Skocz do zawartości

Fregata CGI Animation 2020


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Około 9 lat temu miałem okazję zrobić dla klienta animację polskiego motoszybowca J6 Fregata, z której swojego czasu byłem bardzo zadowolony, ale wkrótce zacząłem czuć niedosyt i nieodpartą chęć powrotu do niej. Teraz, gdy mam większe doświadczenie, lepszy sprzęt i dostęp do nowszego oprogramowania, ten dzień nadszedł i postanowiłem zamienić chęci w czyn. Tak oto powstał poniższy remake, dajcie znać co o nim myślicie.

Modeling, rigging, shading & texturing: Piotr Luziński
Lighting & animating: Piotr Luziński
Rendering & compositing: Piotr Luziński

Music: audiojungle.net
SFX: freesound.org
HDRI: hdrihaven.com & nordicfx.net

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie super. mi się tylko 2 ujęcie nie podoba. wygląda jak przesunięty statyczny render, nic się nie dzieje, każde pozostałe, nawet jak jest zanimowana tylko kamera ma coś dodatkowo co dodaje smaku do samego ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, cieszę się, że się Wam podoba.

@chudy, to ujęcie było mocno problematyczne dla mnie, też mi ciągle czegoś tam brakowało i renderowałem je w sumie 5 razy, ale tak jak zauważyłeś, wciąż jest nieco nudnawe. Na pewno smaku dodałoby jakieś długie lub punktowe światło przesuwające się wraz z kamerą, ale dla spójności dobrze by było użyć podobnych w pozostałych ujęciach, a nie chciałem aż tak wszystkiego modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się w praktyce tylko po to by dołączyć do głosów że wypas :). Naprawdę, ujecia w studiu to klasa sama w sobie. Imo, plener nieco odstaje, ale tak czy siak, topowa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GRiPi, wow, dzięki. Z plenerem to był taki spontaniczny pomysł i przyznam, że nie poświęciłem mu aż takiej uwagi jak studiu. W dodatku Forest Pack Lite działa tylko na płaskiej powierzchni, więc całość wygląda jak stół bilardowy;) Do tego HDRka w tle zamiast modeli drzew dla skrócenia czasu renderingu, długo by pewnie wymieniać. Ale zabawne jest to, że inna osoba powiedziała mi, że plener z tego wszystkiego najlepszy, więc wyrównałeś:D

@JmTm00, dzięki, pewnie: procek i7 5820k @4GHz, 16gb ram, RTX 2060 Super 8gb - liczone na gpu w VRayu Next, średnio 2-3 minuty na klatkę, potem całość potraktowana denoiserem.

@alex3d i @KLICEK, dzięki. Heh, rzeczywiście nazwa trochę myląca;)

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności