Skocz do zawartości

scena 3d : the light


SZAMPEK

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzie, że nauka 3ds'a idzie mi polonie, ale systematycznie do przodu :-D Teraz zapodaje mały renderek, który może przerodzi się w coś wiekszego, ale któż to może wiedzie... :-)

P.S. Render w Brazilu. Co zrobi, żeby był większy fotorealizm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szampek7 ja cię już gdzieś widziałem...i chyba w galeri 3d... a tak serio to pracka super ale tak naprawde wygląda jak byś wogle nie włączył GI a to znacznie poprawia realizm...jak włączyłeś to może spróbuj coś z tym zrobi albo wybierz najłatwiejszy sposób i poprostu użyj Vray :) bo brazil jest truuudny...i daje tak samo zadawalające efekty jak Vray i MentalRay, choć przyznam się bez bicia, że brazil'a używałem tylkow wersji darmowej (czyt. rio czy jakoś tak) ale pracka całkim całkim nawet powiem, że jedna z ciekawszych...bo taka ładna i zarazem taka prosta hehehe...Powodzenia w poprawie i dodał bym tam jakąś postać np. takiego ludka zrobionego tylko z line i z nadaną wypukłaścia np modyfikator shel (tak to się chyba pisze). taki ludzik by sie przydał najlepiej siedzący obok zarówki ooo dobre, artystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się jak na razie bardzo podoba. serio.

 

Fajna żarówka, ładny, miękki obrazek. Jeszcze trochę pracy zostało, ale sporo już robiłeś. Bardzo przyjemny klimat.

Rendering może i mało realistyczny ale myślę że nie o to tu chodzi. Pracuj dalej i nie zepsuj tego co już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja podoba mi się zdecydowanie mniej. Kontrasty światło-cień w pierwszej wersji były bardzo ładne, nadawały pracy lekko surrealistycznego klimatu.

Nowa wersja, mniej kontrastowa już tak nie uderza... rozjaśnienie cienia spowodowało że sama żarówka już tak nie fascynuje. Znikną powściągliwy urok poprzedniego renderingu..

 

Jeśli chcesz iść w stronę realizmu ok.. ale zachowaj kontrasty z pierwszej wersji..

 

takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaliłeś ścianę tym razem.

 

Co do realistyki. Oczywiście żarówki dają mocno ciepłe światło (kolor żółto-pomarańczowy)... ale kto by się tym przejmował ;). Ważne że jest ładnie

 

Przydało by się lepiej wykadrować tą pracę (chociaż nie jest źle), nasycić cienie jakimś kolorem bo czarne są trochę nudne (daj lekko błękitne np.)

Przydało by się również dorobić jakieś delikatne detale tynku na ścianie itp. Zresztą sam pewnie wiesz co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ze duży bump, zbyt regularny i chyba zbyt drobny. Przyjrzyj się ścianie w swoim pokoju, porównaj z wielkością żarówki i postraja się to zrobić maksymalnie realistycznie.

 

Teraz światło jest zbyt żółte, trochę przesadziłeś.

 

Mi osobiście niebieskie bardziej się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl bardzo fajny-kole w oczy zarowka- jak slusznie zauwazyl arevulopapo wyglada jak odlana z zatopionym w szkle drutem- jezeli w jakis sposob dazysz do realimu to wypada to poprawic (nadaj jakas grubosc szklu)...zmieni to oczywiscie nieco rozchodzenie swiatla- bedzie zapewne mniejsza plama swiatla wewnatrz zarowki (wkoncu swiecic bedzie sam drucik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woooooow, teraz efekt jest jeszcze lepszy, no i chyba bardziej realistyczny, tak jak chciałeś, może jeszcze pogrubiłbyś te kable koło żarówki, bo gdyby rzeczywiście były tam takie małe kabelki, to prawdopodobnie zaraz by się spaliły, możesz pokazać siatkę całej scenki wraz z oświetleniem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności