociągne Kliment :) dzisiaj jednak nie dam update, mimo że bardzo chciałem :( moj komputer uległ spaleniu kilka dni temu i teraz używam starego, pożyczonego od kolegi kompa. i niestety ten już przy kilku tyś poly zaliczą zwiechę totalną :(

w poniedziałek będe miał nowy sprzęt i wtedy wam pokaże tankietke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutki update. jest taki skromny bo niemam ciągle nowego kompa (moj sie spalił) i jade na żepie sprzed lat, a to skutecznie utrudnia mi zrobienie czegokolwiek :/ jednak nie dam sie pokonać i skończe tą tankietke. licze na to że juz w koncu na długi wekkend bede miał nowego kompa bo jak nie to znowu duzo niepodziałam :(

tankietka1re.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki :) niżej przedstawiam ciągd dalszy pracy :) niektóre żeczy wymagają poprawek ale to puźniej i na nowym kompie, bo wciąż pracuje na rupieciu z 256mb RAM i prockiem 500 Mhz :/ dzisiaj napewno cos jeszcze zrobie ale render pewnie dam dopiero jutro bo render trwał teraz ponad godzine to włacze go na noc.

tks7hb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki chłopaki. pierwszy raz zdażyło mi się że mam same pozytywne komentarze :)

dzisiaj updejta niebędzie bo cały dzien spędziłem na planie filmu "Twierdza Szyfrów" Bogsława Wołoszańskiego. naprawdę fantasyczne przeżycie, tyle ludzi biegających dookoła w mundurach, te wozy pancerne, Ople Blitz, Halftracki, przejechałem sie nawet willisem :) (mam ten fart że ojciec chrzestny mojej siostry ma własnie willisa i halftrucka i to znim się zabrałem na ten plan zdjęciowy, bo gościu jak i kupa innych statystów bierze udział w tym filmie razem ze swoim sprzętem.

i dowiedziałem się rzeczy bardzo ciekawej, którą wykorzystam w pracy nad tankietką. otóż dowiedziałem się że gąsienice w pojazdach gąsienicowych mają regulowane naciągnięcie gąsienicy jak zasuwa po asfalcie to powinna byc naciągnięta, a jak po piachu to zaluzowana. hehe mam też autograf Bogusława Wołoszańskiego :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny. Czekam na dalsze update'y :) Sam bym chciał wymodelowac coś polskiego np. TP-7, ale jak narazie to z planów modelowanie nie za bardzo mi wychodziło :P

 

Co do Wołoszańskiego, to cennie go bardzo, szczególnie za propagowanie historii II Wojny Światowej i z niecierpliwościa czekam na Twierdze Szyfrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za komentaże i motywacje :) jutro napewno bedzie updejt ponieważ: MAM NOWEGO KOMPA !!! jak by to powiedział nasz premier: yes,yes, yes ;) ostanie 2 dni byłem od kompa odcięty ale już jest extra, procek wymieniony, płyta główna wymieniona, grafika wymieniona (była dobra ale już wziąłem pod pci-e) jutro sprawdze jak będą rendery hulały ;)

 

PS. moge się pochwalić jaki sprzet kupiłem ? ;) żartowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nowy sprzet o zabieram sie ostro do roboty. dzisiaj zrobiłem kilka częsci ale jeszcze ich nie poskładałem do kupy. zrobie to juz jutro bo zasypiam. dzisiaj pokaże wam coś nad czym męczyłem sie bardzo długo: znaczek Ursus'a. jest on tak krzywy i beznadziejny że niesamowicie ciężko i się go modelowało, ale jest i tutaj raczej nic juz niezmienie bo pokrywa sie z moją referką :)

ursus6kl.jpg

 

dzięki kliment za referki :) dopiero dzisiaj doszły do mnie poprzez e-mail, nie wiem czemu ale moja skrzynka dostarcza do mnie wiadomosci z długim opuźnienim :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg calkiem fajny :) a co do napisu Ursus to taka rada na przyszłość - używaj splainów... Wymodelowanie splainami zajełoby nie wiecej niz 10 minut, a otrzymałbys ładniejszą i bardziej oszczędną siatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze czołgi niż samochody :)

 

A tankietki tylko pozazdrościć :D

 

o nie :) samochody lepsze bez dwóch zdań :) zobacz ile jest w nich takich bajerków, a tu sama blacha :) ale zeby nie bylo ze krytykuje ten piekny model:) GRATZ for AUTOR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taylor: Chodziło mi bardziej o to że samochodów już jest pełno, każdy tylko samochody robi, a czołgi są o wiele mniej spotykane i to jest dobre że ludzie zaczynają je robić :D

 

bo oglądanie samochodów i to często tych samych modeli wiele razy przestaje być interesujące ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poł roku przerwy kontynuję prace nad tankietką :)

 

kilka elementów dodałem, (głównie z tyłu) kilka wymieniłem na wymodelowane na nowo, a teraz zabieram sie za textury

ostatnie rendery bez textur ( troche kiepskiej jakości, w wielu miejscach cienie się nie porobiły jak należy i nitów nie widać :/

 

aha wiem że tylne koło wisi w powietrzu :P zauwarzyłem dopiero po zrobieniu rendera. na następnych bedzie jak należy :)

 

tankietkapw1.jpg

tankietkatylji4.jpg

tankietabokjr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się, że gąsienica w górnej części ładnie faluje co wskazuje na jej ciężar ale w ruchu z pewnością byłaby naprężona gdyż jak sądzę oś napędowa jest z przodu. teraz "tylko" teksturki i otoczenie. Najlepiej jakieś zniszczone mury i dymy w oddali. Uważam, że pomysł z tworzeniem militariów jest bardzo dobry w odróżnieniu od entego AudiTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że do gry tego wsadzic nie bedzie mozna

może za pare lat da rade :) ale taka rada na przyszłość nie odgrzebuj martwych tematów sprzed 2 lat bo cię tu zjedzą :P

 

ale jak już to odpowiem na pytanie które tu zalega od dwóch lat :)

Bardzo fany model :Dpodoba mi sie ,a mozesz zdradzic na jakim kompie utrzymujesz tyle poly?;> mnie na amd 20. by juz ostro przymulalo ;]

tankietka była zrobiona na kompie z prockiem Athlon 1200 MHz, 256 mb ram (lub 512 ale wydaje mi sie że to jeszcze 256 było) i karta grafiki radeon 9600 :) pamietam tylko że przymulało już tak hardkorowo że zmapować się nie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O LOL nie zauważyłem że ostatni post był w 2006, byłem przekonany że to świeży temat i nawet nie popatrzyłem na date! Coś takiego mi się zdarzyło pierwszy raz od moze dwoch lat hehehe, starzeje sie LOL

 

Żeby nie offtopować, powiem że model swietny, bardzo mi się podoba, szkoda też że nie zrobiles teksturek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności