Skocz do zawartości

BITWA - Pojazd 3D: Ford GT90


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Loozack - masz racje musze jeszcze gdzieniegdzie zaostrzyc krawedzie ;) mam nadzieje ze dobrze zrozumialem, dla pewnosci mozesz mi zaznaczyc o co chodzi? btw dzieki..

 

Wiktor - niesamowita dokladnosc, zazdroszcze! co do wymiaru doby to poswiecam na modeling forda od 5:50 do 6:35 oraz od 18:30 do 22-23 ;) moze pochwalisz sie siatka tak dobrego modelu??

 

slim_sandman - bardzo ladny ten tyl.. rowniez zazdroszcze ;)

 

B1942 - chyba nie widzisz innych prac, ale dzieki ;)

 

 

tutaj macie prawie skonczony tylek no i gotowe szyby (kiepski render, malo widac potem dam lepszy):

 

gt90%20-%20025.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTUJE --Chrisa--:

 

Dorobiłem tył. Ze względu na to, że zależało mi na szybkości renderingu powstały brzydkie cienie w niektórych miejscach i poznikała znaczna część rowków :P

 

tyl.jpg

 

A tutaj próba lakieru z Hdri używanym przez Kome:

 

gt8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tutaj dzisiaj pustki... Dlatego umieszcze update'a :) Zrobiłem te otworki koło głównego wlotu - nie będę tego poprawiał w razie czego bo się z tym "brandzlowałem" dość długo zanim osiągnąłem zadowalający mnie efekt... no prawie zadowalający ;) Ale może być :> Myślałem, że "gładko pójdzie z tym modelem - na pierwszy rzut oka to było to dla mnie łatwe jak konstrukcja ruskiego czołu ale teraz to jest zaawansowane jak elektronika w F16 ;>>> Na nadkola nie zwracajcie uwagi - muszę tam wnieść poprawki.

P.S.

Zasypało mnie!!! tak to już jest jak się mieszka koło Szczyrku :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten wlocik, a co do pustek to rzeczywiście, straszne, w porównaniu do poprzednich dni to masakra poprostu :-). Ja nic nie dłubie bo musze jeszcze troche się poczyć. Ale jutro już powinienem cos zrobić.

 

PS:

A gdzie jest reszta naszych uczestników, było wcześniej więcej, a teraz zostałem tylko Ja Kome, Wiktor i Chris. A gdzie reszta co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda jakby chłopaki zwinęli manatki i odjechali zapominając kompów ;) No dzisiaj drętwo jak niewiem co... :( Żeby chociaż ktoś w Rhino coś zrobił... Nie mówie, że musiałoby to być super ale chociaż żeby było na co looknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOME tu się zgadzam z Tobą dlatego postanowiłem wnieść poprawkę :) Zaostrzyłem te rogi od strony głównego wlotu bo te od zewnętrznej strony są bardziej zaokrąglone. Myślę, że teraz może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zeby nie bylo ze nic nie robie i sie zmylem z bitwy wrzucam to co udalo sie mi wyskrobac; no mam jeszcze sporo poprawek do zrobienia jak teraz sie patrze na te rendrery, ale teraz mam wiecej czasu wiec powinno pojsc teraz szybciej

1.

f2.jpg

2.

f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zabrałem się jeszcze raz za ten wlocik z przodu i "to coś" na xenona :) Ja to muszę mieć "perfekt" - zresztą sami widzicie, że staje na głowie ;) Powolutku się zrobi :>

Życzę wszystkim wytrwałości!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na łikend do was dolaczam ;)

 

ponizej widzicie wersje beta szyb, mozliwe ze beda zmiany, prawdopodobnie tylko zrobie je ciemniejsze (nie patrzcie na tylnia szybe, chodzi mi o glowne 'okno' ;>)

 

gt90%20-%20027.jpg

 

ps. poprawilem te wloty z przodu a tylek mysle zrobic od nowa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... Szybka ładnie wyszła :) A z tyłkiem to sobie daj spokój ;) Ale ogólnie to fajne to masz :>

 

Ja robie teraz przód (dalej) ale jak zrobie to coś na światełko to już myślę, że ruszę szybciej "do tyłu" :) A na szybę mam sposób (na jej siatkę) ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :) Najpierw muszę dokończyć "to coś" z przodu na lampkę... To musi być dopracowane :> Następnie wezmę się za szybę i wtedy pokażęsiateczkę, która może Ci pomóc - jak ta metoda zadziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem problem z netem wiec sobie modelowalem przez caly dzien ale nic nie wrzucalem wiec teraz macie porcje renderow nie chce mi sie pod kazdym pisac co i jak, poprostu wrzucam je w kolejnosci ;)

 

gt90%20-%20028.jpg

 

gt90%20-%20029.jpg

 

gt90%20-%20030.jpg

 

gt90%20-%20031.jpg

 

gt90%20-%20032.jpg

 

pozdrawiam ;)

 

(ps. tyl skonczony, jeszcze tylko pare drobiazgow, tylne swiatla i biore sie za srodek chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome normalnie ludzie spia o 6:23

masz jakos krzywy jeden rog przy tylnim swietle, poza tym super

Chris co do modelu to bardzo fajnie ci wyszedl, ale chyba masz cos nie tak ze spoilerem: na pierwszym renderze wydaje sie krzywy, a na drugim widac ze jest za cienki

BTW. szyby powinny byc przezroczyste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No KOME pięknie pięknie :) Ja dzisiaj zdążyłem zrobić tylko "to coś" na lampkę :( Ale zawsze coś :) Jeszcze ten wlocik dokończyć i "idę do tyłu" - tam już nie ma takich "dziwolągów" w karoserii... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wszystko da zrobić :)

Wrzucam próbki - nie zwracajcie uwagi na to, że nie ma zagięć między wszytkimi elementami. Chodzi mi tutaj o "to coś" na światełko... Myślę, że jest w miarę OK ;) Zostawię to już tak. Nie będę się z tym bawił bo normalnie nic innego bym już nie zrobił i co... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor, widzę że nie zaczynasz nowego elementu dopuki nie doprowadzisz do perfekcji tego, którego zacząłeś... tak trzymaj :) tylko taka mała rada, dobrze jest porobić w tle kilka splajnów i do nich dopasowywać elementy, pomaga to w ustaleniu odpowiednich proporcji i kątów pomiędzy powierzchniami, bo szkoda by było gdybyś nie mógł tego dopasować do sąsiadującego elementu tylko dlatego, że coś minimalnie źle ustawiłeś (co często wiąże się ze sporymi modyfikacjami)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOOZACK: tak właśnie robię :) Chyba zaczne się uczyć Rhino bo lubię mieć wszystko dopracowane co do mm ;> Ustawiam sobie SPLAJNY za każdym razem - obojetnie jaki to jest element to robię sobie SPLAJNAMI zarys. Powolutku się zrobi - wkońcu trzeba się delektować pracą :) Nie zależy mi żeby zrobić to jak najszybciej tylko jak najdokładniej w sensie płynnie, bez większych bugów w siatce. Ale dzięki za podpowiedź LOOZACK!!!!!! Muszę to jeszcze raz zrobić bo się mi to "nie widzi"... Nie ulegnę! Będę walczył z własną psychiką o dobry efekt końcowy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam małego update'a - zrobiłem to coś na światełko :) Ale i tak do tego jeszcze wrócę bo mnie dalej ten element męczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!! - S.I.E.M.K.A - !!

 

Wreszcie skończył mi się forumowy urlop! :DA tak dużo chciałem pisać...

Przede wszystkim - zaznaczone miejsce wszyscy macie za okrągłe - spójrzcie na fotki!

 

blad.jpg

 

-------------------------------------------------------------------

 

Update:

- grubszy spoiler (ale może troche przesadziłem z grubością )

- poprawione lusterka

- dodane obramowania szyb

- neony to tak dla zabawy

 

gt13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ;) chris fajnie ze wrociles ;) a mi juz zabrali ram wiec z samym modelem nie podzialam ale moze zrobie felgi w rhino

 

wiktor baardzo ladnie ;) ale nadal uwazam ze zbyt kwadratowe..

 

loozack moze sie dolaczysz ;P

 

a to moj wczorajszy render z nudow, propozycja ukazania modelu :P na jakims torze?

 

gt90%20-%20035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHRIS: U ciebie też nie najlepiej z tym "szpicem"... ;)

KOME: No dobra może troszkę za ostre ;) Zajmę sie tym :> Ta Twoja scenka będzie COOL!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności