Skocz do zawartości

maxon zbrush 2022 -> 2023


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dm_ napisał:

Mamy gdzieć w centralnej Polsce firmę co produkuje jachty nawet dla szejków i zarabia się tam inaczej niż w fabryce sprzętu medycznego.

No to ja mam w okolicy firmę, która przerabia jakieś tam mercedesy an customowe "Koniowozy" za kilka baniek. Ale kokosów tam się nie zarabia.

 

 

Co do ludzi w różnych branżach i o różnym wykształceniu.. Ja pracowałem 10 lat na magazynach, dużo robiłem przy budowie i wykańczaniu domu w którym teraz mieszkam, pomagam na wsi przy pracach polowych i jeszcze poznałem mieszankę charakterów służąc w wojsku. Też spędziłem kilka lat w biurze przy kompie. 

CO mnie to nauczyło? Że nie ma co oceniać ludzi dopóki się ich nie pozna bo można się bardzo pomylić. 

Inteligencja, wiedza, mądrość to całkiem różne statystyki.  I wiedźcie, że ludzie na których patrzycie z góry bo np. pracują w biedrze, to oni patrzą z góry na was. I tak się wszyscy nie rozumieją i wzajemnie nie szanują. I tak się wszystko kręci. 

 

Poznałem wykształconych debili i nie wykształconych ale b. zdolnych ludzi.  

Poznałem też ludzi po szkołach co im się nie układa, i  nawet jednego mega głupka, który odniósł wielki sukces i jest bogaty, a wysłowić się nie potrafi ani zachować. 

 

Jest wszystko bardzo randomowo.  Na pewno grupy i tłumy działają jak  debuffy do inteligencji 😉 więc lepiej nie być w tłumie i myśleć za siebie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michalo napisał:

Lepiej bym tego nie ujął 😉

nom dokaldnie :d mnie tylko zajebiscie ciekawi czy przez ten czas pixo nie rozupuscilo ludzi na tyle, ze maxon nie bedzie wiedzial jak ugryzc temat 🙂 no bo oni wjezdzaja jak ksionc w ministranta z tym updatem, ktory sluzy tylko temu ze zlapac ludzi na placonko 😄  a tutaj raczej ludzie przyzwyczajeni do darmowki, nie wiem czy beda chcieli placic. Chyba ze wyjdzie gruby update imo. 

Najbardziej mi szkoda tych ludziow, co nie kupili perpetuala tylko leca na subie "bo taniej" XD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, pixologic darmowe updaty od czasów chystusa a maxon płatna subskrycjpa bez updatu, good old switcheroo 😄 ciekawe jak ludzie zareagują w dłuższej perspektywie, od dawna były głosy, że chętnie by zapłacili za update bo soft super itd ale już chyba 3 kryzys gospodarczy za naszego życia i niektórzy już przenoszą się nawet z subskrypcji netflixa na zatokę 🙂 A maxon nie kupił pixologicka żeby darmo rozdawać, to nie epic 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Prawda, pixologic darmowe updaty od czasów chystusa a maxon płatna subskrycjpa bez updatu, good old switcheroo 😄 ciekawe jak ludzie zareagują w dłuższej perspektywie, od dawna były głosy, że chętnie by zapłacili za update bo soft super itd ale już chyba 3 kryzys gospodarczy za naszego życia i niektórzy już przenoszą się nawet z subskrypcji netflixa na zatokę 🙂 A maxon nie kupił pixologicka żeby darmo rozdawać, to nie epic 😛 

ty no wiecej niech zrobia platform streamingowych, to ludzie beda wszystkie oplacac XD 10 lat temu oplacales kablowke za 50 zl i miales dostep do wszystkiego, pozniej wszedl netflix i bylo to samo 30-50 zl i masz all. A teraz? sam to jebne i lece na zatoke 🙂 bo to nie ma sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KLICEK napisał:

ty no wiecej niech zrobia platform streamingowych, to ludzie beda wszystkie oplacac XD 10 lat temu oplacales kablowke za 50 zl i miales dostep do wszystkiego, pozniej wszedl netflix i bylo to samo 30-50 zl i masz all. A teraz? sam to jebne i lece na zatoke 🙂 bo to nie ma sensu 

zawsze jest taka opcja. Wychowani na tym.. czasy stadionu, zgrywanych kaset, pegasusa, gier z trojanami na płycie. 

Damy radę koledzy, będzie dobrze 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, KLICEK said:

Najbardziej mi szkoda tych ludziow, co nie kupili perpetuala tylko leca na subie "bo taniej" XD

Nie wiem jak inni ale mnie nie stac nigdy bylo na 900 dolcow na raz (glownie przez wczesniej opisane podejscie do zycia i finansow 😄 ). A to szkole oplacic dla dzieciaka, a to lekarz a to piekarz... I kaska idzie. Na 30-40 na miesiac mnie stac. Nie rozkminiam tego ze "ale to placisz caly czas i sie kumuluje i...". No wiem, ale jakbym nie wydal na to to na inna duperele. Jak z tym zartem co to palaczowi mowia ze jakby nie palil to za ta kaske po ilus tam latach moglby sobie kupic Ferrari. Na co palacz do tego pytajacego "a ty palisz?" "nie" "i gdzie twoje Ferrari?" 😉

Mega zaluje ze lata temu nie zainwestowalem tylko lecialem na piracie. Ale co tam, koniec koncow wszyscy beda zmuszeni placic albo siedziec na starej wersji. A nie oszukujmy sie - ci co teraz mowia jak to beda latami siedziec na starej wersji zobacza co dodali w updacie i ile wytrzymaja? Czlowiek juz tak ma ze chce najnowsze zwykle. Komoreczki ludzie kupuja co rok/dwa bez potrzeby tak na prawde - w koncu sie zlamia i przejda na subskrypcje. Maxon istnieje ile? Od lat 90 jakos? Nie chce mi sie sprawdzac ale od Amigowych czasow. Spokojnie, poczekaja rok, dwa w koncu zlamia najtwardszych zwolennikow retro ZBrusha 😄 

Kurde sorki za te elaboraty ale mi sie przypomnialo jeszcze - niedawna sytuacja z tym darmowym pay-to-win Diablo. Jak wyszlo youtube zawrzalo - "jak tak mozna?! Bojkot! Bez sensu! Tylko chca doic kase z ludzi! W zyciu nie zagram!" blablabla. Wczoraj slyszalem ze gierca swietowala 30 milionow zainstalowanych kopii, sa ludzie (calkiem duza grupa) co po pare TYSIECY dolcow wydali na swojego ludzika w grze 😄 Z zetka bedzie to samo. Moze jeden z drugim faktycznie sie zaprze i nie przejdzie na subskrypcje. Luz - nie zarzucam nikomu klamstwa. Ale jaki to bedzie odsetek? Jakie to bedzie mialo znaczenie dla Maxona? Jak mowilem - osobiscie nie mam komorki. Pewnie jest jeszcze pare osob gdzies nad Amazonka czy tam w innym Tybecie co tez nie maja. Ale nie stanowimy zagrozenia dla rynku telefonow. Weganie nie zagrazaja tym co sprzedaja mieso. I tu bedzie to samo - to ze kilka osob bedzie szlo w zaparte i nie kupia subskrypcji bedzie mialo zerowy wplyw na profity z zetki. To nie znaczy ze maja sie zaraz zlamac i kupic - absolutnie. Robta co chceta. Tylko warto miec ta swiadomosc kiedy sie wieszczy ze ludzie sie przyzwyczaili do darmowek, ze nie beda chcieli placic itd. Teraz - bo nic nowego nie ma. Stawiam dolary przeciwko orzechom ze jak wyjdzie updacik, zrobia show online, Michael Pavlovich w trzech ruchach zrobi mecha i wiekszosc z tych co dzisiaj sie zapiera pogubi kapcie biegnac zapisac sie na subskrypcje zeby szybko sciagnac nowa wersje.

A co do updatu  to oswiadczam wszem i wobec - jak nie bedzie freehandowego wycinania dziur tym razem, to sie przesiadam na perska wersje. Pilka jest po ich stronie, zeby potem nie bylo placzu, ze nie ostrzegalem 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Wielu ludzi poważnie przechodzi kryzys egzystencjonalny spowodowany płaceniem za ZB. Nie wiesz bo już cię nie ma na TT  ale wierz mi, że niektóry płaczą i odchodzą z branży. A komentarz o alternatywie na B jest zawsze  (w sumie blender przewija się przy każdej możliwej okazji, jak w tym memie z pogrzebem)

 

Ja pewnie się skuszę na  nową wersje bo w sumie z komercyjnych softów mam tylko ZB, Affinity i Toolbag.. aa i jeszc ze Marvelousa ale jak tylko przyjdzie mi do głowy go użyć, to po pół godzinie robię od nowa ręcznie w zetce 😉 po za tym "marvelous is for pussies" jak mawiał Haz jak jeszcze sculpcił Red Monike 😉 a wszystkie softy mam w wersjach perpetual więc jak już dojdzie mi sub na ZB jakoś to zniosę. 

Oczywiście w ciemno brał nie będę. Jak zrobią beznadziejny update to zostaję na starej wersji.

 

Martwi mnie tylko, że teraz część ludzi będzie na starej wersji, część na nowej i będzie pieprzenie się z eksportami, żeby każdy mógł se otworzyć. 

 

Chociaż te $ wolał bym wydać na gry w które nie gram...

Edytowane przez michalo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twitterze od nastu lat mowia ze swiat sie konczy, ze wyjada z Ameryki jak Trump wygra (nie zauwazylem - wyjechal ktos? 😉 ) ze to ze tamto ze sramto. Dlatego skasowalem konto - jest jakies w ludziach umilowanie dramatu, robienie z igly wigly, przesciganie sie w opisach przesadzonej reakcji na wszystko. Bo malo kto - jesli ktos w ogole - robi to co pisze. Jakby co drugi co napisal po updacie Blendera albo Houdiniego "trzeba sie w koncu przyjrzec temu softowi" faktycznie sie przyjrzal to juz dawno ludzie uzywaliby tylko Blendera i Houdiniego 😄

My tez tutaj gadamy pierdoly o robieniu kursow spawacza. Ale MEGA sie zdziwie jak ktos kto robil w grafice przez iles tam lat faktycznie oleje grafike, zakasa rekawy, wdzieje granatowy kombinezon, zlapie kanapke z jajkiem i termosik z kawa, przylepi gola babe wycieta z gazety w swojej metalowej szawce na ubrania i z usmiechem na twarzy dolaczy do braci robotniczej. Sa rozni szalency, wszystko jest mozliwe. Ale uwierze jak zobacze zdjecie "to moja pierwsza dniowka w hucie - trzymajcie kciuki!" a za pare miesiecy "Panowie, faktycznie oplacalo sie, jest zajebiscie, nie badzcie beta-male'ami  na tych komputerkach tylko. Tu jest prawdziwe meskie zycie! Spadam bo sie fajrant konczy - ta rura sama sie nie pospawa haha!"

Aaaanyways...

Sprawdzilem wczoraj wydajnosc w Blenderze znowu. Wrzucilem 30 obiektow, kazdy mial tam pare tysiecy (ostroznie chcialem, bez milionow) poly. I co sie okazalo? Ze do dupy ten Blender! 😬 Nie, spokojnie - zartuje. Okazalo sie, ze zero problemow, plynny sculpt i viewport. 3DCoat tez daje rade choc jest nieco dziwny. Ale tak, to wszystko bieda w porownaniu do Zetki. Daloby sie na sile przesiasc na inne narzedzie. Jakbym byl zmuszony, z lufa przy glowie to pewnie wybralbym Blendera znowu. Ale tylko dlatego ze wciaz nie znam 3DCoata. Prawda jednak jest taka ze bede przy ZB obstawal tak dlugo jak tylko sie da. Zaden soft do rzezby mu nie dorownuje. Poza tym klient podesle ZTLa i leze.

Kurde zzera mnie ciekawosc co bedzie w updacie. Jednoczesnie boje sie ze bedzie jakas mega slabizna typu "a teraz 3h pogadamy o integracji z C4D ktorej uzywa pieciu z was!". A z drugiej moze beda chcieli przyciagnac ludzi i dadza syty update. Cant wait jak to mowia First Nations People.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta zachęta na przejście z perpetual na subskrypcję bez żadnego updatu to niezły fakap. Pora na ZB 2023, który urwie nam porty, zamknie jadaczki i każe sięgać po karty kredytowe

spacer.png

 

Ale pewnie tak nie będzie.  Integracja z Maxonem to żaden szał. Może dla użytkowników Cinema, zawsze dodatkowa opcja uzbroić się w ZB.

W stronę odwrotną.. no come on.. trzeba być naiwnym myśląc ,że ktoś nagle rzuci Mayke/Arnolda/Blendera i skorzysta z takiej oferty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, michalo said:

W stronę odwrotną.. no come on.. trzeba być naiwnym myśląc ,że ktoś nagle rzuci Mayke/Arnolda/Blendera i skorzysta z takiej oferty.

No dokladnie. Poza tym pamietajmy o tych legendarnych "pipeline'ach w duzych studiach". Nikt nie bedzie zmienial calego workflow na cineme tylko dlatego ze Maxon kupil zetke. To juz predzej by zetke zastapili jakos. Mysle ze Maxon to wie. W koncu ten ich renderer tez nadal jest do roznych softow a nie tylko do Cinemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności