Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Maybach 62


Gość eax

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem robic maybacha, od tak, dla siebie, dla relaksu, niespodziewajcie sie zbyt czestych updejtow. Bede sie staral zrobic to najlepiej jak potrafie, to bedzie taka moja mala perelka...

Bledow juz sam kilka widze, najwiekszy to chyba brak trzeciego jednego "schodka" z przodu na nadkolu. no i jeszcze troche laczenia musze miejscami dopracowac. No ale to wy mi tu macie mowic co jest nie tak prawda :>

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ogolem fajowski jest ale jest jeszcze niedopravowany wiec nie rozumiem dlaczego juz go texturujesz i wstawiasz w jakas scenografie ;/ pracuj dalej nad nim a wyjdzie Ci napravde godzien podziwu. powodzenia.

pozdro V

P.S. mam nadzieje, ze zrobisz tez wnetrze ;] bo ono jest tak samo exkluzywne jak sam samochod ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na zrobienie textur 10min, na wstawienie kosciolka 8min, dluzszy szas renderu srednio 3min, tak wiec nie widze problemu dlaczego mialbym nie wstawiac textur i otoczenia(ktore zreszta jest zartem), oszywiscie ze nie jest dopracowany, przypominam ze jestesmy w dziale wip, moze byscie w koncu napisali co mam poprawic? a to na dole zderzaka z porzodu jest takie w oryginale i to nie jest zaden bug...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie to tez nie jest zaden bug to takie dziwne z boku zderzaka(i z przodu i ztylu) takie jest w oryginale, a co do odbic to to jest chyba najgorsza bitmapa HDR jaka w zyciu mialem ;) zaraz wrzuce rendeera bez skylighta ;)

 

dobra i oto ten renderek, to ze kolo klamek jest krzywo to wiem ;) zaraz to poprawie

29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na niego patrze i widze pelno krzywizn wrecz widze same krzywizny:D

najgorsze na co nie moge patrzec;) to rowki miedzy drzwiami maska itp. sa krzywe ale mam nadzieje ze to poprwisz i jak widze to to nie maja jeszcze grubosci?? bo jakby mialby to bylo by fatalnie jak mowiles krzywe uszczelki i szyby:D:D

ale i tak mi sie podoba mimo tych bledow

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są te rowki między szybami po prawej a blachą drzwi. Bok mi się jakiś taki wydaje dziwny, ale wolałbym to zobaczyć z lakierem. Ten render z lakierem powyżej mi sie nie podoba, szczególnie światlłą, wyglądająjak textury wycięte nożyczkami. Jednak ogólnie jeszce dużo roboty, widzę go na tle z tym kościołem i będzie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot jakie krzywizny widzisz po za tymi kolo klamek i kolo wlotu powietrza na zderzaku z przodu?Tylnia klapa ma rowki zrobione, przednia tez, drzwi nie maja, uszczelki jak i same slupki sa krzywe wrzucone w pare minut, od tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie cu? ja chyba nie potrafie czytac miedzy wierszami, wskazcie mi konkretnie elementu ktore sa zle( z wyjatkiem uszczelek i szyb bo wszyscy sie tego czepijaja, a one sa od tak zeby cos bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie no model moze fajny ale ta droga za gryfem troszke dziwnie wyglada :)

oki moj blad dopiero zobaczylem ze to sama karoseria jest :) hmmm moze pierw zrob reszte auta a dopiero pozniej bierz sie za lakier i tlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz male bledy? wskaz je, mowisz ze lakier beznadzieja, powiedz ktory parametr mi miesza... chudy masz racje tam jest krzywo dzisiaj to poprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za konkrety juz tlumacze ze wszystko co zaznaczyles jest wynikiem zle ulozonych boxow, etc... jeszcze raz dzieki ze ktos raczyl mi powiedziec co jest zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za konkrety juz tlumacze ze wszystko co zaznaczyles jest wynikiem zle ulozonych boxow, etc... jeszcze raz dzieki ze ktos raczyl mi powiedziec co jest zle ;)

To jak już poprawisz to daj screena ;)

I jeszcze pytanko: bedziesz robil wnetrze do Maybacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg.mnie materiały równierz sa kiepskie. Te przednie lampy wygladają jak czarnobiałe bitmapy, są naprawdę brzydkie. Taki "render "to goście w w zmodelerer robią albo blenderze ale ty robisz w potężnym narzędziu więc jako tako render mi sie też nie podoba. Mnie na pierwszy rzut oka razi.

 

http://www.allsportauto.com/english/modules.php?name=MyASearch&mot_ou=maybach&numres=30&pic=Photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Myśle, ze ktos tu był oszczędny w zaznaczaniu błędów ;) Osobiście bardziej niż odblaskami na feldze , przejmowałbym się krzywiznami np. koło maski (powierzchnie odchodzace od reflektorów), czy płaskim (zbyt) dachem. Poza tym masz krzywe przednie nadkole. Co do boku auta..heh przede wszystkim wg. mnie jest za bardzo wybrzuszony (powinen byc bardziej płaski). Na boku też ta chromowana listwa (oddzielajaca ten kolorwy elemnt) jest baardzo krzywa (szczególnie przy rowkach).Te zagłebienia na klamki maja troche inny kształt..spróboj sie z nimi pobawic troche:). Co do tych kół to uwazam ze powinny byc większe felgi i mniejszy profil opon (auto wygladalob trcohe bardziej agresywnie;) Przedni zderzak też nie wygląda rewelacyjnie..generalnie na tym renderze nie widac bo dałes czarny materiał, ale na wczesniejszych widac ze tez jest..krzywy;] Dam Ci małą rade..pracuj na Subdivisione robiąc takie rzeczy jak nadkole czy w.w listwy..pozwoli ci to zachowac proste linie przy odrobinie cierpliwosci. Poza tym dbaj o topologie siatki, obracaj 100 razy jeden wierzcholek w maxie az zobaczysz bład a dojdziesz do perfekcji (wzglednej perfekcji , bo w poly jest ona niemozliwa:P).

Co do rendera..materiały kiepskie, oswietlenie (domyslny skylight:P?) , ale nie czas jeszcze na rednering..dopiesc najpierw model.

 

Powodzenia, i pamiętaj ze modelujesz auto za 2 mln ..nie mozesz go popsuc :P

 

Triple X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności