Skocz do zawartości

Scena 3D: Podziemny Garaz


Luchu

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zrobic jakąs scenke do mojego Nissana 350z. Bedzie to podziemny garaz...

sprobuje zrobic cos takiego jak widac na tych obrazkach...

referka.jpg

referka1.jpg

referka2.jpg

 

 

Ja natomiast jestem na tym etapie

 

garaz1.jpg

 

jesli mielibyscie jakies inne zdjecia... albo jakies fajne propozycje elementow

:) to jestem otwarty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ostatni chyba juz taki render z photonami :P za dlugo to sie renderuje :P ... a przeciez jeszcze nic tam nie ma :P

 

zajme sie teraz tymi przywieszonymi rurami :) pod sufitem

 

garaz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :D Napewno textury będą miały znaczący wpływ na wygląd scenki ;P (mam nadziej, że pójdzie dobrze) A swoją drogą też ostatnio szukałem jakieoś zdjątka garażu dla swojego Fiacika, a tu widze, że ktoś robi garażyk ;) Może też się wezme za zrobienie czegoś takiego :) POzdro i Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim...

 

nielot007 -- hmm wydaje mi sie ze jest ok...

chcial bym zaznaczyc ze nie modeluje dokladnie z obrazka :) ... te referki sluza mi tylko jako poradnik co ma sie znalezc "pod ziemia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Du rum dum dum... hihi... Odrazu mi sie Uderground przypomnial. Wprawdzie tam wygladalo to troche inaczej, ale podobne klimaty. :D

Model widze, zbyt pracochlonny nie byl. :) Ale te scene beda tworzyc dopiero tekstury. :) Powodzenia zycze. Nissanic powinien sie zgrabnie wkomponowac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nawet fajnie wychodzi ale wymodeluj jakies zgrzyty wiesz kilka pekniec tu i tam, odpadniete rogi itp, bo teksturami tego nie zrobisz, przydaly by sie ttez displacementy pozadne no nad tym wymodelowaniem pekniec duzo nie zejdzie a efekt bedzie o niebo lepszy ;) jakies zbyt regularne to, moze dorob po ktorejs stronie jakis zjazd niedaleko :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) witam dzisiaj chyba zakoncze noc na tym...

sorki ze wyrenderowalem to bez sufitu i w troszke brzydkiej jakosci ale juz nie chcialo mi sie czekac :) jutro wrzuce cos z photonkami :)

 

 

garaz4.jpg

garaz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam tylko :) jak ja to wszystko otexturuje :D:D:D...

np: te dlugie sciany :) ... nie wiem dzielic je na czesci czy co ... bo chce ze w miare sie od siebie roznily. zeby pojawily sie gdzie niegdzie jakies TAGI albo cos w tym stylu..

 

ciekawy jestem jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dzielic teksture, jasne - bo jak bedziesz robil rendery pod kątem to tylko kawalek sciany bedzie widac a nawet jak takie "proste" to dalsze czesci sciany beda zasloniete przez slupy wiec tez nie bedzie widac ;)

 

aaa a skad ty teraz wezmiesz tagi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem skad wezme :P musze poszukac jakichs fajnych teksturek scian :P zeby poasowały do pierwowzoru ze zdjec :) ... naszczescie sufity sa w miare czyste :) to zalatwie je jakas tekstura jedna ;P ... a jak chodzi o slupy to juz bedzie gorzej...

chyba bede musial zrobic kilka wersji tekstur zeby sie nie powtarzaly...

 

 

ok ide szukac jakichs materialow.

jesli by ktos mial jeszcze jakies pomysly co tam mozna wstawic albo jakby ktos mial jakies fajne texturki... to pisac !!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze tez zebys bumpy porobil, a do tak duzych powierzchni jak sufit czy podloga to nawet trzebaby namalowac reflect i gloss mapy chociaz prowizoryczne duze plamy ale zeby to wiesz jakos sie kupy na takiej odleglosci trzymalo a nie jak plaskie lustro ;)

 

na ktorychs TT byly takie fajnie z tagami pobrudzone no i z bumpami odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje zapozyczyć lub zakupić cyfraka - nic tak nie uskrzydla texturowania jak taka zabawka :]

A z tymi pęknięciami to ostrażnie należy pamiętać że w przypadku żelbetu dopuszcza się jedynie 3mm tzw. rysy większe to powód do zastanowienia nad rozbiórką ;)

chyba że obrzucisz to oblatującym tynkiem którego zwykle sie z tego powodu nie daje pod ziemią teraz jest już bardzo elegandzki beton no a jako że bryczka też jest dosć elegandzka... Ja bym raczej sugerował zacieki i śmiecie tu i ówdzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje zaczatki texturowania :) musze tylko teglo slupa zabrudzic :) dac jakies zadrapania i mysle ze bedzie ok

 

musze tylko przygotowac kilka wersji takich textur :P zeby sie w scenie nie powtarzalo

 

a o to renderek cieply jeszcze

 

 

garaz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo taki kadr mi się podoba

a te teksturki to chyba lepiej by wyglądały jakby paski żółte miały taką samą grubość co czarne, i ta żółta obramówka też raczej zbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no suuuper :D tylko czy wszyskie garaze na swiecie sa takie "sterylne" ? przydoloby sie pare smieci, moze gdzies kaluza lbu palmy po oleju ??

 

 

no i najawazniejsz = ile tam bedzie stac samochodow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiBi_PL

 

co do samochodów to wlasnie nie wiem jak to zrobic... czy wstawic tam tylko moje auto :D... (bo w zasadzie to scena dla mojego nissana), czy wstawiac tam jeszcze jakies lowpolygonowe autka :).

 

ooo wlasnie jesli macie jakies takie modele samochodow low-poly :) to dawajcie znac albo na poczte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko żeś poszedł z tym garażem luchu ;) jak dla mnei to powienines niektóre z tych słupków jakby zniszczyć, wiesz kawałki tynku oberwane na niektórych rogach etc no chyba że zmieżasz do obienia takiego nowszego bo na tych fotkach co pokazałeś na początku to szło wnioskować że raczej zniszczony będzie ;) fajna pracka.

 

ps. garaż jak z drivera 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze te czerowne duze prostokaty to nie sa samochody :]

tylko jakies kontynery na smieci ALe tak na srodku hmmm A moze tylko sprawdzales jak swiatelko bedzie padal na takie obiekty.

Powiem tak ze mozna z tego wycisnac calkie niezly klimat, wiec stajesz przed duzym wyzwaniem zeby tego nie spaprac.

 

Teksturki te na dole slupow sajakies dziwne, rozmyte pewnie to bedziesz poprawial ja bym je zrobil bardziej metaliczne.

 

Mysle ze masz dwa wyjscia:

- przyjemny garaz jakas nowa generacja - dodasz kamerki ruchome moze dasz jakies roboty zamiast aut :]

-albo garaz w takim stylu jak na goze na zdjeciach, wtenczas musisz dodac tutaj jakies smietnisko male. Mala dewastacje wprowadzic wyobraz sobie co by dresiki zrobily z takim garazem bez zadnych kamer ;], w takim wypadku nie musial bys sie martwic ze jest jedno autko ;] bo kto by parkowal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szybko pocisneles z tym garazem, aktualnie ja tez robie otoczenie do swojego aytka i powiem ze mi to troszke zajelo(mowa o modelowaniu). Ale ciekawie to wyszlo, jak juz ktos tam wspomnial troche przydaloby sie zdewastowac to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności