Skocz do zawartości

scena 3D - pokój--dodałem nową scene obejrzyjcie (znajduje się ona na 2 stronie)


P_MIERZYNSKI

Rekomendowane odpowiedzi

pokój jest to mój 2 model w 3d studio max ale mam problem kanapy na tym rysunku mi się niepodobają chciałbym stworzyć nowe ale niepotrafie robić obłych krawędzi dla boxa czy innych powierzchni, prosze o szybką pomoc piszcie jak by co na moje gg czy na maila czy poprostu w tym wątku

pokoj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe dobrze ze wolno czytam bo niedoczekal bym sie obrazka, nawet nic sie nie zapowiadalo ze bedize on, laduje sie laduje sie 5min pozniej,,,, jesczze sie laduje: ], ale to nic, co do zaokraglania to proponuje pobawic sie w 'edit mesch' krawedziami wierzcholkami i calymi powierzchniami duzo mmozna sie nauczyc, co do samej pracki to faktycznei poczatek walcz dalej,,, co do tematu pracy to neibede sie czepail pewnie i tak znajdzie sie jakis sluzbista, ktory wskarze Ci regulamin hehehe pozdro kazdy tak zaczynal cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem - interia :)

 

P_MIERZYNSKI: prosimy cie, nie uzywaj hostingu interii, poniewaz jest duzo innych fajniejszych i szybszych hostingow, a nawet jak nie znajdziesz zadnego to ponizej postow jest przycisk go advanced i tam mozesz sobie zalaczniki wrzucac, tymczasem jeszcze kozystajac z chwili ladowania sie pliku napisze: WITAMY NA FORUM :) Dalej proponuje zmienic temat na zgodny z regulaminem: Scena3d: np. pokoj

 

Jak narazie prosto co nie znaczy ze zle, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na swoja prace i sam sobie odpowiedz, co jest w niej nienaturalne i podlega kasacji, jesli tego nie widzisz to daj sobie luz. Podpowiem ci, ze praktycznie wszystko, design tragiczny, textury, materialy i swiatlo, a gdzie scienie chlopie? :-( Nie mozesz myslec, ze zrobisz byle co i bedzie fajnie wygladalo. Diabel tkwi w szczególach

 

sorka za brak polskich znaków ale wczoraj mialem, a dzisiaj ich nie mam nie wiem czy to cos z forum czy moimi ustawieniami ale nic nie zmienialem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludoowe przysłowie mówi: "z gówna bicza nie ukręcissz"... ale Sith ma troche raacji: jak jeszcze raz to oteksturujesz, wymodelujesz i ładnie oświetlisz, a do tego dobrze wyrenderujesz, to może coś z tego wyjdzie. nie powiem, jak to zrobić w Maxie, bo go nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z renderem, siedze w maxie dopiero od 6 dni i niemam pojęcia skąd można wziąść jakiś render tzn. poza tymi które kupuje się w sklepie chodzi mi o to skąd można ściągnąć jakąś próbną, darmową wersje rendera

 

 

jesli masz maxa 6 i wyzej to masz juz wbudowany mental ray

a darmowe/probne/demo wersje rendererow znajdziesz na stronach ich producentow,

 

http://www.vrayrender.com/download/

http://www.splutterfish.com/sf/sf_gen_page.php3?page=plugins

http://www.finalrender.com/products/overview.php?UD=10-7888-35-788&PAID=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) troche za ostro panowie ... nie wiem czy pamietacie ... ale jakis czas temu byla moda na rendery kulek i box'ow ... zero detali ... szczegolow ... arendery jakie z tego powstawaly byly naprawde swietne.

 

2) Pan Mierzynski prosil o rady i pomoc a nie o zniechecenie. (Jak ja zaczynalem to wygladalo ty chyba jeszcze gorzej ... a teraz niektorym z was zdarza sie chwalic moja prace :)

 

3) Do Pana M. : ze 2 swiatla "omni" o malym naterzeniu (doswietlenie) i jeden "spoot light" z miekim cieniem (soft shadows) symulujacy swiatlo sloneczne. zadne swiatlo nie powinno byc zupelnie biale ... kombinuj

 

4) postaraj sie wygladzic te krawedzie ... jak najmniej zupelnie ostrych kantow ... z tego co sie oczytalem tu ... na forum ... to w maxie sluzy do tego funkcja "chamfer" ...

 

pozdrawiam ... witam na forum ... i zycze cierpliwosci i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Nie bedę mowił tu o sprawach technicznych renderu bo to kwestia prób i błędów, ale jesli chodzi o strone praktyczną to te siedzenia sąkompletnie nie funkcionalne.

1. siedzienie powino byćna wysokości ok. 50cm

2. powinno miećteż głebokość a nie taki spadek jak u ciebie (gł. też ok. 50cm)

3. oparcie to juz kwestia pomyslu nie majkis wiekszych wymogów . Byle sie dobrze siedzialo .

 

PS textóry to od razu wywal zwlaszcza tąna ścianie..fuj paskudztwo :]

 

pozdrawiam mam nadzieje ze troche pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności