Skocz do zawartości

Problem z Microsoft Internet Explorer Pomocy


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurde, prawde mowiac to ja jestem sceptyczny co do firefoxa. Chodzi mi glownie o kompatybilnosc stron z roznego typu przegladarkami, majac ie raczej sie takich problemow nie spotyka. Jesli chodzi o (nie)zawodnosc ie, to tez wiele problemow nie mialem, a zabezpieczenia... po to mam firewalla.

 

wiec jesli ktos zechce mnie oswiecic jakimis celnymi uwagami dlaczego jestem w bledzie nie przesiadajac sie na firefoxa to bardzo prosze, poprostu jeszcze nigdzie nie natrafilem na jakies wiarygodne dane ;]

 

pozdrawiam i sorry za oftopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o zabezpieczenia się nie boję (nawet antiwira nie mam) - firefoxa używam tylko dla zakładek w ogóle wszyscy mówią, że jest super, to chciałem obczaić, co w nim takiego jest i tak już się zaprzyjaźniliśmy :) - wbudowany jakiś pasek wyszukiwarki i blokowanie popup'ów etc.

 

no i menedżer pobierania plików też jest wporządku, tylko czasami sam się nie zamyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mediaplayera?

tego troche szkoda bo 10 przypadla mi do gustu,od czasu jej wyjscia nie uzywam winampa

 

tez sie na Firefoxsie nie zawiodlem ma dla mnie same plusy

 

1.zakladki (wspomniane wyzej)

2.szybkosc otwierania stron

3.panele

4.nie ma tylu dziur co IE

5.wszystko

6.zainstaluj a zobaczysz

 

pozdr.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y2d -> to raczej niedługo użytkownicy IE się będą martwić o to czy będzie strona na IE działała czy nie :) zobacz ile osób tu się wypowiedziała ZA FireFoxem. Ostatnio robiąc jednego prostego css`a właśnie znalazłem niezgodność w rozumieniu komend w IE i FF. Strona nie wygląda tak samo tu i tu, ale przystosowuję do FireFoxa.

Poza tym, nie masz popupów, nie masz żadnych głupich ostrzeżeń o możliwości zagrożenia, a jeśli już to delikatnie i nienachalnie, żaden flash nie jest blokowany. I oczywiście, w pełni skórkowalny interface, masa pluginów i udogodnień oraz to co tygryski lubią najbardziej czyli przeglądanie w zakładkach, wszystko w jednym oknie zamiast w ~ wielu IE (znacznie przyspiesza to nawigację). Nie testowałeś tego to na prawdę zachęcam (myślę, że jeśli bym powiedział zachęcaMY to by nie było nic złego :) ) do używania FireFoxa lub po prostu innej przeglądarki. Wygoda korzystania z zakładek i wielu dodatkowych możliwości jest na prawdę warta uwagi.

Minusy FireFoxa ? No niestety tu muszę przyznać, że są dwa, które mnie drażnią.

1. nie rozumie CSS`owej zmiany koloru paska przewijania

2. zapisywanie ustawien w documents and settings (pożegałem się z całkiem pokaźną kolekcją całkiem ciekawych bookmarków istatnio :/). Jak zapomnisz je zgrać przed reinstalacją to amen.

 

Mimo to lubię i używam FireFox`a ;)

 

My name`s Piotr Suchodolski and I`m a switcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera jest lepsza ;] (hihi)

 

w kazdym badz razie to poprostu pouzywaj sobie kilku softow typu opera (ktora mozes z miec za darmo (patrz wątek loozaka w forum "mam newsa") lub tego firefoxśa , ew. jakis tam MyIE

 

My name`s Piotr Suchodolski and I`m a switcher.

prosze nie spij wiecej w dzien ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - a propos tych CSS i suwaków, to nie jest to sumie takie straszne :). O ile pamiętam to te wszystkie scrollbar-coś-kolor wymyślili geniusze z Microsoft i chyba IE jest jedyną przeglądarką to obsługującą (jeżeli się mylę, to proszę o wyrozumiałość :)).

Poza tym kolory suwaków mogą być przydatne jedynie dla stron w ramkach - a takowych nienawidzę. W pozostałych przypadkach domyślny suwak IMO nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem konserwatywny :P i niezrezygnuje z IE :P

z tą szybkością nawigacji dzieki zakładkom to bym sie kłucił dlamnie szybciej i wygodniej jest mieć 63278 okienek ;)

w sprawach bezpieczenstwa no fakt że ie wypada słabo ale nietrzymam na kompie numerów kont pentagonu żeby sie czegoś bać czegoś innego poza wirusami a tu pomoże tylko dobry firewall i antyvir czego niema w wyposarzeniu żadnej przeglądarki

więc po co mi to, zmieniać przyzwyczajenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie. Szczegolnie Leru, to jest to czego oczekiwalem :)

 

jutro sciagam ff i zobacze, jak zje za duzo pamieci to... zobacze tez opere ;]

 

nalezy wspierac nowe, lepsze technologie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam maxthona, jest to nakladka na ie, dzieki ktorej obsluguje zakladki, pluginy skutecznie blokuje popupy, reklamy, a nawet banery. takze z kompatybilnoscia nie ma problemow bo jest taka jak w ie :P. crazebrowser wczesniej tez uzywalem, ale przy maxthonie wypada blado :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że te wojny, czy potyczki, jak kto woli, czasem mogą się przydać, ponieważ wyraźnie wychodzą różnice pomiędzy softami, niedociągnięcia itp. oczywiście często są to subiektywne oceny, ale mimo wszystko są pożyteczne. Oby tylko nie za duzo tych wojen...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności