Skocz do zawartości

Obiekt 3D: maluszek


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na prośbę kuzyna wystawiam zrobiony przez Niego model maluszka (max 5.0+Brazil) i zarazem zapraszam do oceny kaszlaczka.W miarę możliwości zależnie od Kuzyna postaram się aktualizować zdjęcia modeliku;zapraszam do oglądania i czekam na sugestie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Maluszek jak z podwórkowego obrazka... Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego większość texturując model Malucha zajmuje się rdzą a nie daje bardzo ładnie wyglądających refleksów świetlnych i lakieru o dużym połysku.... samochodzik super...tylko te światła kierunkowskazu trochę zbyt kwadratowe..ogół...pozytyw...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod extra tylko mam dziwne wrazenie ze dzrzwi sa nieodłacznym elementem bo te lczarne linie wygladaja jak tekstury heh moze pokarzesz siatke jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

boczna szyba ta w drzwiach coś dziwnie wygląda zwłaszcza u dołu,

rynienka w tylnej części drzwi strrrrasznie ci się 'rozjechała' i jest za gruba w

stosunku do tego co jest z nią za drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny
... ale nie podobaja mi sie drzwi i znikniecie (?) uszczelki przy szybie na drzwiach...

 

w maluchach nie ma uszczelki typowej dla współczesnych samochodów, dawniej pod dachem samochodu po bokach montowano rynienki, tak jak dla może trochę wyrośniętego przykładu na domach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba. Samochod bardziej kultowy niz kijowy:) Co do lakieru to mysle ze taki pordzewialy przybrudzony bez polysku jast w miare realistyczny ( w koncu wiekszosc maluchow tak wyglada).

Zaokraglilbym troche klamki i pochromowal, dodalbym spryskiwacze szyb i boczne kierunkowskazy i zmienilbym material tych ktore juz sa

(no i nie koniecznie przednie szyby przyciemniane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maluchach nie ma uszczelki typowej dla współczesnych samochodów, dawniej pod dachem samochodu po bokach montowano rynienki, tak jak dla może trochę wyrośniętego przykładu na domach

 

Hmm no fakt. Nie chodzilo mi dokladnie o uszczelke, ale o material uszczelniajacy, ktory byl wkolo kazdej szyby w drzwiach :). Mialo sie malucha, to sie wie hehe ;). Pzdr! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjąbym mu zderzaki, kierunki, klamki, walnął jakieś brewki i inne lusterka, jedną wycieraczke na środku troszeczke obniżył, wcisnął jakieś aluski i oponki z bardzo niskim profilem, wydech na srodku i wypasione audio zamiast tylnych siedzeń (jeśli bawisz się w tuning, ale zależy kto co lubi ;) Ale ogólnie mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie umieszczam siateczkę Kuzyna modelu (który posiada 1000000 trójkącików(FACE)) oraz fotkę "koła" świadczącą o bardzo dużej szczegółowości modelu. Engon dzięki za fotki, może się przydadzą. Na kolejne aktualizacje fotek będziecie musieli troszku poczekać bo Kuzynowi dysk padł i prace zostały chwilowo wstrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mujas jak bys chciał to mam fotk maluchów po tuningu od gromy i jeszcze więcej, podoba mi sie teraz ta statnia fotka z niebieskim lakierem, hyba bende musiał wrucić do mojego starego modelu malucha i go skończyć, ciekawe czy bendzie ten sam efekt :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów a szczególnie tych co prawie dokładnie rok temu oceniali moją prace (maluszek) którą zamiescił mój kuzyn któremu jestem bardzo wdzięczny. Dziękuje za wszystkie opinie na temat mojej pracy.

Niestety z powodów technicznych i finansowych nie mogłem dokończyc mojego Maluszka.

Wkońcu po rocznej przerwie dorobiłem sie nowego sprzętu więc mógł bym kontynuowac moje dzieło tylko bym był bardzo wdzięczny za opinie i pomysły na ten temat. Prubuje też swoich sił na samochodzie Nissan Scanline i nie wiem czy kończyc Maluszka który posiada dużo błedów czy pozostac przy Scanline???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Robertus !!!Twój Scanline jest spoko po blizszych oględzinach więc chyba zrezygnuje narazie z niego i skończe Malucha??? W sumie to Scanline zacząłem tylko tak dla utrwalenia wiadomosci. Siateczke umieszcze ale dopiero jak minie mi Grypa:(

Wkrótce zamieszcze też obrazki z Maluszkiem ( i siatke) zebyście mogli oceni czy warto się jeszcze nad nim męczyc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Maluszkiem :(

Otóż tworzyłem go rok temu w Maxie 5 + Brazilr/s 1.0

teraz chce go załadowac do Maxa 7 i wyskakuje mi komunikat ``Missing Dll `` (zrzut ekranu poniżej) Wiem ze chodzi o pliki z Brazila z tym że ten Brazil nie chce działac pod Maxem 7. Po drugie jeśli chce mu nadac nowe materiały to wiesza mi Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkoncu udało mi sie zaimportowac poprawnie Maluszka do Maxa7.

Zamieszczam siateczke (Nie wystraszcie sie:740000 Faces) Uprzedzam ze nadwozia nie da sie juz poprawic. Moge tylko dorobic wyposażenie.

Załączam dodatkowo stary Renderek dla przypomnienia niektórym.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krutkiej przerwie.

Powróciłem do Maxa 5 + Brazil żeby skonczyc Maluszka

Zamieszczam screena do oceny.

Zmieniłem tylko tło i lamy przednie. Troche za jasne oponki mi wyszły bo przesadziłem ze światłem.

Musze jeszcze kierunki przednie zrobic od nowa i wnętrze bo tamto było tylko na sztuke i mi sie nie podobało.

Rendering Time 0:17:44

AMD Sempron 2.5 ,512 Ram , Ati Radeon 9550 128mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Z wycieraczkami sie troszke namęczyłem.

Teraz sie męcze z reszta bo muj sprzęt jest troche słaby.

Ale postaram sie skonczyc go wkoncu.

Szkoda tylko ze nadwozia nie da sie juz poprawic bo ma kilka błedów.

Czekam na pomysły co do reszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Dzieki Wiktor.

Był bym Ci wielce wdzieczny za pomoc.

Brak mi doswiadczenia w tym.

A wogule to meczy mnie ten Maluszek bo strasznie mi obciąża sprzęt.

Mój Komp i Maluszek to tak jak by ta sama epoka he he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności