Skocz do zawartości

Pytanie o stanowisko Junior 3D.


Under

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wydaje mi się, że to odpowiedzi dział na to pytanie. A mianowicie, zastanawia mnie pozycja Junior 3D w gamedevie. Na pewno ktoś ze starych wyjadaczy z tego forum pracuje w branży i orientuje się jak to wygląda. Czy istnieje jakaś możliwość dostać się na to stanowisko, od dłuższego czasu przeglądam pewną stronę na literę S (nie wiem czy mogę reklamować, ale każdy wie o jaką konkretnie stronę chodzi ;)) i brak tam ofert tego typu. A wydaje mi się, że to jedyna droga żeby w końcu zacząć zdobywać jakieś doświadczenie i szlifować dalej swoje umiejętności.  Szczerze mówiąc nie zależało by mi na zarobku a bardziej na zwykłej współpracy z ludźmi ze skillem przy jakimś projekcie.

Z góry dzięki za jakieś rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skillshocie rzeczywiście mało takich ofert. Mi często na grupach fb przewijają mi się posty ludzi szukających kogoś do projektów, darmowych, ale jeśli nie chcesz zarabiać to chyba dobra opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ciągu ostatniego roku miałem "przyjemność" być w kilku takich projektach. I wszystko to o kant d..... 😄. Długo mógłbym o tym pisać. Chyba, że akurat to ja miałem pecha. Dlatego zastanawiam się, czy istnieje jakakolwiek szansa na podobne stanowisko tylko w bardziej profesjonalnym studiu, dalej np. Indie ale profesjonalnym. Gdzie można by było od kogoś się faktycznie czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strugajcie po prostu modele do popularnych silników i budujcie teczki. Potem tylko wysyłać do ekip developerskich a nóż się gdzieś zahaczycie do stałej współpracy jako junior3d. Śmiało, nie ma się czego obawiać. Tylko nie za darmo. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebazx6r bywa tak 🙂 Wydaje mi się że to jest pozorne. Na tych dwóch poziomach ludzie mierzą się z zupełnie innym spektrum zadań. I tak np. uczeń będzie pięknie umiał oporządzić siekiery i piły i zna wszystkie rodzaje brzeszczotów, (sernior już o tym zapomniał) ale za to sernior BEDZIE WIEDZIAŁ DO KTÓREGO LASU WEJŚĆ. A junior? 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze Sebie chodzilo o "specyfike" niektorych firm, ktore rozdaja ludziom tytuly nie mierzac ich skilla. Tak sie dzieje czasem, jak nie ma hierarchi zachowanej 🙂 

 

Co do juniorowej pozycji, no atakuj firmy. Atakuj znajomych, ktorzy juz siedza w tych firmach. Regularnie wysylaj portfolio do tych firm, po kazdym updacie 🙂 wiesz, to ze raz wyslales zgloszenie nic nie znaczy. Pamietaj ze panny z hru po 30 dniach "archiwizuja" twoje portfolio i twoje zgloszenie. 

 

No i wiadomo, pracuj nad skillem, lepsze folio wieksza szansa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@Sebazx6r bywa tak 🙂 Wydaje mi się że to jest pozorne. Na tych dwóch poziomach ludzie mierzą się z zupełnie innym spektrum zadań. I tak np. uczeń będzie pięknie umiał oporządzić siekiery i piły i zna wszystkie rodzaje brzeszczotów, (sernior już o tym zapomniał) ale za to sernior BEDZIE WIEDZIAŁ DO KTÓREGO LASU WEJŚĆ. A junior? 🙂  

no z tym bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 01:00, Sebazx6r napisał:

Czasami junior umie wiecej niz senior xD

Tego nie rozumiem, jakim cudem junior może umieć więcej? Taki senior ma chyba kilkukrotnie większą wiedzę, doświadczenie itp. Przynajmniej tyle wynika z opisu stanowisk na seniora

 

Czy takie duże firmy jak techland, cdprojekt biorą juniorów, czy bazują tylko na wymiataczach w branży? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cdprjectie masz program stażowy.

Junior technicznie może umieć dużo więcej ;). Estetycznie róznie z tym bywa. Pozatym człowiek młody częśto szybciej chłonie wiedzę. Najgorsze co moze byc to zasiedziały senior 😉 z dużym ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności