Skocz do zawartości

RWD 6


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Może krzywda do za ostre słowo 😉 ale przypaliło mi to trochę paluchy 😉 No a to na dole to render jeszcze z przed wtrącania się w cokolwiek.

Ale pobrudzę trochę samolocik A CO! Najwyżej nie zapłacą! Żartuje zaraz go umyje i wyśle nowiuśki świeconiutki jak ...... psa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Tak trochę luźniej od tematu... byłem kiedyś inżynierem montażu Airbus MIlitary na Okęciu... Tam remonty robią. Nawet przez 2 tygodnie nity biłem z załogą. Ale praca z Sapem to nie moja bajka i się zwolniłem xD... 

@Sebazx6r To chyba była dobra decyzja 🙂 mając na względzie twoją galerię na max3d 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czas na pilota RWDy. Tylko się nie śmiejcie (za bardzo 🙂). Spróbowałem jakoś odtworzyć Żwirkę. No cóż efekt jest jaki jest, ale myślę że z daleka ujdzie mi na sucho 😉. Oczy w trakcie "budowy".
Patrzcie, rozpaczajcie, śmiejcie się ze mną xD Oto przed wami mutacja Żwirki wprost z koszmaru 😉 
wirko-abominacja-001.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto Ozzy Osborne w berecie znany też jako Franciszek Żwirko xD
I tak wiem kombinezon tak sobie wyszedł - ale i tak widać niemal tylko mordkę + kołnierzyk, bo chłopina niski był 😎

Abominacja-wirki-003.png

P.S.
W końcu alfy ze zmarszczkami użyte 😛 Jeszcze tak 50 razy użyje i się zwrócą 😜

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobiq4 Masz rację! Nasrałem tych załamań materiału jak był miał zaburzenia kompulsywno-maniakalne z zafiksowaniem na multiplikacje zagięć 🙂 Taki  Tourette tylko podszyty załamaniami materiału 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jak by kogoś ruszyło i miał ochotę na looknięcie jak już to wyszło w całości to zapraszam tutaj:

Tematu jeszcze nie zamykam bo RWDa ma jeszcze 30 grafik do września obstawić - więc jeszcze wam się opatrzy jak "Kevin sam w domu" na Polsacie 😉

Pozdr 🙂

 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję,

Nie ma co nowego wątku zakładać 😉 

Powiedzcie mi jedno, czy nie przegiąłem z efektami specjalnymi na tym obrazku? I tak wiem, lotki na skrzydłach i ster muszę przechylić żeby samolot nie wydawał się że leci jak mu wiaterek zawieje 😉 - półki co to taki feel sceny, a nie gotowa scena 🙂 

I czy ptaki które widać w prawym górnym rogu są na tyle czytelne że można je odebrać jako boćki? Nie wspominając już o rozmazanych owcach 😄 

RWD-start-z-lotniska-03.jpg 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtą scenę już ogarnąłem, ale powiedzcie mi teraz co z tą? Popłynąłem za daleko z surrealizmem sceny? Miało być coś w stylu RWD odlatuje w stronę zachodzącego słońca w wieczność (nie moje słowa) 🙂 A że uczulony trochę jestem na tego typu sceny to chciałem wycisnąć coś nie konwencjonalnego 🙂Tylko boję się że pojechałem i wyszło słabo 🙂 

a)
RWD-6-black-sunset.jpg

b)
RWD-6-black-sunset-2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie czerwień 🙂 

Co do tych kreseczek to trochę jak wchodzenie w nadprzestrzeń w star warsach 🙂 chyba trochę za dużo i za gęsto, a gdyby to przerzedzić, szczególnie na czarnym niebie i zostawić więcej na dole ale nieco je wydłużyć i zmiękczyć żeby bardziej przypominały god raysy promieni słońca poszatkowane przez grzbiety chmur? 

Jeszcze bym troch stonował przejście chmur w niebieską atmosferę, jest za ostro i za dużo kontrasty, złagodź to szczególnie bliżej horyzontu bo robią się takie niebieskie paćki sciągające uwagę a chyba kolory powinny się bardziej miedzy sobą miękko przenikać a nie tak na ostro? Tzn nie wiem jak jest ale tak mi się pomyślało 😛 

Poza tym git, mi się podoba 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Destroyer napisał:

Dla mnie zdecydowanie czerwień 🙂 

Co do tych kreseczek to trochę jak wchodzenie w nadprzestrzeń w star warsach 🙂 chyba trochę za dużo i za gęsto, a gdyby to przerzedzić, szczególnie na czarnym niebie i zostawić więcej na dole ale nieco je wydłużyć i zmiękczyć żeby bardziej przypominały god raysy promieni słońca poszatkowane przez grzbiety chmur? 

Jeszcze bym troch stonował przejście chmur w niebieską atmosferę, jest za ostro i za dużo kontrasty, złagodź to szczególnie bliżej horyzontu bo robią się takie niebieskie paćki sciągające uwagę a chyba kolory powinny się bardziej miedzy sobą miękko przenikać a nie tak na ostro? Tzn nie wiem jak jest ale tak mi się pomyślało 😛 

Poza tym git, mi się podoba 

Hahaha racja z tymi Star Warsami! To pewnie dlatego że na święta odświeżaliśmy sobie starą trylogię ze staruszkiem 🙂 No i do łba sie wbiła klatka 

Ale pomysł aby to zmiękczyć i osłabić efekt to dobra droga, dzięki Destro!  Wywabie też te plamy na dalszym planie. Gdzie to ja miałem tą Pollenę 2000....

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiem, pewnie już żygacze tymi RWDami. Ale powiedzcie mi, czy to ujęcie ma jakiś potencjał? Czy jest to totalne gó...o i lepiej odpuścić. Bo już sam nie wiem.

uj-007.jpg 

Pozdr. 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba 🙂 i na 100% ma to potencjal. Co do kompo wydaje mi sie ze ten samolot z tylu za bardzo ci sie wcina w kadr. Co do ludzika z boku pls przesymuluj mu ta szmate (bluze, bo spodnie sa ok) w marvelousie 🙂 zeby te faldy wygladaly realistycznie bo imo to jedyny mankament w tym obrazku 🙂 reszta super. 

Moze tez sprobuj wyciagnac perspektywe delikatnie i kamere na dole ustawic? (aczkolwiek rozumiem ze chodzi zeby pokazac samolocik i ludzika :D) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się bardzo podoba, trochę jak czarnobiałe fotki z wojny.
Co bym zmienił:
- wspomniane ubranie mocno odstaje i za bardzo przyciąga wzrok i ugułem przyciemniłbym postać,
- ten samolot z tyłu pewnie bym całkiem wyrzucił albo mocno oddalił bo za bardzo włazi w skrzydło,
- jeszcze mam obiekcje do tych choinek z tyłu 😄 jednak rozstawiłbym te na środku po bokach bo trochę walczą o dominację ze śmigłem.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, KLICEK napisał:

....Co do ludzika z boku pls przesymuluj mu ta szmate (bluze, bo spodnie sa ok) w marvelousie 🙂 zeby te faldy wygladaly realistycznie bo imo to jedyny mankament w tym obrazku 🙂 reszta super. 

Moze tez sprobuj wyciagnac perspektywe delikatnie i kamere na dole ustawic? (aczkolwiek rozumiem ze chodzi zeby pokazac samolocik i ludzika :D) 

OK, Mavelousa nie używałem do kurtki i nie mam abonamentu (paszportu Polsatu też nie, ale...), 🙂 Szmaticzkę wymodelowałem ręcznie +/- cloth brush z blendera -  i jak widać poległem na fałdach 😅 Szok i niedowierzanie 😉 

A poniżej kolejna wypocina szurania images?q=tbn:ANd9GcRcqIM5hcsjll_DNrhkjAv cloth brushem w Benderze.
Czy w skali od 1 - 10 efekt jest lepszy czy zjechałem jakościowo do poziomu wyrobiska w kopali węgla? 😭 Bogowie grafiki 3D na świadka - chciałem by było lepiej... Kieszenie na klacie przemodeluje lub namaluje na bump mapie 😉 

popr.png 

Z niższym kątem kamery poeksperymentuję i zobaczymy co mi render wypluje 🙂 

2gą maszynę dałem tylko po to aby zrównoważyć lewą stronę ze względu na stojącego pilota po prawej - ale jestem otwarty na sugestie 🙂 Może sam cień drzew wystarczy lub tj. pisał RaVirr oddalę 2gą maszynę i też może będzie OK 🙂 

Dziękuję za rady 🙂 Siedzę nad tym kadrem od wczoraj i naprzemiennie dostaje szału i radości z tworzenia. Podobno dwubiegunowa choroba tak sie zaczyna, więc trzymajcie kciuki za moje zdrowie psychiczne 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności