Skocz do zawartości

pojazd 3d: (tekstury)Land Rover Freelander


JohnZi

Rekomendowane odpowiedzi

lakierek ciut lepszy,ale jeszcze szukaj, choc trudno to oceniac bo nie widzialem samochodu w scenie jakiej bedzie a jak widzialem otoczeni tez robisz, moze pokaz to co teraz masz wóz+scena razem i sie zobaczy. a co do szaderkow opon to moze sprobuj tak wrzuc glowną mape np mix czy composite(nie pamietam dokladnie nazw;) generalnie jedna z tych w ktorej mozesz mieszac materialy za pomoca maski . ja mieszam dwie mapy noise ze sobą a maską jest dla mnie rownierz mapa noise, zmien kolory przyciemnij domyslne,to tak z grubsza. sprobuj moze Ci sie spodoba.

 

pozdrawiam

 

edit: pytanko jesli mozna? : jaki renderer / rodzaj i ilosc swiatel w scenie / rodzaj cieni... bede wdzieczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to tak : renderuje w v-rayu, w scenie jedno swiatlo direct no i hdri, no a cienie to vray shadow. A jesli chodzi o te opony to sprawdze ten sposob, ale pozniej bo aktualnie jestem na grillu;p

 

Edit: aha jesli chodzi o te klosze to z nimi jest dziwna sprawa, bo jesli mam same klosze bez szybki to na nie dziala ich wlasne hdri, a jesli dodam szybke to juz wlasne hdri przestaje dzialac, a wowczas zaczyna reagowac na globalne hdri, dlatego jest takie troche ciemnawe( chociaz nawet ciekawie wyglada jak dla mnie). Wiecie o co mi chodzi?? :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popracowalem sobie nad fela i oponka i wyszlo cos takiego. Jakos mi czysty material nie chcial wyjsc dlatego postanowilem zmieszac ja troche z tezturka, mi osobiscie efekt sie spodobal:]

tirerims7rj.jpg

 

EDIT: btw tez macie takie walki z maxem, ze wam sie sam wylacza:/, strzasznie mozna sie wkur...rzyc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie plastik podoba:) ale tak... felga jest ok tylko chya powinienes bardziej rozproszyc specullar'a tzn dac mniej glossiness zeby wydawala sie bardziej matowa. A z ta opona to jeszcze popracuj. Dlaczego on ma taki jakby marble na sobie? No i pomine fakt ze opona mi sie sama w sobie troche nie podoba..

pozdrawiam ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ze bierznik nie jest jakis rewelacyjny, no ale bierznik jak bierznik, rozne sa(ale to chyba nie jest najwazniejsze w tym samochodzie). Jesli chodzi o oponke to tak przygladalem sie na realu i doszedlem do wniosku(bardzo odkrywczy:D), ze one nie sa gladziutkie jak to wiele osob robi. To nie jes nic w stylu marble tylko poprosu mix texturki gumy.

 

Szczupel co do lakieru to raczej zostanie ten, juz wczesniej mialem wizje tego kolorku, no ale jeszcze sie zobaczy jak to sie komponuje z caloscia.

Ide spac bo pozno troche, pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nie mam pomyslu na te opony i felgi, mi sie wydalo dobre. Zarowno opona i felga nie moga miec za duzego reflekta, bo to nie naturalne moim zdaniem. Ehh jeszcze popracuje nad tym. A jesli chodzi o opne to mam zdjac ta texturke czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym prosil tylko zebys sprawdzil jak wyglada felga z bardziej rozproszonym spekulraem bo to sie jakby gryzie troche.. felga jest matowa a ma mocne male bliki i tak mi to troche nie pasuje..

a z opona to ja sadze ze nie powinna mies takiego szlaczku. albo moze bardzoj drobny zeby sie tak nie rzucal w oczy, bo teraz wyglada jakby byla z czegos bardzo ciezkiego wypelninego w srodku.. jak kamien. Jeszcze sie po przygladam oponom na zywo i zobacze co jest nie tak:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukasz postaram sie pokombinowac z tym glossines( choc i tak jest chyba nie wielki), a co do opony, to nie wiem czy warto sie nad tak rozczulac, w koncu i tak z daleka tak bardzo tych szczegolow nie widac. Dopiero teraz zauwazylem pare niedociagniec co do modelingu, ale auto robilem dosyc dawno i wtedy wszystko wydawalo sie ok, no ale teraz nie ma sensu poprawiac, w nastepnym modelu(a takowy z pewnoscia bedzie) obiecuje, ze bedzie lepiej. Ponizsze renderu zwiastuja prawie koniec. Mam nadzieje ze sie wam podoba:]

prawie2wa.jpg

kloszetyl7jl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalcz jeszcze troszke. warto bo model jest starannie wymodelowany a bugi niemal nie widzoczne. co jeszcze troche razi: odbicia mapy hdri sa za bardzo rozmyte na lakierz, choc lepiej wyglądają na tylnej szybie (2 render), przez to lakier wydaje sie miec grubą warstwe. to cos jak dzisiejsze "matchboxy" , nie wiem czy widziales/miales matchboxy robione np 15 lat temu. mam jeszcze pare z dziecinstwa-lakier cieniutki,metalik, starannie wylany. A dzisiejsze jakby je ktos do wiadra z farba wlozyl i od razu wyciagnal. zlewaja sie ksztalty w jedną calość tracą sie szczegóły. idiotyczne porownanie ale tylko tak umię to wytlumaczyc.

 

tu jest nowy- dziwne odblaski na lakierze: plackowate oble ,zlane i nie ostre

golf1old.jpg

 

tu jest stary matchbox-dzis juz niemal takich nie robią.

precyzyjne ostre/ wyrazne i zdecydowane odbicia/odblaski wiecej szczegolow / doladnie polakierowany

(oczywiscie jak na zabawke. bo i tak wiele brakuje)

golf1-matchbox.jpg

 

A Twoj lakier ma blizej do pierwszego

 

Sory ze tak zjechalem Twoja prace, ale zrobiles kawal dobrej roboty ktorej kibicowalem i kibicuje dalej:) i jestes blisko zeby bylo 9/10 czyli extra a tak daje 8 . no nic. czekam na koncowe rednery razem ze scena.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zes sie napisal, ale fajnie ze ktos sie tak interesuje tym watkiem. W sumie tak sie przygladnalem temu lakierowi i zauwazylem ze jest rozmyty, no ale nie ma idealnie ostrego lakieru, zawsze jakies rozmycie jest, dlatego jeszcze poprobuje i zmniejsze to zamazanie. Hehe fajne porowanie z tymi resorakami:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do lakieru to zmniejsze jeszcze glossines zeby odbicia byly wyrazniejsze, a te "uchwyty" (fachowo to sie zwie relingami) to tam poprostu przez przypadek inny material nalozylem, bedzie to wygladalo jak na pierwszym renderze. Teraz sie zabieram za wnetrze, troche nie ma czasu no bo w koncu matura w tym roku( w ogole zauwazylem ze duzo maturzystow tutaj:]) pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi moim zdaniem to mozesz juz dać ten wątek do finished works i będzie gites ;) a właściwie to juz jest. Nie ma co dopieszczać tak tego modelu, bo jeszcze można go zepsuć. A poza tym siateczka lezy bardzo idealnie i wszystko jest dopasowane, jak potrzeba. Nie wiem, może to tylko moja osobista sugestia. W każdym razie bardzo ładnie i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał rzeczywiście fajny, ale kształt fotela kompletnie mi nie leży. Wygląda ja wyjęty z jakiegoś samochodu z lat 80 (trochę wysiedziany i ogólnie zużyty).

Wiem, że to Twój model a nie mój, ale.... może coś w ten deseń? ;)

http://www.landrover.com/gb/en/Vehicles/Freelander/Interior/Interior_features_overview.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności