Napisano 20 Styczeń 200520 l Witam Moja praca przedstawia wejście do świątyni wymarłej cywilizacji, ponieważ wewnątrz znajduje się ich źródło energii ustawiono tam straż. Strażnik mimo, że jego władcy nie żyją, nadal stoi na straży i wypełnia swoje obowiązki. Wzorowałem się częściowo na pracach z http://www.artbyfeng.com/ . Hello My work shows the enter to temple of deserted civilisation. They placed the guard, beacouse there is a source of energy inside the temple. The guard is still filling his duty, even though his rulers are dead. I modeled on works from http://www.artbyfeng.com/ .
Napisano 20 Styczeń 200520 l Autor Żeby nie zaśmiecać forum całym mnóstwem renderów z drobnymi upgrade'ami, wrzucam wszystko ma moja strone http://streaker.za.pl , jak zrobie coś więcej to wrzuce na forum
Napisano 20 Styczeń 200520 l proszę tylko, żeby co jakiś czas uaktualnić załącznik pierwszego posta, żeby było wida postęp :)
Napisano 21 Styczeń 200520 l Autor Czas na upgrade, daje poprzednia wersje(1) i nową (2). Mam przy okazji pytanie co do vraya, mam moja scena i 1 skylighta podczas renderu wywala mi okienko (3) i w logu pokazuje coś takiego: warning: Material returned overbright or invalid color (object "Ground", RGB: -1,#IND -1,#IND -1,#IND) error: UNHANDLED EXCEPTION: Rendering region (576,448)-(640,480) Last marker is at P:\Vlado\SVN\vray\vray\src\globillummap.cpp, line 2422: GlobalIllumLightDesc::Illuminate() (pisze tyle razy, ile bucketów nie wyrenderował) vray 1.45.70
Napisano 21 Styczeń 200520 l Ja na razie nie przejmowalbym sie swiatlem. Pracuj nad scena, modelami i texturami na oswietlenie przyjdzie pora. Powodzenia.
Napisano 21 Styczeń 200520 l Autor No właśnie nie przejmuje sie światłem, dlatego dałem tylko tego 1 skylighta, żeby to jakoś wyglądało, jak wrzucam do wątku, interesuje mnie tylko dlaczego ten błąd sie pojawia, czy to może wina tej wersji vraya, czy coś innego.
Napisano 21 Styczeń 200520 l Mi tez takie coś wyskakiwało jak wsadzałem maxowego skylighta. Jak go wywaliłem to przestało. Może u Ciebie jest to samo.
Napisano 21 Styczeń 200520 l po co do vraya uzzywasz maxowego skylighta?!?! wlacz skylight w zakladce render'a i jazda.. ;o
Napisano 21 Styczeń 200520 l Autor po co do vraya uzzywasz maxowego skylighta?!?! wlacz skylight w zakladce render'a i jazda.. ;o hyhyhy, to chyba sie troche wygłupiłem, vray nie znam jeszcze za dobrze...
Napisano 22 Styczeń 200520 l Autor Czas na dzisiejszego update'a: --Edit-- Zapomniałem napisać, że ten mały czerwony box ma pomóc pokazać proporcje całej sceny, ma on wysokośc przecietnego ludzia tj 180 cm.
Napisano 22 Styczeń 200520 l skomplikowany trochę koncpet, ale może być ciekawy, mi się podoba złożność obiektu, fajnie rozbudowany powodzenia
Napisano 22 Styczeń 200520 l Jak dla mnie jest całkiem ok... jednak według mnie te bryły sprawiają wrażenie źle dopasowanych... cała scena jest takjakby źle skomponowana jednak to być może tylko moje wrażenie....
Napisano 23 Styczeń 200520 l Rzeczewiscie niby jest fajny skomplikowany model, ale jednak cos tu nie gra... Wydaje mi sie ze troche zbyt chaotycznie dobierasz "ozdoby". W wielu miejscach zderzaja sie obiekty kanciate z zaokraglonymi i to nie zawsze dobrze wyglada. Postaraj sie bardziej dobierac styl. Pozdrawiam serdecznie
Napisano 23 Styczeń 200520 l moim zdaniem wlasnie calosc fajnie sie komponuje, biorac pod uwage wysokosc tego pseudoczlowieczka, to cala budowla bedzie sprawiala kolosalne wrazenie pozdro
Napisano 25 Styczeń 200520 l Autor Czas na upgrade'a. max_1989 i -Ukash- -> pewnie i macie racje, tylko problem w tym, że nie bardzo wiem co w tym zmienic, próbowałem wywalic te sześciokąty z sufitu i pare innych rzeczy i podmieniałem je innymi, ale ciągle mi to niepasowało, ostatecznie uznałem, że z wszystkich moich eksperymentów najlepiej wyglada to co jest (heh, pare godzin prób i wróciłem do tego co jest :). Licze na to, że światło (które w założeniu jest dosyc skąpe) poprawi całą sytuacje. Na razie pokazuje troche zmieniona scene, brzydko mi sie komponuja te znaki na scianach, no ale to wina skylighta, w ostecznym renderze i tak ich za bardzo nie bedzie widać. Sala za bardzo sie już nie zmieni(połącze tylko obydwie połówki dachu, bo tak jak są nie moga zostać), moze jakies szczególiki dorobie lub zmienie. Teraz biore sie za główną (bo jedyna) postać, czyli mojego robota i koncze pisac tego przydługiego posta. (gratuluje, jezeli doczytałeś do tego miejsca).
Napisano 25 Styczeń 200520 l mmmmmmmmm po dodaniu dachu wygląda bardzo smakowicie :) światło będzie padało tylko od strony drzwi ? Co do znaków na ścianach to ogolnie są trochę nieciekawe (chodzi o ich kształt). Może warto zrobić je na poziomie tekstury ? Może zapożyczyć kształty z japońskiego: - hiragana http://www.kanjisite.com/html/start/kana/hiragana02.html i dalej - katakana http://www.kanjisite.com/html/start/kana/katakana02.html i również dalej. Osobiście nie wiem co one znaczą ale fajnie wygladają hehe... :P
Napisano 25 Styczeń 200520 l Ok co do tej chaotycznej kompozycji to juz nic nie mowie. Zakladamy ze to daleka przyszlosc i ogolny chaos wiec kompozycja tez moze
Napisano 25 Styczeń 200520 l czesc myslales moze o jakis golumach w scianach? nadalo by troche klimatu fantasy i magii. fajny pomysl pozdrawiam
Napisano 26 Styczeń 200520 l Autor dzieki za komentarze Leru - dzieki za linki, przydadza sie na pewno,a te znaki jednak wymodeluje. Co do oświetlenia to bedzie z drzwi, od tyłu oświetlało mojego strażnika, oraz z tych krat, które sa w suficie. Myślałem też, żeby dać ogień na drodze (w miejscu gdzie sa sfery) oraz przy drzwiach, na tych dwóch wystających trójkątach. Dejot - nie bardzo widze na dla tego pomysłu miejsca w scenie, poza tym gryzł by sie on z przyjętym stylem.
Napisano 18 Luty 200520 l Autor w koncu cos chciało mi sie zrobic, daje chyba koncowa wersje pomieszczenie i poczatki robota, jakby ktoś sie nie zorientował, jest to kawałek nogi (do kolana) i czesc tułowia ;)
Napisano 18 Luty 200520 l bardzo podoba mi sie pomysl ze straznikiem, bedzie czlekokasztaltny czi nie?
Napisano 18 Luty 200520 l widze, że pracka rośnie w siłę, całość będzie się fajnie prezentować pozdro
Napisano 19 Luty 200520 l Autor Dzisiejszy update, mosze jeszcze poprawic dwie płytki na prawej nodze, bo dopiero teraz je zauwazyłem; poniżej tego miejsca które widać (noga) bedzie już stopa (masywna i gruba), a powyżej widocznej klaty, bedzie jej druda czesc, bo bez niej troche nieproporcjonalnie by sie Strażnik prezentował. No i dodam troche kabli. Tak wogole to nie wiem czemu robir tyle szczegółow, przeciez postać bedzie stała dosyć daleko. Dzieki wszystkich, którym sie chce komentować :) PS. Nie wiem, czy nie doczytałem, czy tego nie ma w regulaminie, ale jakie musza byc rozmiary dostrczonej finalnej pracy ??
Napisano 19 Luty 200520 l rób szczegółowo :) chociażby dla samej przyjemności modelowania i podniesienia swoich umiejętności zresztą fajnie Ci idzie modelowanie tych robotyczno-futurystycznych kształtów , masz widać do tego "smykałkę" . Ty się martwisz o szczegóły ? a co ja mam powiedzieć ? 60 % moich "wypocin" będzie albo niewidoczne, albo ukryte we mgle :) ale robię na wszelki wypadek bo może akurat będzie coś widać ? poza tym może się przyda kiedyś do czegoś :) np. do jakiejś animki ? kto wie ? pozdrawiam
Napisano 20 Luty 200520 l Autor koncept (bardzo luźny) : http://thunder.sslsecure.com/~artbyfen/char_11.html
Napisano 21 Luty 200520 l Autor daily update: (sorry, że tak często, ale mam do tego słabość ;) wieć wybaczcie :) )
Napisano 28 Luty 200520 l Autor To juz chyba koniec modelowania, jeżeli widzicie jakieś błędy, macie zastrzeżenia to piszczie teraz, bo chce sobie po zweldować (ewentualnie dodać okablowania) i jechac dalej z projektem. Ja na razie zauważyłem, że palce kciuka na siebie nie zachodza.
Napisano 2 Marzec 200520 l Autor próbny render, na razie na wszystkim jest jeden materiał, ale myse, zeby na niektórych czesciacj (kablach np.) dac inny. Tutaj wszystko oswietlone tylko HDRI
Napisano 2 Marzec 200520 l Hoho, ladnie to wyglada, ja bym go wstawil na koncu korytarza z volume light albo cos takiego :) Powodzenia.
Napisano 2 Marzec 200520 l ładny ten metal ... mnie osobiście nie przeszkadza to że na kablach jest ten sam materiał
Napisano 5 Marzec 200520 l Autor wziolem sie za oswietlenie, i tu pojawij sie problem, daje w korytarzu swiatlo + volume, renderuje scanlinem, wszystko jest ok, daje vraya, voluma nie ma, ogladalem tutka z evermotion o lightmap i tam PENdzel voluma renderuje w scanlinie, to znaczy, ze bede sie z tym musial babrac jeszcze w photoshopie ?? --edit-- dalem jeszcze 3 inne swiatla, renderuje vray'em i co?? jest volume, moze cos wlaczylem i nie zwrocilem na to uwagi, wazne, ze dziala. daje jeszcze jeden render robota i taki maly renderenk wnetrza, jutro zrobie wiekszy.
Napisano 6 Marzec 200520 l Autor 3 wersje, pierwsza nie ruszana, prosto z 3ds, druga z glowem, trzecia - shadows and highlights. Ktora eg was jest najlepsza ??
Napisano 6 Marzec 200520 l 3, klimat widze ze sie wzmocnil, robot wyglada b. ok, jakbys mogl go dac w jakiejs pozie, rozstawione nogi :D
Napisano 18 Marzec 200519 l Autor No i pojawił sie problem, dodałem jeszcze dodatkowy panel kratkami bliżej drzwi (czerwony),żeby rozjaśnić obszar blisko drzwi i gdy renderuje to wychodzą takie dziwne pasy (zielony). Render VRay 1.45.70 Irradiance Map(1.0) + Light Map(1.0) IrMap Min/Max -3/-2 HSph Subdiv. 30 Inter. samples 10 Clr/Nrm/Dist 0,3/0,5/0,1 LightMap 1000 sampli sample size 0,2 screen filter fixed 10, prefilter 10. Mam nadzieje, że do tylko wina słabych ustawień rendera, choć wątpie, a nie mam kilku godzin wolnego kompa, żeby zapuszczać rendera na wyśrubowanych ustawieniach. Może ktoś wie o co chodzi ??
Napisano 3 Kwiecień 200519 l Autor Po długiej (i niedanej) walce z oświetleniem dałem sobie spokój, wyawaliłem lewą ściane, której i tak nie widać i do tego dałem skylighta + retusz w photoshopie. Jak jest - prawdopodobnie zostanie, tylko robota tam umiejscowie, bo już nie chce mi się tego robić, już momentami patrzeć nie mogę na tą scenę.
Napisano 9 Kwiecień 200519 l Autor Finalny render, składane w PS'ie z kilku renderów + drobny retusz, wiem że światło leży, ale nie umie z tym nic więcej zrobić, jeśli macie jakieś uwagi to piszcie, jeżeli nie - to dobrze, bo już mi sie nie chce tego robić, no ale skończyć prace trzeba ...