Skocz do zawartości

3DCoat 4.9


triget

Rekomendowane odpowiedzi

  • adek featured this temat

Czy są tutaj jacyś użytkownicy? Jak 3d Coat ma się do Zbrusha i Substance Paintera?

Ludzie strasznie chwalą ten program. Zarówno do sculptingu, teksturowania i retopo. Retopo widziałem w akcji i robi fajne wrażenie (jednak taki jeden plugin do blednera co uciekła mi nazwa robi lepsze).

Pomimo, że jest tak chwalony nie mogę znaleźć żadnych obrazków, które by wywarły na mnie taki sam wow, jak powyższe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, michalo napisał:

https://blendermarket.com/products/retopoflow
 

Nie wiem czy działa pod 2.8.

wyglada zajebiscie, teraz pytanie dzialales w tym? jak blender sobie radzi np. z 3 mln modelem + snap? bo np. maya sobie nie radzi 😉 

 

chodzi mi o to:

1533048649070-rf-2.0_polystrips.gif

czy bede mogl sobie tak zrobic, czy bede mial 2 fps? poza tym cena 90 dolarow, overkill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.. No właśnie chodziło mi o to, że tylko "widziałem" ale nie próbowałem. Chciałem trochę sprowokować dyskusję o 3d coat bo mnie interesuje ten program jako alternatywa dla substance.

 

Co do siatki, myślę, że spoko sobie radzi bo jeśli nie włączasz edit mode to wszystko jest w miarę płynne w Blenderze.

90 usd overkill? Taniej niż topogun 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michalo napisał:

Nie nie.. No właśnie chodziło mi o to, że tylko "widziałem" ale nie próbowałem. Chciałem trochę sprowokować dyskusję o 3d coat bo mnie interesuje ten program jako alternatywa dla substance.

 

Co do siatki, myślę, że spoko sobie radzi bo jeśli nie włączasz edit mode to wszystko jest w miarę płynne w Blenderze.

90 usd overkill? Taniej niż topogun 😛

no z tym ze topogun uciaga miliony poly, a tu nie wiadomo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem kilka dni temu ten dodatek i byłem pod wrażeniem prezentacji ale jak to zwykle bywa prezentacja to nie życie 🙂

Zrobiłem mały research iiii... tak średnio bym powiedział

https://github.com/CGCookie/retopoflow/issues/448

https://github.com/CGCookie/retopoflow/issues/710

 

nie wiem jak jest aktualnie i czy na nowym mocarnym kompie i 2.8 jest lepiej ale daje to jakiś pogląd na sytuację not exactly flawless 🙂 

 

no i widze że nawet nie ma wersji  na 2.8 więc możn założyć że performance na tę chwilę jest niezadowalający i niepewny za 90$ czyli zostaje nadal topogun/ 3dcoat/NVil/ Rocket3F/ maya/ houdini 🙂

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopoflow jest super, ale niestety nie uciagnie wielomilionowych siatek tak, zeby sie wygodnie pracowalo. Uzywalem swego czasu.
Wersja na 2.80 jest w produkcji i moze sporo zmienic w temacie wydajnosci. Czekam bo na prawde mega wygodnie sie robi retopo tym pluginem - pieknie widac siateczke, narzedzia dzialaja tak jak na gifach itd.
Trzeba poczekac na wersje 2.80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności