Skocz do zawartości

[pojazd] Wiesmann GT


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zacząć drugi projekt, żeby nie tracić kontaktu z modelowaniem (bo w laboratorium zostały tylko materiały). Padło na samochód który zobaczyłem w Top Gear ;]

 

img01pop.jpg

img02pop.jpg

 

A dokładnie tobię ten model.

Jak na razie zrobiłem przód w jeden dzień, żeby zobaczyć czy będzie ciężko (no i trochę jest bo nie mam do niego blueprintów...):

 

WIP1_thumb.jpg

 

WIP2_thumb.jpg

 

Znając wasze zamiłowanie do oglądania siatek samochodów daję wam dwie ;P

http://members.lycos.co.uk/xpand/modele/wiesmann/WIP1-wf.jpg

http://members.lycos.co.uk/xpand/modele/wiesmann/WIP2-wf.jpg

 

Od razu przepraszam za brak update'ów laboratorium i chcę podkreślić że nie zamknąłem tamtej scenki.

 

Czekam na opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja nie widzialem akurat tego odcinka..czy to autko bylo prezentowane w tejnowej serii programow?:D...a tak po za tym bardzo ciekawy projekt...i bardzo ladnie poki co wykoanany..praktycznie nawet krzywizny sie nie moge dopatrzyc nie mowiac o bugach:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim

 

ee tam purytański tvr jest lepszy ;]. w top gear bylo carbio jeśli dobrze pamiętam. coupe rózni sie detalami. modelujesz z printów? jeśli tak to skąd je masz?

Tak w Top Gear był Wiesmann Roadster który jest kabrioletem i nawet mi się bardziej podoba od wersji GT ale:

a) nie mam dobrego zdjęcia z boku Roadstera

b) kabrio = modelowanie wnętrza (a tak to mogę, ale nie muszę ;P)

 

Co do printów to korzystam ze zdjęć z tego PDF'a i ze zdjęć przodu i tyłu z tego forum + do oceny wyników i wprowadzania poprawek innych zdjęć z sieci (google powered). Standartowych printów nie mam :(

 

a ja nie widzialem akurat tego odcinka..czy to autko bylo prezentowane w tejnowej serii programow?:D

Nic straconego ;P na TVN Turbo przez cały tydzień powtarzają jeden odcinek, a zmiana następuje w sobote o 10tej chyba więc masz jeszcze trochę czasu żeby obejrzeć ;]

 

pozdrawiam

 

PS. najbardziej w tym autku (szczególnie w wersji roadster) mi się podoba stosunek wielkości kół do reszty... są wielkie ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widziałem te autko w Top Gear fajny wozik, ale masz poważny błąd a chodzi o twoja maskę ona powinna mieć inny kształt zaraz za tym grilem przyjrzyj się a zrozumiesz o co chodzi

Mam nadzieję że chodziło o to żeby bardziej pochylić gril.

 

WIP3_thumb.jpg

 

WIP3_2_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom Ra pisalem o tym w pierwszym poscie :) ale nikt tu nie "slucha" moich postow :(

:D :D

jak to poprawisz bedzie super;)

Słucham wszystkich ;) Jednak co do tych świateł to moglibyście zaznaczyć o co wam chodzi ? Ogólnie wolałbym jakbyście zaznaczali, bo jeśli coś sam widze to staram się poprawić to przed pokazaniem rendera na forum ;)

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas spać więc trzeba dać update ;] Zrobiłem prawie całą felgę (zostało pare drobiazgów w stylu dziur) i przy okazji stestowałem mój chrom czy pasuje do felgi... trzeba go chyba trochę rozjaśnić i osłabić odbicia...

 

WIP4.jpg

WIP4_2.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie materiałem na felgę doszedłem do takiego i nie wiem co jeszcze w nim poprawiać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zwiększenie dolnej wartości w fallofie od odbić, żeby nie było tak szaro z przodu ale nie wiem czy to potrzebne...

 

WIP4_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła bedą za kloszem, czy takie jak w pierwszym załączniku ? narazie wygłada nieżle, ale boje się że po renderze z carpaintem będzie widać że jest krzywo ( szczególnie w okolicy świateł).

Światła będą tak jak w pierwszym poście. A krzywizn nie widzę więc jakby mi ktoś ładnie na czerwono zaznaczył gdzie to bym był wdzięczny ;]

Teraz probowałem trochę "coś" wyrownać ale chyba jest jeszcze gorzej, a przynajmniej pojawiły się jakieś plamki przy światłach :(

 

A teraz update (z wyżej wymienionymi plamkami):

 

WIP6_thumb.jpg

 

WIP6_2_thumb.jpg

 

WIP6_3_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności