Skocz do zawartości

Scena 3D: moje biurko


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

aa, z tym monitorem, to zapomnialem zmniejszyc glossines. w koncowej wersji minitor bedzie właczony.

 

ale są takie LCD. moj znajomy ma takiego w laptopie. okropnie sie z czegos takiego korzysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie warstwa antyrefleksyjna ?

pewnie wytarł podczas sprzątania ;)

 

nieźle Ci idzie, ale zmień kadr ;)

 

Pozdrawiam

 

[++]

szkło dość kiepsko się prezentuje. zwiększ IOR, albo zastosuj jakieś ukryte plane'y - dodaj im błysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem co jest z tym szklem... na tych renderach ma IOR 1,55 wiec i tak dosc duzy, ale jeszcze porobie pare probnych renderkow. moge nawet dac IOR2,0 - byle by dobrze wyglądało :)

 

[+]edit

o, juz sie wyrenderowalo. ech, szkoda ze nie widac uszka od tego czarnego kubka, ale nie chce mi sie jeszcze raz renderowac. szklanka z wodą chyba juz o wiele lepiej wygląda, nie?

 

render_19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woczraj byłem w lerła merlę i kupilem sobie satanistycznie czarne zaslony do pokoju ]:->

no i trzeba było to uwzglednic tez w 3dsmaxie. nie wiem, czy ich troche jeszcze nie rozsunąć na boki bo za bardzo zaciemniają pokój... ciekawe jak to bedzie w realu wyglądac, bo na razie czekają na zamontowanie.

 

render_20.jpg

 

render_21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeeeaaa!!! satan satan uber allez!!!! x)

hehehe. fajny masz pokój. co prawda nie wydaje mi się, żebyś miał defaultowe szare meble, ale jak na razie oki :)

może zrezygnuj z tych szklanek? skoro masz kubek to po co ci szklanki? w ich miejsce daj jakieś pierdołki w stylu długopisy ołówki etc.

gdzie myszka i klawiaturka?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przyciemnilo sie teraz troche:/ bedziesz musial chyba troche rozjasnic;] ale nice nice... A jesli chodzi o te szklanki i kubki, o ktorych mowil tłiti to mysle ze to calkiem normalne:P u mnie aktualnie na biurku sa dwa kubki i szklanka:P i jakos nie maja ochoty wrocic to kuchni:P heh. W sumie krzesla ci nie zazdroszcze, jak mozna siedziec na takim czyms przez dłuzszy czas?:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zasłony wywaliłem, bo bede musial jeszcze popracować nad materiałem, a na razie jeszcze nie wiszą u mnie w pokoju, wiec nie wiem dokladnie, jak wyglada ten shader

 

co do obrazkow z prawej - w pokoju mam nieco inne, tylko nie moglem nigdzie znalezc podobnych fotek. te to prowizorka :)

 

JohnZi - imo jest bardzo wygodne. mam je juz pare lat i nie narzekam.

 

render_24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek - a bo najpierw zrobilem ten renderek bez AA, potem domodelowalem pare rzeczy (m.in. ten zegar) i dopiero wtedy poszedł ten ładny hiresowy render.

 

Georgas - moze napisz co dokladnie nie podoba Ci sie w shaderach. na tym forum licze na konstruktywną krytyke :)

 

Fox - a jakies konkretne życzenia? na koncu oczywiscie bedzie lepsza jakosc, słabsza kompresja, moze mała postprodukcja w PSie, wiec pewnie wszystko sie wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licze na koncowe uwagi ;)

 

kup sobie nowe krzesło i różowe firanki :D

 

a na serio. renderuj finał. tylko pliska zmień oświetlenie: wrzuć jakiegoś directa przez te żaluzje :]

no i nie szczędź czasu na render: ziarno do minimum, nie tak jak w łazience ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzesło jest naprawde ok. moze nie wyglada na wygodne, ale siedzie sie po prostu swietnie. mozna spedzic 10h przy kompie i nic nie czuc ;D

directional jest, tylko zaluzje musze poobracac, bo rzucają cien. a w lazience cale ziarno to zasługa photoshopa. efekt zamierzony, ale faktycznie chyba nieco przegiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w celu otworzenia tylnych szuflad szafy trzeba odsuwać stół?

 

firana czarna mi się nie podoba, daj sobie pomarańczową albo zieloną i będzie przyjemniej,

 

obetnij kadr bo te szare po bokach nie wyglądają dobrze,

 

oświetlenie takie pochmurne jakoś, w poście 68 było lepsze.

 

ładny modeling i detale, czy tam każda książka ma inną teksturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny render, juz w sumie miał być finalny, ale po długim przeliczaniu GI (ponad 1,5h) zobaczyłem, ze AA jest wyłączony ;( aż żal było przerywać rendering

 

Ania - tak, trzeba odsuwać stół, ale bez odsuwania da sie otworzyć je na jakies 20 cm. w ciagu ostatnich 3 lat otiwerałem je może 2 razy :P

czarny rulezzz :) musza byc czarne zasłony. takie też mam w realu (tyle żę jeszcze nie powiesiłem)

dodałem jeszcze directionala i ogolnie rozjaśniłem scenke. choc słonce chyba nadal za słabo świeci.

tex na ksiazki robiłęm z fotek. ksiązki to odpowiednio extrudowane boxy, potem zamieszcze pare siatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TyrexVasim

prawy kwiotek -> dziurawa doniczka :) boza tym wszystko ładnie, tylko nie wiem jak można mieć czarne zasłony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniejsze światełko direct. powinno być przynajmniej dwa razy silniejsze.

 

teraz światła są zbalansowane przez co traci to trochę na swej realistyczności.

 

pamiętasz jak kiedyś gadaliśmy w Altanie o światłach i naświetlaniu? o tym jak aparat robi zdjęcia w pomieszczeniach? o niezbyt jasnych exteriorach w renderingu?

tutaj powinno być podobnie: żeby wydobyć jasność w rogach pomieszczenia światło słoneczne powinno przepalać część powierzchni. czyli ekspozycja nastawiona na róg pokoju :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie cały czas zwiekszałem moc tego directionala. teraz dałem w sumie 3 directionale o mocy 1,0. mysle ze lepiej wygląda. poza tym zmieniłem tez nieco oswietlenie, jest ciekawsze.

ale mysle ze dążenie do efektu jak na fotce jest troche bezcelowe... miejsca bezposrednio oswietlone masakrycznie przepalone, a reszta tonie w mroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności