Skocz do zawartości

Pytanie o tablety


EthicallyChallenged

Rekomendowane odpowiedzi

Mój intuos 3 kupiony w 2008 zaczął dziwnie lagować, a że robi to zarówno pod windowsem jak i pod linuxem, to pewnie jakaś głębsza mechaniczna usterka, albo śmierć ze starości
Może przez ostatnie 16 lat w tabletach się pozmieniało i jestem zagubiony na rynku, możecie się podzielić opiniami? Potrzebny mi staroszkolny bez wyświetlacza, tylko żeby miał czujniki wychyłu i rozmiar powierzchni roboczej coś koło kartki A4 i żeby działał pod linuxem
Jakich sprzętów używacie obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź na innym kompie, jeśli masz możliwość.

Jak ma być A4 bez wyświetlacza to chyba tylko Intuos Pro wchodzi w grę. Tylko, że za jego cenę to można już kupić niewacomowego ekranowca. Jednak tu różnie też bywa ze wsparciem Linuxa.

Używane Intuosy Pro L na OLXie zaczynają się od 1400zł. Nowy 2000zł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "używam" xp-pen z ekranem a od dłuższego czasu Deco bez ekranu bo robię nim prostsze prace, mi w zupełności wystarczy. Deco LW z bluetooth  ma tilt w wielkość 10" x 6" na allegro 450 na amazonie 350 i masz 30 dni na testowanie i ewentualny zwrot 

link

https://www.xp-pen.com/product/deco-l-deco-lw-bluetooth.html

ale pod linuxem nie mają te tablety pełnej obslugi i niestety oficjalnie sterowniki wspierają tylko kilka tabletów. Czy da się inne uruchomić nie wiem  

https://www.xp-pen.com/faq/how-to-install-xppen-linux-driver-in-ubuntu-16-10.html

xencelabs bardzo spoko, ich produkty wyglądają bardzo porządnie już o pierwszej wersji i jak mają dobre wsparcie na linuxie to powinno śmigać aż miło 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, EthicallyChallenged said:

Dzięki, dzięki, ale już nie szukaj, już po zawodach

 

Spoko, nie rzucam wszystkiego żeby poszukać tabletu 🙂 ale przy okazji podczas przerw na render patrzę co tam nowego powychodziło żeby być bardziej zorientowanym co aktualnie mamy na rynku 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EthicallyChallenged napisał(a):

Dzięki za odzew! Biorę coś takiego bo mi polecono jako firmę złożoną z byłych pracowników Wacom'a którzy rozkręcili konkurencyjny biznes:

https://www.xencelabs.com/us/store/pen-tablets/xencelabs-pen-tablet-medium

jak przetestuję to dam znać jak się sprawdza

Stary, reka bedzie musiala sie przyzwyczaic. Stare tablety mialy tylko 2k nacisku, moim zdaniem bylo to przyjemniejsze i latwiejsze do kontroli niz w przypadku tych nowych tabletow z 8k. Mozliwe ze to kwestia pamieci miesniowiej, ale ciezko mi bylo reke przyzwyczaic, do delikatnego muskania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kalberos said:

Stary, reka bedzie musiala sie przyzwyczaic. Stare tablety mialy tylko 2k nacisku, moim zdaniem bylo to przyjemniejsze i latwiejsze do kontroli niz w przypadku tych nowych tabletow z 8k. Mozliwe ze to kwestia pamieci miesniowiej, ale ciezko mi bylo reke przyzwyczaic, do delikatnego muskania.

A co byś powiedział na ten 16k? 😛 

Ale tam przecież masz ustawienia i możesz tak krzywą manipulować i inicjacją kiedy zacznie rysować, że ustawisz sobie jak chcesz czy ma być leciutko czy dopiero zacząć rejestrować jak tablet zacznie trzeszczeć a rysik się giąć 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Destroyer napisał(a):

A co byś powiedział na ten 16k? 😛 

Ale tam przecież masz ustawienia i możesz tak krzywą manipulować i inicjacją kiedy zacznie rysować, że ustawisz sobie jak chcesz czy ma być leciutko czy dopiero zacząć rejestrować jak tablet zacznie trzeszczeć a rysik się giąć 🙂

Krzywa jest owszem, jednak to nie to samo. Mam na koncie kilka tabletów przerobionych jednak najlepiej wspominam te z naciskiem 2k.
😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja używałem przez ostatni rok Wacom Intuos S, więc miałem przeskok z 1k na 4k i nie odczułem tego wcale, a przyzwyczaiłem się do powierzchni wielkości dłoni po przesiadce z A4, więc dodatkowe 4k czułości nacisku mi nie straszne 😄

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności