Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Own Concept Car


KamillM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie było :D Wziąłęm się znowu za modelowanie - tym razem Concept Car własnego pomysłu. Screeny poniżej. Nie patrzcie na wykonanie (muszę trochę poprawić, i wyciąć boczne szyby), tylko na pomysł, czyli wygląd ;)

pozdrawiam

 

PS. Mam nadzieję, że tym razem szczeliny/rowy są dobre ;>

PS2. Autko jest dość 'świeże', zacząłem je modelować 2 dni temu.

PS3. Oczywiście czekam na komentarze (również te negatywne) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

bardzo ciekawa koncepcja ze stylistycznego punktu widzenia...

tył jak najbardziej choć jest trochę kanciasty, ale ten przód coś nie trzyma się całości... niezachowane proporcje zwłaszcza dziwnie wyglądałaba szyba

z przodu dach powinien iść bardziej do góry i dach idąc w kierunku tyłu wtedy ładnie opada

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak problemy z szyba sa dyz nie widac jak szyba przechodzi w dach , no chyba ze dach jest caly ze szkla bo to jedyne wytlumaczenie , po drugie te dwie wypukle linie troche psuja caly wyglad znaczy linie by tam pasowaly tylko zeby je inaczej wykonac....... poza tym koncept ciekawy mczekam na dalsza czesc

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miwt, rozumiem, wszystkim nie da się dogodzić ;)

 

Kakrotto13, dachu jak takiego nie ma, za to jest panoramiczna szyba. Ale już mam pomysł jak ją 'podkreślić' ;)

 

pzdr

 

|| added:

 

Mały update:

-poprawiłem trochę bugów

-dodałem miejsce na znaczek z przodu

-wyciąłem boczną szybę (jeszcze będą drzwi)

-trochę pozmieniałem kształty wytłoczeń

 

Mam nadzieję, że się podoba ;) Czekam na opinie :>

 

pzdr

 

|| edit: Zapomniałem o załącznikach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

na pewno nie poprawiłeś kształtu przedniego nadkola, które nie trzyma spójności z tylnym nadkolem

poza tym jak już pisałem chyba lepiej by było gdyby dach na przodzie był wyżej niż w tylnej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. przednie nadkole ma właśnie mieć taki kształt ;)

Na rzuczie w załączniku może lepiej będzie widać o co mi chodziło z kształtem ;)

Co do dachu to zobaczę jak to by wyglądało... ;]

pzdr

 

||edit: No rzeczywiście lepiej wygląda, wóz jest bardziej aerodynamiczny, zapodam później screeny ;)

BTW) Thx za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła nadwozia wygląda trochę pokracznie. Nie wiem czy zasiadając do modelowania miałeś jakieś szkice, koncepcję... model wygląda na czystą improwizację. Krzywizny nadwozia wyglądają na przypadkowe i nijak się ze sobą nie komponują. Każdy łuk jest inny, do tego niektóre są mocno falujące. Chwała ci za próbę zrobienia czegoś swojego, ale radził bym trochę pomyśleć nad koncepcją.

 

Co do nadkoli. Po pierwsze z przodu będziesz musiał dać maluśkie kółka żeby auto mogło w ogóle skręcać. Z tyłu będzie podobnie. Trudno ci będzie wpasować okrągłe koła do przekrzywionego, połamanego łuku nadkola, chyba że będą one od nich większe i tym samym mocno wepchnięte do środka.

Po drugie wyglądają one trochę jak z kreskówek. Nie wiem co chciałeś osiągnąć projektując taki ich kształt, ale w połączeniu z masywną bryłą auta pochylone nadkola wyglądają komicznie... i będzie jeszcze śmieszniej jak dorobisz malutkie kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

zrób może tak -- stwórz sobie takie cylindry imitujące koła i według nich pociągnij wnęki kół bo oprócz tego że ciągną się w tył to faktycznie trochę krzywe

może dobrze że zrobiłeś ten rzut od boku możesz się teraz dokładnie przyjrzeć swojej robocie blacharskiej, nad którą trzeba posiedzieć i poprostować

ale na pewno końcowy efekt będzie SUPER ponieważ masz bardzo dobrą koncepcję tylko popracuj nad tą blacharką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o boczną szybę? ;)

Jeśli tak to ona musi być taka krzywa, bo tak idzie kształt blachy. Ale o to proszę się nie martwić, bo dojdą jeszcze drzwi (jedna para), więc szyba będzie musiała być podzielona i zarazem wyprostowana ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obręcz felgi ma za mały profil przez co wygląda niezbyt solidnie i nie było by nawet gdzie opony zaczepić, pozatym może potestuj różne wygięcia tych szprych bo płaskie średnio się prezentują

a co do nadwozia to zupełnie nie w moim guście :/ no ale podobno o gustach się nie dyskutuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności