Skocz do zawartości

Drogi soft vs Blender - Quiz


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem!

Niedawno wydaliśmy z kolekcję scen 3d do renderingu produktów. Powstały wersje na Maxa, Cinemę i Blendera.Generalnie sporo renderingów, tych samych scenę w różnych softach.

Jako że nigdy nie używałam Blendera a zawsze kojarzył mi się z hobbystycznym softem to bardzo zaskoczyła mnie jakość konwersji na Blendera. I właśnie dlatego przygotowałem mały quiz. Napiszcie jak Wam poszło 🙂

https://www.blog.viz-people.com/blog/pro-or-blender-can-you-guess/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacyjne i ciekawe 🙂 Mimo, że Cycles ma swoją charakterystykę przy danym rodzaju sceny to u mnie z odgadywaniem fifty/fifty, tam gdzie cienie są rozmyte przy tej rozdzielczości renderów ciężko jednoznacznie stwierdzić. Np. przy biżuterii bardziej bym się spodziewał odwrotnego wyniku. Tytuł bardziej powinien brzmieć Drogi soft vs Cycles. To już parę razy mówiliśmy na tym forum, ale Cycles jako silnik ma potencjał Arnolda. W ostatnich latach doszły takie bajery jak motion blur; fur; volumes; adaptive subdivision; denoisery itp., więc lista brakujących funkcji jest coraz krótsza, np. light linking https://developer.blender.org/T68915 Napewno baking wymaga poważnego usprawnienia. Poza tymi technicznymi kwestiami to Cycles jest dziś w użytkowaniu bardziej fotorealistyczny niż ten sprzed paru laty.

 

 

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny teścik. Mi wyszło 4/10 ale jako wieloletni blenderowiec mam chyba spaczone postrzeganie 🙂. Z drugiej strony to słuszna uwaga że to raczej porównanie Cyclesa do innych silników, które w końcu też można używać z poziomu blendka (może nie tak zintegrowane jak w maxie ale da się) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności