Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

te wszystkie postacie? to bedzie model pod druk? czy musisz zrobi UV? Duzo robot. Ja bym liczyl 2k od postaci. A tam jeszce detal laczacy jest. Z drugiej strony to mozesz zrobic jedna postac i pozowac. Pytanie jak oproszczony bo wtedy mozesz wziasc jakis model upozowac wstawic. Tylko czy klient nie bedzie marudzil. A ten kon? Jak masz gotowce to mozesz szybko machnac.

Nie będzie druku. UV muszę zrobić ale mogą być jakieś proste. Rzeźby też mogą być mocno uproszczone (low poly), ale jednak trzeba je upozować itd. Chcę przy teksturowaniu oprzeć się na camera mappingu, co dodaje trochę pracy bo obiekt musi być widoczny z każdej strony.

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

Czesc, mam pytanie jak kazdy inny.

Mam zlecenie na wykonanie dwoch postaci i klient chce abym podal cene od modelu. Niestety jest to moje pierwsze zlecenie tego typu i nie za bardzo wiem, ile mam za to policzyc.

1. glowna postac, 35-40kpoly, gotowa pod rig i animacje, oteksturowana

2. Jak wyzej, ale postac poboczna, 10-15k poly

Firma zagraniczna, wiec bede strzelal w cene w euro ;d

Ja na turbosquidzie opycham scinki po projektach. Nie ma znaczacych wplywow ale to detale za kilka dolarow i w czasie 1-2lat zwykle zbiera sie suma wieksza niz za samo pierwotne zlecenie.

Pozwolę sobie wkleić coś takiego a propos polskiego niby rynku pracy, bo mnie to osłabiło. Osłabiają mnie też tutejsze ogłoszenia pracy w których NIE MA podanych zarobków, chociaż widełek (od-do). Takie ogłoszenia uważam za niepoważne i należałoby je spuszczać wraz z wodą w muszli klozetowej.

"Poważny serwis ekonomiczny Bloomberg podał, że w kwestii zarobków Polacy plasują się, owszem, przed Filipinami (tam robotnik zarabia w przeliczeniu 7 zł na godzinę), ale w Europie jesteśmy dosłownie na szarym końcu. Polak z 8 złotymi/godz. może z zazdrością oglądać plecy Czecha (37zł/godz.), Słowaka (36zł/godz.), Estończyka (32zł/godz.) czy nawet przedstawiciela kraju porównywalnego z nami, gdy chodzi i PKB na głowę mieszkańca ‒ Węgry (28zł/godz.). Nie ma co już mówić nawet o Szwajcarze (181zł/godz.), Belgu (163zł/godz.), ten akurat przykład dobrze zna mieszkający tam obecnie Donald Tusk, bądź co bądź przecież istotny współsprawca tego dramatu Polaków.

Tymczasem nawet minister pracy i polityki społecznej(?) z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, twierdzi, że jeśli będą dalej tak fatalne zarobki, to rynek pracy coraz bardziej będzie się pogarszał. Tłumacząc z rządowej nowomowy na język polski ‒ czytaj: emigracja będzie wzrastać, bo Polacy będą wiać z kraju tam, gdzie ich praca jest po prostu bardziej szanowana. To grozi dramatycznymi skutkami społecznymi i to w perspektywie nie paru, lecz kilkunastu – parudziesięciu lat." "

Podaj link do opracowania bloomberga. Bo to tak napewno nie wyglada. Fakt ze za zamoznych uznaje sie ludzi ktorzy ledwo byliby w stanie placic rate ze samochod i mieszkanie oraz pozwolic sobie na cos wiecej niznskromne zycie (83k brutto rocznie). alenpracujemy za nieco wiecej nize 2dol na godzine. W brytanii minimum wage to jakies 8fu od nowego roku, a srednia to ok 1500fu wiec ok 10fu na godzine czyli 60pln.

- - - Połączono posty - - -

Nie ma podawanych zarobkow to fakt, nie jest to dobry sygnal o gospodarce i kulturze biznesowej. Idealnie pokazuje jak duza przepasc dzieli nas od krajow rozwinietych i delikatnie sugeruje by trzymac sie z daleka.

No wlasnie on tez nie podal linka. Cytowanie artykulow bez linkow to niestety uprawianie polityki. Nie trzeba twierdzic ze mamy "chyba najnizsze w ue", bo sa od tego dane na ktore mozna sie powolac.

bo sa od tego dane na ktore mozna sie powolac.

Sęk w tym, że nie ma takich danych, bo już dawno w Polsce (od bodaj 1993, coś ok. tego, kiedy zmieniano metodologie) zaniechano prowadzenia dokładnie tego typu statystyki i nie tylko takiej zresztą - nawet GUS uwzględnia tylko zarobki w firmach powyżej 9 zatrudnionych, a i tak wtedy nie biorą wszystkich danych pod uwagę jeżeli nie mieszczą w założonym przedziale... - wiem coś nt. temat, bo współpracowałem z GUS. Wszyscy w pewien sposób interpolują, aproksymują i ekstrapolują na podstawie danych szczątkowych i własnych empirycznych doświadczeń oraz obserwacji. Nie ma w Polsce danych na które można powołać się będąc ich pewnym. Polska robi się równie dzika i absurdalnie abstrakcyjna co Ukraina.

Wiem, ze kazdy lubi mieszac przy metodologii badan. Na tym zasadza sie caly komercyjny sukces badan :)

Ale nawet wikipedia ma badznja eurostatu, ktory zakladam przyjal te same kryteria dla kazdego kraju.

Na tym tle podane wyniki ze szwajcarii w porownaniu. Z uk wygladaja na wyssane nie wiem skad ale na pewno nie z palca. Lepiej ostroznie, jest kampania wyborcza i na obiektywnych portalach pojawiaja sie obiektywni eksperci.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

Ok szwajcaria wg danych moze sie zgadzac na zla czesc mapy spojrzalem. Ale wg tego badania faktycznie przypada 9pln na fodzine na polaka ale w 4osobowej rodzinie gdzie z dwojga rodzicow tylko jedno pracuje, a zysk podzieli sie na dwie osoby.

• 1 month later...

Cześć, szybka piłka:

klient poprosił o uwzględnienie w wycenie przekazania modeli 3d renderowanych na potrzeby katalogu materacy (materace łóżkowe, różne rodzaje - piankowe, sprężynowe itp), które udostępni do downloadu na swojej stronie.

Materace wiernie odwzorowane, z elementami wnętrza, z shaderami. Ile się ceni przekazanie takiego stuffu ?

jeżeli miałbyś przekazac klientowi swoje materiały i shadery to warto przy wycenie opisać tą kwestię - klient nie musi wiedzieć w czym problem i zaproponować opcję np. tylko z teksturowaniem i modelami jako tańszą. Wrzucanie samej ceny zaporowej na własne IP bez propozycji alternatywy to byłby zły pomysł. Klient raczej nie musi wiedzieć jak bardzo zaawansowane dla nas jest wykonanie materaca ;)

Witam,

Potrzebuje pilnej pomocy w wycenieniu pracy. Klient chce dwa rzuty i dwa przekroje przedstawione w formie graficznej, czyli takie jak na stronach oferujące gotowe projekty. Mam rysunki cadowskie.

Pozdrawiam.

Witam. Znajomy programista robi prostą bijatykę 3d w Unity na zamówienie i poprosił mnie o zrobienie dla niego modeli, animacji oraz tekstur. Mam zamiar ustalić wraz z nim i zleceniodawcą swoje wynagrodzenie, ale jestem tylko początkującym i nie wiem ile się za to bierze(reszta też nie wie). Specyfikacja:

6 postaci low poly z różnymi animacjami(łącznie będzie ich 30, ponieważ część animacji jest wspólna dla wszystkich postaci). Każda postać ma trochę inną budowę ciała, szkielet oraz całkowicie inne tekstury. Postacie będą miały ok. 1000 wierzchołków, ponieważ gra będzie wzorowana na starych bijatykach.

Oczywiście wszystko robię sam. Nie będę robił żadnych innych modeli, ponieważ będzie podłożone po prostu tło 2d. Ile bierze się za takie zlecenie?

50zł? seriooo. Moze i amator ale bez przesady. Do tego dochodzi animacja. Pytanie czy podołasz? dodaj 0 do tego modelu model plus UV 500zl-700zl do tego textura i animacja. Niech gosc Ci da referencje jakiego poziomu oczekuje. Chyba ze chcesz robic miesiac za 300zł.

Pytanie pozostaje tylko wtedy czy podołasz.

Musisz miec wiecej wytycznych bo LP LP nie rowne. Jakosc textur czy tylko diffus/Albedo. Poziom animacji. Potem zadajesz sobie pytanie czy dasz rade? Szacujesz czas plu poprawki mnozysz przez 50-100zł czy jaka tam stawke za godzine sobie ustalasz.

Sorry, ale sam tworzylem gre zlecajac tworzenie postaci roznym amatorom. Zaoszczedzilem okolo 70% za model + animacja... z tym ze model i animacja (rig szczegolnie) byly kompletenie zchrzanione. Tak wiec proba pojechania po kosztach skonczyla sie zwyklym wyrzuceniem pieniedzy w bloto. Nawet mi sie nie chcialo probowac odebrac pieniadze, poprostu postanowilem wyciagnac wnioski z lekcji.

Tak wiec zlecenia drogie, ale dla doswiadczonych w unity grafikow.

Kupic raz, moze drogo ale na stale, niz tanio i naprawiac co tydzien. To sie sprawdza co do kupna klamek czy drzwi, ale tez przy zelecaniu dedykowanej grafiki do Unity ;)

Jezeli nomi321 nigdy nie robil dla Unity, to bym wycenil na 0zl za postac, platne jednak jezeli bedzie to dzialo. Okolo 400zl od postaci (model, tekstury, rig, animajce). To i tak tanio.

Heja, czy klient może zabronić użycia grafiki w celu autopromocji? W sensie gdy w umowie nie ma punktu:

"1. Wykonawcy przysługuje prawo do wykorzystania Utworu lub jego części, w kraju i za granicą, w

celu własnej promocji."

To już nie można wrzucić swojej pracy do portfolio (oczywiście po opublikowaniu projektu/wydaniu gry)?