Skocz do zawartości

Scena 3D: Kuchnia


Gość jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza dokończona praca. Athlon 2400+ 512 MB DDR 333Mhz, nie posiadam ani Radeona ani GF, więc cudów nie można się spodziewać.Mental Ray 10 godzin, tylko opcje Caustic i GI z Final Gatherem penie renderowałoby tydzień czasu.Jeśli chodzi o MR to dopiero zaczynam go rozkminiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jako obrazek jako taki calkiem fajnie, jeżeli by dopracować texturki. Jako wizka raczej nie bardzo, światełko i materiały leżą. możesz mi wierzyć że Radeon i GF sprawy by Ci za bardzo nie ułatwiły a przy sprzęcie jaki podałeś można o wiele więcej z mentala wycisnąć i to nie koniecznie w tydzień :)

 

Podsumowując: posiedział bym nad światełkiem, materialami i renderem.

 

p.s. witamy na forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki. Jestem zbyt niecierpliwy i z tego wynika chyba moja niedbałość. Też mi się wydaje że mógłbym o wiele więcej wycisnąć, tylko ten PC "zamraża się" przy Final Gatheringu.

 

Uffff na szczescie za miesiąc bede miał 2 rdzeniówke i 1GB RAM to sobie poszaleje i poeksperymentuje z Menatalem.

 

Jeszcze raz dzięki za dobre rady. :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ chciałbym na wstępie poprawidź AMD Athlon 1600+ czyli tylko 1,4 GHz więc myśle że będzie różnica jeśli będe renderował na Pentiumie 5,6 (2x 2,8 GHz), oczywiście chodzi mi o jego czas. KOmpa używam jeszcze do innych rzeczy więc troche mi się gryzie. Ale cóż nie ma się co żalić trzeba się postarać. Poczekam troche i następnym razem dorzuce coś konkretniejszego i doszlifowanego. Wybaczcie dopiero zawitałem na forum :-). Ucze się.

 

JAk zrobić efekt Glow tego co jest za oknem i odbić światła na przedmiotach, wykluczając z tego Photoshopa. W podstawowym renderze to wiem ale w Mentalu??????

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja czarno-biała bardziej mi przypadła do gustu, jakbyś ja lekko jeszcze "przybrudził" to wedlug mnie klimatycznie by to wyglądało.

błędy to czarny widok za oknem, dziwny matriał szkła, textury, głównie podłoga i szafki.

 

p.s. witamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSzystkie Textury są brane z Total Textures Vol. któryś tam, niepamiętam. Materiały typu Architectural, drewno dlatego takie bo robiliśmy ostatnio taką kuchnie dla klienta. Szkło brałem z Mentala Glass(physic_phen), buteli były robione ze splajnów czyli ścianki nie mają żadnej rzeczywistej grubości i wyglądają beznadziejnie, zmienie to. Szczerze z powodów ograniczenia wielkosci dokumentu musiałem je zmniejszać, renderowałem w 1024 x 954 i wyglądają o wiele lepiej, widać wiele szczegółów. Dorzuce jeszcze drugi widok.

Ale jestem uparty ?!

http://www.asfalt.piwko.pl/forum/1.jpg

http://www.asfalt.piwko.pl/forum/2.jpg

Skopiujcie adresy i wklejcie w wyszukiwarce bo inaczej nie nie chce wejść :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury niezbyt dobrane, podłoga napewno do wymiany, na suficie to chyba sufit powieszany, bo chyba nie płytki, chyba też to trzeba zmienić, profile w krzesełkach cos chyba za cienkie, w każdym razie krzesła bardzo delikatne, materiał metalu za bardzo odbijajacy. to tak na pierwszy rzut oka. A no i słońce jarzy a za oknem ciemnoooo.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogólną kolorystykę i i tekstury to było zamierzone miało być troche kiczowato. Krzesła na złom, firane do pieca,sufit do remontu. Powalcze ze światłem , zmienie background, podłogi nie rusze (podoba mi się, kwestia gustu, a gusty są różne).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności