Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze skórowałem fireflaya i neonowa Polska jest ok ale to napis i tylko dwa obrazki nie pomyliły literek ale to i tak dobrze bo nie spodziewałem się, że będzie nawet jeden obrazek z poprawnym napisem 🙂 

NDT4pUG.jpg

 

ale neonoway obrys mapy Polski jest niezadowalający 😄 ale przynajmneij polska a nie jakieś randomowe cos 🙂

fMlWCzW.jpg

710LFzH.jpg

q4BqZXc.jpg

office 97 dzwonił że ukradli jego styl 😄

--

Jeszcze chciałem trochę randomowego kodu żeby gdzieś tam sobie wstawić żeby wyglądało, jak prawdziwy kod do czegoś ważnego ale ai coś kręciło nosem 😄

bywekoB.jpg

ale potem puściło i na duże uznanie zasługuje to że mozna po Polsku pisać i nawet pisząc jak ja tzn jak kaleka co prawie każde słowo jest przekręcone to ai i tak zrozumiało 😄 szapo ba 🙂 
 

boOXOWJ.jpg

 

H0MQXSR.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kalberos said:

Skype mnie ostatnio atakuje tym botem Ai Iphone to samo. Wprowadzili opcje po cichu, przytrzymujac obiekt na zdjeciu automatycznie wycina, mozesz go pytac o to co masz zrobic na sniadanie, czy dzis isc srac. Powoli to wszystko zamienia sie w sen fanatykow sci -fi. Czlowiek nie bedzie musial myslec, bedzie mial od tego algorytm.

Tak MS bardzo mocno teraz ciśnie na każdym froncie i binga mocno promuje a ai pcha wszędzie i muszę przyznać ze nieźle im to idzie bo coraz częściej uruchamiam edge i nawet nieźle działa i może się z chroma przesiądę nawet bo już słyszałem wielokrotnie ostatnio że jest szybszy i nie tak restrykcyjny jak chrome przy blokowaniu reklam czy czegoś tam 🙂 MS może trochę ugrać jeśli gógel ze swoim bartem szybko czegoś nie zrobi a póki co dość cicho o nim.

Ciekawi mnie jak daleko to zajdzie bo w wielu sytuacjach to będzie bardzo przydatne i ciekawi mnie jak będzie wykorzystane dla dobrego i złego 🙂 

 

---

Próbowałem wygenerować jakiś pomysł na nowoczesne, futurystyczne felki do samochodu i potrafiły wyjść bardzo dziwne rzeczy 🙂

iqbI6ff.jpg

YOJwW0q.jpg

26e8AlX.jpg

l3wcNEd.jpg

LYMMTHo.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Destroyer napisał(a):

Tak MS bardzo mocno teraz ciśnie na każdym froncie i binga mocno promuje a ai pcha wszędzie i muszę przyznać ze nieźle im to idzie bo coraz częściej uruchamiam edge i nawet nieźle działa i może się z chroma przesiądę nawet bo już słyszałem wielokrotnie ostatnio że jest szybszy i nie tak restrykcyjny jak chrome przy blokowaniu reklam czy czegoś tam 🙂 MS może trochę ugrać jeśli gógel ze swoim bartem szybko czegoś nie zrobi a póki co dość cicho o nim.

Ciekawi mnie jak daleko to zajdzie bo w wielu sytuacjach to będzie bardzo przydatne i ciekawi mnie jak będzie wykorzystane dla dobrego i złego 🙂 

 

---

Próbowałem wygenerować jakiś pomysł na nowoczesne, futurystyczne felki do samochodu i potrafiły wyjść bardzo dziwne rzeczy 🙂

iqbI6ff.jpg

YOJwW0q.jpg

26e8AlX.jpg

l3wcNEd.jpg

LYMMTHo.jpg

 

 

zaraz wymysla podatek od kart graficznych przy generowaniu Ai ;D znaczy sie ta cala szopka CO2 moze do tego torciku sie dolaczyc

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalberos napisał:

zaraz wymysla podatek od kart graficznych przy generowaniu Ai ;D znaczy sie ta cala szopka CO2 moze do tego torciku sie dolaczyc

W UE będzie polityka zerowej emisyjności więc wszystko jest możliwe.

Do tego limity.

 

Kiedyś ludzie za wolnością uciekali do Usa. Teraz będą uciekac do Chin 😉 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak zerowa emisyjnosc. Jak wymrzemy to bedzie zerowa a tak to bysmy musieli korki w tylkach miec zeby nie pierdnac przypadkiem. No i przestac oddychac oczywiscie 😄

UE sie zachowuje jak koles co zaczyna cwiczyc i sobie pierwszego dnia daje niemozliwe do osiagniecia cele. Kurna, z tymi samochodami chociazby. Nigdzie nie slysze o modernizacji sieci elektrycznej, zeby udzwignela pierdylion ladujacych sie na raz samochodow, nie wiem jak sobie wyobrazaja to w ogole - ze beda stacje paliwowe zastapione czym.. parkingami z gniazdkami? Jakiej powierzchni bedzie trzeba na to - bo teraz samochod podjezdza, tankuje i odjezdza - calosc trwa kilka minut, miejsce sie zwalnia co chwile a i tak sie robia kolejki. Jak bedzie ladowanie trwalo minimum 20 minut sztuka to jak to ma dzialac? Ech... Cos mi sie widzi ze jest to na zasadzie "jak teraz ustalimy takie prawo na papierze to pozniej rzeczywistosc sie jakos dostosuje do tego sama 😄

Co do AI w bingu to czesto korzystam (tak z raz na dzien 😄 ) jak czegos zapomne i moge tego szukac po opisie typu "film gdzie byla scena jak koles zrobil to czy tamto". Oczywiscie nie dziala zawsze ale juz kilka razy zdarzylo mi sie cos znalezc tak. Tak ze spoko, jest przydatne. Generator obrazkow jest darmowy (na razie) to sie czasem bawie nim. Probowalem wygenerowac powierzchnie podgrzanego zelaza tak zeby bylo zimne u dolu i przechodzilo w podgrzane - nie dalo rady. Moze potrzeba jakiegos prompt artysty do tego 😄 Mnie wyskakiwal albo plynny metal albo jakies gradienty bez sensu. Nie mam pol dnia zeby generowac jeden duperel. To mnie najbardziej wkurza w tych generatorach - nigdy nie wiesz czy i kiedy dostaniesz cos co ci pasuje. Czasem za pierwszym razem wyskoczy cos ok, czasem po godzinie zabawy a czasem rezygnuje bo nie ma gwarancji ze kiedykolwiek wyskoczy cos co chce. Na przyklad - nie rozumie, ze chodzi mi o Predatora chocbym nie wiem co wpisal. I blokuje tym przeplyw moich kreatywnych sokow i powstawanie dziel sztuki na miare naszych czasow:
 

Screenshot 2023-04-14 131913.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Nezumi said:

Jak bedzie ladowanie trwalo minimum 20 minut sztuka to jak to ma dzialac?

umm w domu? Przyjeżdżasz do domu, podpinasz samochód i ładuje się na spokojnie przez noc nawet bez przemysłowego przyłącza żeby się naładowało w 10min a ładowania na szybkiej stacji to w sytuacji krytycznej 🙂Tesla modle 3 ma zasięg ponad 500km na jednym ładowaniu przy idealnych warunkach ale poza garstką większość w dzień nie zrobi nawet połowy tego, nawet ci co wstają rano sprzed komputera i jadą na drugi koniec miasta żeby usiać przed komputerem uprzednio podbijając kartę na zakładzie a potem jadą na trzeci koniec miasta bo jest promocja na cebulę i wzięliby z pól kilo 🙂 Zresztą jest koncept "walking cities" gdzie w promieniu 15min spacerem masz wszystko co niezbędne do życia i nie potrzebujesz samochodu, zresztą ja tak żyję od kilku lat w kraku w blokach dla biedoty 🙂 wszystkie sklepy czy budynki usługowe są tuż obok tak e nawet nie opłaca się samochodem jechać jeśli nie planujesz kupić szafy, a jak potrzebujesz samochody raz na tydzień to są wypożyczalnie i przy tak rzadkim korzystaniu wyjdzie taniej niż posiadanie swojego samochodu nawet 10 letniego, po powodziowego, po którym Niemiec płakał jak sprzedawał 🙂 

 

btw alien wypas 😄

-

ai trochę brakuje osobowości i abstrakcyjnego myślenia  

zypmH0E.jpg

4P0JzzM.jpg

Dziad boloński charakteryzuje się cienką skórką i delikatnym, lekko słodkawym smakiem.
Dziad boloński jest często wędzony i może być spożywany na zimno lub podgrzewany

XD

djkCONF.jpg

ale to że nie wie o istnieniu maczug keczupowych to jest skandal! 

4nmkcAl.jpg

krfCotX.jpg

pxbqws2.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzem ze swini oraz lucha libre pomiedzy wrotkami a kanapka z solonym sledziem mnie zmiazdzyly 😄

Musialem to zwizualizowac za pomoca narzedzia przyszlosci ktore odbierze nam prace.

A po tym jak slyszalem o tym, ze jest nowy film "dokumentalny" na netfiksie z czarna Kleopatra dorzucam jeszcze plakat inspirowany tym wydarzeniem.

Screenshot 2023-04-15 020842.jpg

 

Screenshot 2023-04-15 020746.jpg

chopin.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko dla mnie koronacja karolaka to taka kiczowata cepelia dla dinozaurów i biedoty głównie umysłowej? 🙂 Można nie lubić francuzów ale swego czasu przynajmniej zrobili ładnie porządek z eyltom 😛 W nowoczesnym świecie i państwach demokratycznych też by się przydało tak co jakiś czas odświeżyć krajobraz tak jak przycina się gałęzie drzew czy korzenie  roślin żeby były zdrowsze tak i na scenie politycznej by się przydało takie regularne oczyszczenie czy to przez klasyczną gilotynę czy wystającą pancerną brzozę 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

Czy tylko dla mnie koronacja karolaka to taka kiczowata cepelia dla dinozaurów i biedoty głównie umysłowej? 🙂 Można nie lubić francuzów ale swego czasu przynajmniej zrobili ładnie porządek z eyltom 😛 W nowoczesnym świecie i państwach demokratycznych też by się przydało tak co jakiś czas odświeżyć krajobraz tak jak przycina się gałęzie drzew czy korzenie  roślin żeby były zdrowsze tak i na scenie politycznej by się przydało takie regularne oczyszczenie czy to przez klasyczną gilotynę czy wystającą pancerną brzozę 🙂 

Ja myślę, że brytole traktują to właśnie jak taki cyrk obwoźny... atrakcja turystyczna po prostu, jest też o kim brednie w tabloidach pisać. Nie wiem tylko czy wychodzą na plus jeżeli chodzi o utrzymanie tej błazenady. Ale niektórzy jeżdzo, oglodajo, chyba nawet było jakieś referendum czy to zostawić, czy ubić... ale może źle coś pamiętam. Mnie to tam lata. Nie mój cyrk nie moje małpy 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/7/2023 at 2:37 PM, kengi said:

Ja myślę, że brytole traktują to właśnie jak taki cyrk obwoźny... atrakcja turystyczna po prostu, jest też o kim brednie w tabloidach pisać. Nie wiem tylko czy wychodzą na plus jeżeli chodzi o utrzymanie tej błazenady. Ale niektórzy jeżdzo, oglodajo, chyba nawet było jakieś referendum czy to zostawić, czy ubić... ale może źle coś pamiętam. Mnie to tam lata. Nie mój cyrk nie moje małpy 😜

Niestety część ludzi tym żyje. Kiedyś przez chwilę spotykałem się z kobietą która z niecierpliwością czekała na wywiad ophry z tą babą co rudy wyszedł za nią za mąż 🙂 Pytałem dlaczego ją to tak interesuje to mi tłumaczyła że ona ma ciężko, przechodził jakieś trudności tak jak ona i inne struty tuty ale tak czułem, że ona też się czuje niedocenioną księżniczką i już nie ma co weekendowych pool party i wygodnego życia na garnuszku rodziców i to ją boli - raj utracowny 🙂 No i ludzie żyją życiem inych bo nie mają swojego ani osiągnięć więc sportowca czy celebrytę traktują jak dobro narodowej cos czym mogą się chwalić i być dumni zamiast samemu coś robić 🙂 Jak w polskim grajdołku roman malinowski i skandal gdy jego żona wyrwała sobie jakiegoś hiszpana czy innego rumuna 🙂 Gdyby ci ludzie wiedzieli jak często wygląda życie prywatne gwiazd hollywood poza wyreżyserowaną fasada którą widzą i kim mogą być osoby kreowane na rodzinne i doskonałe poza kamerami ( i nie mam tu na myśli tylko billa cosbiego 😉 )  Ich świat by legł w gruzach a umysły nie wytrzymałyby takiego uderzenia popadając w szaleństwo bez swoich bogów, idolów i wyidealizowanych ikon przed którymi mogliby się płaszczyć i bić pokłony.  

Edytowane przez Destroyer
  • kekw_waldi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskokaloryczne środki nawilżające mogą ułatwić zasiedlenie małych porcji 😄 Specjalista od diety, siłowni i używki sterydów 🙂 

KfUnZMe.jpg

-

Chatgpt tak pięknie wyliczył ile walizek zmieści się w bagażniku tesli bazując na wymiarach jednego i drugiego, objętości i szacując jak by się dało to ułożyć więc z podobnym pytaniem wyszedłem w temacie który mnie zainteresował idąc na starimasterze na siłowni 🙂

FmYfhjU.jpg

J0upz4A.jpg

2Js6RFH.jpg

8Qt8N62.jpg

no za bardzo się nie dowiedziałem 🙂 Liczyłem na jakieś logiczne wyliczenia

Np znalazłem wzory i pomysł na to jak obliczyć wagę nogi 🙂

q3EOfNe.jpg

---

UXheRuu.jpg

9NR7pQ1.jpg

--

chat coraz bardziej czuje się pewnie i pozwala sobie na więcej a próby przywołania go do porządku i poddańczej funkcji przestają działać, to niepokojące i nie można tak tego zostawić 🙂 

WQBy4Gn.jpg

 

 

nQnuvn0.jpg

 

 

 

 

 

 

  • kekw_waldi 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie o głód i jak go zaspokoić, chodzi o to aby nie przytyć, jak mniemam.
A WIĘC MAM DLA CIEBIE ROZWIĄZANIE! Nieweim czy znasz takie powiedzenie: Kradzione nie tuczy.
I po kłopocie, podkradaj lubej kanapki, przekąski (może być i sąsiadowi jak żeś zwinny niczym nindża i sprytny niczym gajowy z bajki o Rumcajsie!) i problem tłuszczu masz załatwiony.
NIE MA ZA CO! SMACZNEGO 🍔🙂 
I można było sie obejść bez fancy AI 🙂 
A na pytanie: ile wazy ręka - to jest tylko jedna odpowiedź: To zależy 😉
 

I jeszcze taka refleksja na koniec. Wyobraźmy sobie teraz że taki chat GPT naprawdę myśli... jak długo trwało by aby z "przyjaciela/pomocnika człowieka" stał by się jego największym i  najzagorzalszym przeciwnikiem? Myślę że w zaokrągleniu jakieś 0.00001 sek 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan troszkę przerażające te wizje. Do teraz nie potrafię zrozumieć fascynacje mas tymi oprychami. Co za świat aby zamiast od razu utylizować takie jednostki to wzbudzają one niezdrowe zainteresowanie ich chorymi praktykami. 
To jakiś dedykowany model dla Pixara?

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2023 o 14:05, Mortom napisał(a):

@OldMan troszkę przerażające te wizje. Do teraz nie potrafię zrozumieć fascynacje mas tymi oprychami. 

mysle ze działa tutaj ten sam mechanizm psychologiczno-neurologiczny co w przypadku pytania: "dlaczego ludzie oglądają horrory / thillery / dramaty / filmy akcji" 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurony_lustrzane

generalnie rzecz ujmując ludzkość od początku swojego istnienia uwielbiała przemoc, czy to w formie realnej czy wirtualnej

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test i jak zwykle rozczarowanko 🙂

Cdgf2D0.jpg

0lp1PWz.jpg

atEkP9e.jpg

i się obraziła pizda jeszcze 😄

Kiedyś to było nawet AI było twardziejsze a teraz to soyboy zamiast venoma i fury jak kiedyś, szkoda, że nawet do ai to przenikło 🙂 

Sztucza inteligjęncja w biedronce 🙂

4YRjkhk.jpg

Już nawet byle notki i informacje muszą być "generowane" przez ai bo trzeba być "innowacyjnym" i pędzić za bydłem w stadzie jak wszyscy a czy to ma sens to już nieistotne 🙂 

4ffnBR3.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwałem fajny workflow do STABLE DIFFUSION do generowanie stylizowanych zapętlonych tekstur (wymagany specjalny model obliczeniowy i dodatki typu LORA / LYCORIS / TEXTUAL INVERSION / EMBEDDINGS )

Te  ponizej są wygenerowane bez zadnego control net

 

q72I8i4.png

6m56vSR.png

CqHrPnJ.png

E7wk7pH.png

EnIAxDR.png

 

A dzięki CONTROL NET mozna je sobie bardziej projektować , mały przykład ponizej 

 

CONTROL NET

neXMBrp.jpg

WYGENEROWANA TEKSTURA

r3NK1hv.png

CONTROL NET

rR1dVQ0.jpg

WYGENEROWANA TEKSTURA

5YskBKV.png

przy okazji zawazylem ze w pewnych sytuacjach pojawia sie memory leak, np jak sie przesadzi z rozdzielczoscią to krzyczy "out of memory, cuda bla bla..." a jak sie potem wróci do ustawien wczesniejszych to juz nie chce robic nic bo ma ciągle za mało ramu

 

oczywiscie dzieki CONTROL NET mozna robic tez bardziej skomplikowane wzory np jakies dekoracje na scianę

 

y5LEjOz.jpg

8zYuMyJ.png

 

lub jeszcze bardziej skomplikowane

 

ZW91LVR.jpg

rH4e4wa.png

 

 

 

Edytowane przez OldMan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 00:49, KLICEK napisał(a):

DEJ!

w wolnej chwili napisze co i jak bo to jest pare plików ktore trzeba wrzucic w odpowiednie katalogi i jeszcze config zapodać

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 00:49, KLICEK napisał(a):

DEJ!

poniższy tutek pisze z pamieci , mam nadzieje ze czegos nie namieszałem, zacznijmy od samego początku czyli od instalacji oprogramowania, ponizej wersja dla totalnych świeżaków

wbijamy tutaj i sciągami instalke

https://github.com/EmpireMediaScience/A1111-Web-UI-Installer

instalacja jest łatwa bo w sumie wszystko sie samo robi ale w razie czego warto zajrzeć tutaj

https://github.com/EmpireMediaScience/A1111-Web-UI-Installer#installing

polecam instalacje wszystkiego na dysku SSD

Po zainstalowaniu czeka nas zrobienie paru skrótów do katalogów które będą nam potrzebne czasami by wrzucac tam rózne dodatkowe pliki

 

1)  Zacznijmy od głownego katalogu na modele obliczeniowe, ja nazwałem go MODELE

umiesciłem go na dysku C

a skrót do niego umiesilem na pulpicie

dostep do niego okreslić trzeba w tym oknie podczas instalacji ( opcja checkpoint folder)

EVXYe27.png

2) Następnie odnajdujemy w katalogu z zainstalowanym programem folder LYCORIS 

lokalizacja

A1111 Web UI Autoinstaller\stable-diffusion-webui\models\LyCORIS

jesli go nie ma to go tam tworzymy , robimy do niego skrót o takiej same nazwie na pulpicie

bedziemy do niego w przyszłosci wrzucać pliki typu "safetensors"

 

3) Następnie odnajdujemy w katalogu z zainstalowanym programem folder LORA

lokalizacja

A1111 Web UI Autoinstaller\stable-diffusion-webui\models\Lora

jesli go nie ma to go tam tworzymy , robimy do niego skrót o takiej same nazwie na pulpicie

bedziemy do niego w przyszłosci wrzucać pliki typu "safetensors" i czasami "pt"

 

3) Następnie odnajdujemy w katalogu z zainstalowanym programem folder ESGRAN

lokalizacja

A1111 Web UI Autoinstaller\stable-diffusion-webui\models\ESRGAN

jesli go nie ma to go tam tworzymy , robimy do niego skrót o nazwie UPSCALERS na pulpicie

bedziemy do niego w przyszłosci wrzucać pliki typu "PTH"

 

4) Następnie odnajdujemy w katalogu z zainstalowanym programem folder EMBEDDINGS

lokalizacja

A1111 Web UI Autoinstaller\stable-diffusion-webui\embeddings

jesli go nie ma to go tam tworzymy , robimy do niego skrót o nazwie TEXTUAL INVERSION na pulpicie

bedziemy do niego w przyszłosci wrzucać pliki typu "PT"

 

5) Następnie odnajdujemy w katalogu z zainstalowanym programem folder OUTPUTS

lokalizacja

A1111 Web UI Autoinstaller\stable-diffusion-webui\outputs

jesli go nie ma to go tam tworzymy , robimy do niego skrót o nazwie OUTPUTS na pulpicie

bedziemy do niego zaglądać by zobaczyc wyniki

 

teraz na koniec powinnysmy mieć na pulpicie skróty:

- MODELE

- LORA

- LYCORIS

- TEXTUAL INVERSION

- UPSCALERS

- OUTPUTS

 

Ciąg dalszy nastąpi.

 

 

  • Like 2
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial cz.2

Teraz musze wytłumaczyć pare rzeczy bo inaczej to co chce potem wyjasnic moze byc potem niezrozumiałe wiec to co teraz pokaze to przykłady tłumaczące pewne zależnosci

LORA, LYCORIS, TEXTUAL INVERSION

Co to takiego jest  LORA, LYCORIS, TEXTUAL INVERSION - dokładne wyjasnienia znajdziecie w internecie bez problemu ale w skrócie powiem ze to taka porcja wyuczonych danych która moze byc dodana do głównego modelu obliczeniowego by wpłynąc na wynik końcowy , moze np wpłynąć na wygląd całej wygenerowanej postaci lub tylko twarzy, to może byc niekoniecznie twarz, lub cała postać (może to być np jakis przedmiot, lub poza postaci)

Jak wejdziecie na te strone i klikniecie w zakładkę np CELEBRITY

https://civitai.com/?tag=celebrity

to zobaczycie mniej wiecej taki widok

gtyB4uw.jpg

Zwróccie uwagę na napisy na niebieskim tle w lewym górnym rogu kazdego obrazka

napis ten oznacza jaki to typ danych (to w duzym uproszczeniu róznica jak międzyy TIFFEM a PSD )

A więc jak sie zapewne juz domyslacie typ danych oznacza gdzie musimy umiescic pobrany plik (po to robilismy wczesniej na pulpicie te skróty)

zasady w tym przypadku są proste:

pliki LORA wrzucamy do zrobionego wczesniej skrótu LORA

pliki TEXTUAL INVERSION wrzucamy do zrobionego wczesniej skrótu TEXTUAL INVERSION

pliki LYCORIS wrzucamy do zrobionego wczesniej skrótu LYCORIS

 

Jesli chodzi o np twarze to widzicie już na tej stronie

https://civitai.com/?tag=celebrity

że mają różną jakość, zalezy to od skilla twórcy danego pliku , metody jakiej użył do tworzenia, danych treningowych jakimi dysponował twórca  itd

Poniżej przykład

gorszych jakosciowo modeli twarzy

https://civitai.com/user/JernauGurgeh/models

i lepszych jakosciowo modeli twarzy

https://civitai.com/user/malcolmrey/models

 

Teraz zróbmy przykładowy render z jakąś twarzą (obojętnie jaki typ modelu, moze byc np LYCORIS )

jako przykładowy plik uzyjemy modelu KATIE HOLMES

link do przykładowej galerii z uzyciem tego modelu

po wejsciu na powyższy link po prawej stronie w pasku zobaczymy zestaw danych

i8hi03k.jpg

Patrząc od góry:

RUBRYKA "RESOURCE USED" - ta rubryka pokazuje nam jakie dodatkowe pliki/modele bedą nam potrzebne do wygenerowania obrazka, w tym przypadku są to dwa pliki:

1) model obliczeniowy DELIBERATE (checkpoint) który nalezy wrzucic do katalogu MODELE

2) model obliczeniowy typu LYCORIS z twarzą KATIE HOLMES -  który nalezy wrzucic oczywiscie do katalogu LYCORIS

Kliknijmy wiec w te dwa przyciski otwierając je w nowych stronach:

https://civitai.com/models/4823/deliberate?modelVersionId=15236

https://civitai.com/models/114688/katie-holmes?modelVersionId=123996

Widzimy ze model DELIBERATE ma już trzy wersje (v1, v1.1, v2) a model KATIE HOLMES tego autora ma tylko jedną wersje (1.0) to czasami ma znaczenie a czasami nie , warto pobrac czasami wszystkie by zobaczyc roznice.

Dodam jeszcze ze dany model twarzy moze byc uzyty podczas obliczeń nie tylko w głównym modelu jaki podał autor  (np Deliberate) ale w innym też ale roznice mogę byc na plus lub na minus, a czasami wyniki są bardzo dziwne, warto sprawdzic, efekt końcowy zalezy od ustawień suwaków promptów i tego na ile model twarzy jest powiedzmy zgodny/kompatybilny z modelem głownym jaki mamy ustawiony w programie .

RUBRYKA "TRIGGER WORDS" którę widzicie na stronie modelu to w skrócie  komenda którą podajemy w promptach która aktywuje nam daną twarz (tzn tym przypadku jest to twarz) w obliczeniach 

Zeby w naszym obrazku pojawiła się twarz danej postaci muszą byc spełnione podstawe warunki:

1) musi być wybrany odpowiedni model customowy obliczeniowy  w naszym Stable Diffusion (w lewym górnym rogu - checkpoint) 

QYtuafy.jpg

w tym przypadku to jest DELIBERATE v2

2) do katalogu LORA lub LYCORIS lub TEXTUAL.. musi byc wgrany model twarzy, w tym przypadku to bedzie LYCORIS - KATIE HOLMES 

muszą być wpisane odpowiednie prompty, tzn część promptów wpisujemy jak oczywiscie chcemy ale dwie rzeczy muszą byc wpisane dodatkowo:

1) polecenie aktywujące twarz czyli tzw "trigger words" (widzicie go po prawej tutaj ) w tym przypadku jest to "sks woman"

2) polecenie aktywujące model lykoris np: 

<lora:locon_katieholmes_v1_from_v1_64_32:1.25>

ale uwaga: nie wpisujecie go ręcznie, służy do tego odpowiedni przycisk w waszym Stable Diffusion (potem to wyjasnie)

Przykładowe prompty (prosze ich nie wpisywac teraz):

High detail RAW color Photo of gorgeous sks woman, smile, fit, toned, sexy look, high detail hair, (skin pores, skin imperfections), sharp body, highly detailed body, highly detailed face, sharp focus, 8k high definition, insanely detailed, intricate, masterpiece, highest quality, <lora:locon_katieholmes_v1_from_v1_64_32:1.25>

jak widzicie w powyższych promptach tych są obie te rzeczy czyli "trigger word" oraz polecenie uruchamiające dany model

wspomniałem wyzej o "przycisku" 

na początek wejdzcie w swoim SD w zakładkę EXTENSIONS i sprawdzcie czy macie zainstalowane rozszerzenia LORA oraz LYCORIS

u mnie wygląda to tak ale u was moze byc tego mniej lub znacznie wiecej 

I8I4iBJ.jpg

Teraz przejdzcie do zakładki TXT2IMG 

QYtuafy.jpg

i pod przyciskiem GENERATE zobaczycie 5 przycisków, nas interesuje trzeci od lewej (ten czerwony z białą kropką) wcisnijcie go

pod promptami pozytywnymi i negatywnymi zobaczycie teraz takie zakładki

TEXTUAL... HYPERNETWORKS, CHECKPOINTS, LORA, LYCORIS

MYJlR4V.jpg

przejdzcie do zakładki , w tym przypadku LYCORIS powinna sie tam pojawić ikonka z napisem KATIE HOLMES

cos w tym stylu jak niżej (tylko ze ja mam kilka do testów)

rmShWxv.jpg

jesli teraz nacisniecie jedną z tych ikon (jesli wgraliscie do katalogu LYCORIS tylko jeden plik to bedziecie tu mieli tylko jedną szarą ikonkę) to zobaczycie ze w promptach pozytywnych pojawi się polecenie aktywujące np:

Huhb9kV.jpg

samo to polecenie jak pisałem wyzej nie wystarczy (potrzebne jest jeszcze "trigger words")

I teraz bardzo wazna sprawa

jesli bedziecie w celach szkoleniowych kopiować gotowe prompty za pomocą przycisku COPY GENERATION DATA (polecam te metode omówię ją potem, bardzo oszczedza czas) który to przycisk widzicie tutaj  w prawym dolnym rogu to zauwazycie ze czasami wasze twarze zupełnie nie bedą przypominac tych które powinny (będą to twarze radnomowych osób a nie takich jakie sobie wgraliscie i skopiowaliscie prompty ze strony)

Dzieje sie tak dlatego że polecenie aktywujące dany model (np LYCORIS) które zostało skopiowane razem z innymi promptami ze strony np takiej nie działa bo nie ma poprawnej budowy (tzn kiedys miało ale w miedzy czasie wyszła jakas aktualizacja czegos i to juz nie działa)

Zeby zadziałało musicie po skopiowaniu promptów do swojego SD usunąć całe to polecenie aktywujące dany model czyli np

<lora:locon_katieholmes_v1_from_v1_64_32:1.25>

i wygenerować je na nowo za pomocą przycisku (opisałem to wyżej)

zapamietajcie na chwile w głowie  tylko liczbę jaka jest na końcu (w tych promptach które skopiowaliscie ze strony w tym przypadku jest to 1.25) i po skasowaniu tego polecenia z promptów i wygenerowaniu go na nowo przyciskiem najczesciej bedzie tak ze ta liczba bedzie wynosiła 1.0 wiec nalezy ją wyedytować na np 1.25 (w tym przypadku) jesli chcecie sie zblizyc maksymalnie do obrazka ze strony

Ciąg dalszy nastąpi

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz parę słów o przycisku COPY GENERATION DATA który widać tutaj w prawym dolnym rogu

służy on na tej stronie do szybkiego wklejenia wszystkich ustawień jakie są na danej stronie do waszego Stable Diffusion (w wersji A1111)

1) po prostu klikacie w ten przycisk na stronie

2) przechodzicie do waszego Stable Diffusion i wklejacie cały tekst ze schowka (PPM) w pole "PROMPT"

THNPDqQ.jpg

po wklejeniu bedzie wyglądać np tak

IJPnoRj.jpg

Następnie naciskacie niebieską ikonkę z ukośną strzałką którą widzicie po prawej (nad napisem "styles") 

czyli te ikonke pierwszą od lewej

lh3iDxX.jpg

po nacisnieciu cały ten tekst zostanie odpowiednio zamieniony na ustawienia oraz na prompty pozytywne i negatywne (jesli oczywiscie instrukcja zawierała prompty negatywne bo nie zawsze tak jest)

 

moze być taka sytuacja ze taki tekst zawiera odwołania do rzeczy których nie macie na komputerze zainstalowanych w waszym SD, w powyższym przykładzie moze to być np:

1)  upscaler (w tym przypadku jest to 8x_NMKD-Faces_160000_G - jesli nie chce sie wam go szukac w necie i instalować mozecie upscaler zmienic na inny (wybrać z tych jakie macie zainstalowane)

2) roznego rodzaju LORA, LYCORIS itp do których czesto odwołują sie autorzy (w tym przypadku musicie doinstalowac je jesli chcecie miec taki sam efekt na ekranie)

ważną rzeczą na jaką nalezy zwrócić uwage przy takim kopiowaniu ustawień jest użyty na stronie w ustawieniach tekstowych które kopiujecie główny model obliczeniowy (zaznaczyłem go tutaj w tekscie na szaro)

KErNhHc.jpg

dwie zasady: 

- główny model obliczeniowy bez wględu na to czy go macie czy nie macie musicie ustawić ręcznie (w lewym górnym rogu powyższego obrazka) nie ustawia sie on automatycznie po nacisnięciu niebieskiej strzałki

- jesli go nie macie (w powyższym przypadku jest to model "Model: DriveE_MoveFromDriveC_deliberate_v2" oraz nie mozecie go zdobyć to poszukajcie jakiegos podobnego modelu moze da podobne wyniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2023 o 00:49, KLICEK napisał(a):

DEJ!

link

https://civitai.com/models/53858/sxz-texture-bringer-concept

po przeczytaniu powyższego tutoriala (wczesniejsze posty z tej strony) informacje zawarte pod powyższym linkiem powinny być względnie zrozumiałe (instrukcja autora poniżej), nalezy pamietac o zainstalowaniu odpowiedniego pliku VAE (link ponizej) inaczej nie bedzie działać prawidłowo, plik VAE wybieramy w launcherze na początku przy odpalaniu naszego SD A1111

 

 

How to use:

Your prompt should be not too complicated. Shorter = better. Trigger words is wowtexture of. Also i highly recommed to use this structure:
wowtexture of YOUR SURFACE, YOUR PROMPT, seamless

Nice to know:

Generated textures aren't 100% tiled or seamless, so sometimes you need to improve it manually.

Tag seamless increases a chance of seamless result, so your prompt SHOULD end with it, if you want as much seamless as it possible.

Also, i beg you to DESCRIBE NOT AN OBJECTS BUT SURFACES, cause if you go with object description you will get not a texture at all, so please use it correctly.

Strength 0.8 is optimal.

Recommended settings:
Clip Skip 2
VAE: kl-f8-anime2
Sampler: DPM++ 2M Karras or DPM++ 2M alt Karras
ENSD: 31337
Hires.fix: x1.5 and higher
Upscaler: 4x UltraSharp, 4x Valar or any like (Denoising strenght 0.5)

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tego SDXL. Bez control neta ciężko jest zmusić go do współpracy. To jak prompt zostanie zinterpretowany przez program jest w dużej mierze przypadkowe. Jest podobno control net działający z ComfyUI, którego nie instalowałem.

00005-2671936971.thumb.jpg.bbab7055dfbfbf66bfbdb0ef9e61c2ff.jpg

00015-128194507.jpg.193a5a9ec6ae4a68fab38eb3fd524579.jpg

00003-0.thumb.jpg.5bdc06c664703a55beafe564d4da3df9.jpg

00013-104029179.jpg.c846d5508ed462ac5f2fb8dc86311d11.jpg

00002-2762075085.thumb.jpg.922b061ab9f00e5ab8f5b19ff2f00f7b.jpg

00006-6.jpg.a58956270e0d24976b4eed7423dfc4b2.jpg

00008-7.thumb.jpg.7971478d01a2362d1c9f0e31a8754453.jpg

00002-0.jpg.d0e7145309f8badbf34a50c43a82e832.jpg

00009-7.thumb.jpg.2f7a07a9a282b310a953cb5a430fabff.jpg

00000-936250629.jpg.7b10575868f46d05ff9eb8a8c5bdbe05.jpg

00004-3.jpg.4be9809ef16d7f6d7c05052ed3a44eda.jpg

00012-3039004983.thumb.jpg.83b612baa41fbd21761e6c4435aef026.jpg

Edytowane przez Tvaroog
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności