Skocz do zawartości

Houdini 18 Launch Event


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo, 6 listopada zostanie zaprezentowana nowa wersja Houdiniego  z numerkiem 18, następnego dnia nagranie z eventu zostanie udostępnione w internecie dla wszystkich.

https://www.eventbrite.com/e/houdini-18-launch-event-tickets-76433323127?fbclid=IwAR2dmsstAkmtJZ6xdO5lPma-JjbCzlmhLkXkfKwL-0wMvBO9_nVJnDhkssU

 

Solaris 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Houdiniego, Mega Mega Mega! wersja sie zapowiadaj czuje się jakby wysłuchali wszystkich narzekań jakie poczyniłem na discordzie w tym roku dosłownie :D była dyskusja na temat volumów że fajnie jakby były adaptywne leiej. Doslownie z 2 mieiace temu była dyskusja jak naprawić sweep sop i prolemy z uv'ką.. z poly bevel to od dawna było narzekanie.. no sztos szos.. no i Destrukcja.. na bazie innych obiektów sztos... 

a solaris o już w ogóle <3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam, bend w końcu nie dość, że intuicyjny to jeszcze dopakowany opcjami po sam korek 🙂

Albo jak przemyślane i eleganckie są narzędzia do manipulowania światłami, bajka, a w takiej majce to masz w light editorze look trought i nieprzydatne nikomu nigdy do niczego snapowanie światła do obiektu  🙂 albo light/shadow linking wszystko widać jak na dłoni co jest do czego podczepione i można importować do sceny obiekty i połączenia się przenoszą

Interaktywne układanie gratów w scenie przy użyciu symulacji fizyki jest doskonałe, group expand wygląda świetnie ba majka nawet głupiego pattern selection nie ma do tej pory jak tak dalej pójdzie to za 2-3 lata będę w houdinim modelował 😛 czasami już teraz jest to dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można już ściągnąć to będzie presja żeby się szybciej uwinąć 🙂 Nauka houdiniego podejście chyba czwarte czy piąte 🙂 ale to już chyba po świętach znajdę trochę czasu jeżeli do tego czasu klienci mnie nie zamordują a Bóg mi świadkiem, że próbują jak mogą 🙂

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wczoraj tutka Rohana o LOPsach i ze dwie minuty i już widzę, że chyba będzie nieźle, obejrzałem połowę i chyba to się świetnie sprawdzi jako rener warstwy alternatywne układy wszelakie. Tak się nakręciłem że nie mogłem zasnąć 😄

 Trochę mi brakowało tego w hudym tj coś takiego jak majkowe render setup gdzie mozna sobie na osobne warstwy wyciągnąć konkretne obiekty czy światła, dać overide dowolnych parametrów, materiałów itd dla całości czy części obiektów , robić jakieś warstwy pomocnicze czy inne maski do kompozycji i to chyba teraz będzie się idealnie do tego nadawało a na dodatek będzie bardziej przejrzyste. Light/shadow linking w mayce jest bardzo uproszczone i nieprzejrzyste, tutaj jest to o wiele bardziej elegancko rozwiązane. 

Do tego w sytuacji gdy z tych samych produktów robiło się rożne ujęcia packshotowe, pojedyncze, układy, każdy mniej lub bardziej inny to albo trzeba było wrzucać to do osobnych scen, albo dzielić na grupy i nadpisywać widoczność/ przynależność do poszczególnych warstw przez co szybko robił się chaos, a po modyfikacji geometrii niektóre operacje jak separate, extract, combine czy podobne zmieniały nazwy, ilość obiektów i jeśli rodzic nie był podpięty tylko obiekt bezpośrednio to wszystko się sypało i trzeba było latać po warstwach i naprawiać albo przewidując to robić jeszcze większe zamieszanie robiąc sety dla każdej grupy która była wrzucana. A potem wrzucać te obiekty do pozostałych scen, albo przewidując to pracować na referencjach w osobnej scenie co też nie jest wygodne gdy chce się coś szybko zmienić. 

Jest nadzieja, jak tylko będzie czas, redshift pod hudego będzie już w miarę stabilny to zacznę testować i od renderowania pudełek może pójdzie to dalej i już majka nie będzie tak potrzebna. Potem w odległej przyszłości blender do bezpośredniego szybkiego modelowania a hudy do całej reszty 🙂 Zobaczymy czy i tym razem odpadnę i będę się tylko hudym wspierał od czasu do czasu czy uda się przeskoczyć. 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Destroyer napisał:

Trochę mi brakowało tego w hudym tj coś takiego jak majkowe render setup gdzie mozna sobie na osobne warstwy wyciągnąć konkretne obiekty czy światła, dać overide dowolnych parametrów, materiałów itd dla całości czy części obiektów , robić jakieś warstwy pomocnicze czy inne maski do kompozycji i to chyba teraz będzie się idealnie do tego nadawało a na dodatek będzie bardziej przejrzyste

to już dawno było w Houdinim...

 

49 minut temu, Destroyer napisał:

Do tego w sytuacji gdy z tych samych produktów robiło się rożne ujęcia packshotowe, pojedyncze, układy, każdy mniej lub bardziej inny to albo trzeba było wrzucać to do osobnych scen, albo dzielić na grupy i nadpisywać widoczność/ przynależność do poszczególnych warstw przez co szybko robił się chaos, a po modyfikacji geometrii niektóre operacje jak separate, extract, combine czy podobne zmieniały nazwy, ilość obiektów i jeśli rodzic nie był podpięty tylko obiekt bezpośrednio to wszystko się sypało i trzeba było latać po warstwach i naprawiać albo przewidując to robić jeszcze większe zamieszanie robiąc sety dla każdej grupy która była wrzucana. A potem wrzucać te obiekty do pozostałych scen, albo przewidując to pracować na referencjach w osobnej scenie co też nie jest wygodne gdy chce się coś szybko zmienić.

a to w blenderze działa prze genialnie... bo masz VSE + oddzielny kompozytor do każdej sceny..


Ja to najbardziej jestem zainteresowany.. jak wygląda rendering z wykorzystaniem USD.. czy jest dobry referencing i czy geo jest streamowane i czy można dzięki temu instancjować jak w clarisse... czy katanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności