Skocz do zawartości

SCENA 3D: Uliczka w Bronx\'ie - Końcowa faza:)


kulexy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Glow jest zdecydowanie za duży! Z tym oświetleiem to ale katusze przechodzisz! Podobają mi się postepy.. jest już o niebo lepiej choć ciągle jeszcze nie to... glow jest rzeczywiście za duży... i rozmieszczenie światła jakoś kaszani kompozycję... ale teraz to już chyba nie wiele da się zrobić...może ustawienie kamery coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... nareszcie sie zaopatrzylem w pelna wersje Brasila V1.0.0 i nie moge go ustawic, macie moze jakies dobre linki o brasilu, jak go ustawic, lub cos

 

tu je screen z brasila ale demo(tzn nie pelngo:D), biednie ewyszlo (0 klimatu:((( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolfowo

hmmm,

moze ustaw spota o minusowej wartosci lub o ciemny kolorze,

lub np, zrob ogien w ktoryms z kublow,

to by dalo klimat.

 

Ja mam brazila bez napisow ale starszego niz 1.0

 

ladna pracka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

co do ostatniego rendera się nie mogę wypowiedzieć, gdyż siedzę w caffe przy jakimś bździawym monitorku i jest wszytko prawie czarne :(

 

Jedynie moja uwaga tyczy się tej lampy, co to jest to zielone żarówka?:|

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tera dam ci moja kolejna ( bezuzyteczna rade ) radze ci : uzyc mapki HDR w nej mozna dowolnie zmieniac jasnosc , poza tym czemu ta zarowa jest zielona ?? i juz Sporpio ci ladnie pokazal jak powino wypadac swiatlo z lampy nie z czobka zarowki ale z calej a nadnia swiatla byc nie moze ( przynajmiej z zarowki ) i nie zapomniej zeby to HDR bylo jakies granatowe .. co powinno dac niezly efekt no to narazie tyle :P powodzenia [pokazal jezyk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim renderze widzę dwa błędy w texturach:

 

1. Kartony są chyba trochę za czyste w porównaniu do całej reszty.

 

2. Textura opony nie ma zaznaczonej opcji 2-sided, co widać w tej pochylonej aż za bardzo.

 

Ale pracka mi się podoba :) . Tyle, że w takich renderach klimat ma budować właśnie światło a tego klimatu wciąż tu trochę brakuje, ale wierzę, że osiągniesz cel. [spox]

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Update!! :) po 2 miesiacach znowu projekt zyje... co o tym sadzicie??

 

to swiatlo jest omni i jak zrobic dla niego wolumetryczne.. jak robie normalnie to mi sie pokazuje naokolo zroodla a nie tak jak powinna w stosunku do cieni9a... a jak jusz jestesmy przy cieniu to jak zrobic miekkie krawedzie w omni ???

 

Prosze o pomoc...

 

Dzieki z gory za nia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ostrość cienia, to pewnie masz cienie typu ray-traced i ta krawędz, to cień obudowy lampy. Jeśli byś śie uparł na światło omni, to rozwiązaniem mogą być cienie typu shadowmap. Parametr \"sample range\" całkiem nieźle rozmyje krawędź, ale chyba wygodniej moim zdaniem byłoby użyć światła typu spot i parametrami \"hotspot/beam\" i \"falloff/field\" w zakładce spotlight parameters regulować miękkość krawędzi cienia. Wtedy trzeba to tylko tak ustawić, żeby te stożki nie zachaczały o obudowę lampy, bo jeśli tak się stanie, to i tak krawędź wyjdzie ostra.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jusz sily tym z bronxem... swiatlo!! NIE!! nie moge, jusz nie mam silY!!! :(:(:(:(:( vzdenerwowany] :mad: [killer] [killer] [killer] jak ktos mi pomoze tak zeby to skonczyc bo chce skonczyc ale nie wiem jak!! robilem swiatla caly dzien i SHIT!!!![gafa] NIC NIE WYCHODZI!!!!!!!!!!!

 

z gory za pomoc [piwo]

 

Oto moje WYPOCINY i prosze o opinie, nie wiem co robic... :| :|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niebo lepiej... tylko cienie są za jasne- według mnie powinny być prawie czarne...jak to nocą- u ciebie ledwie szarawe... no i nie widać źródła światła. Zaczyna łapać fajny klimat... może grafitti na ściankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności