Skocz do zawartości

Podswietlenie niektorych slow


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac strone http://www.flashzone.pl/forum2/ zauwazylem fajny bajerek.

 

Zobaczcie o ile nie znacie. http://www.flashzone.pl/forum2/showthread.php?p=281481#post281481

 

Najedzcie kursorem na slowo MC w pierwszym poscie. Wyskakuje dymek i pokazuje opis co to oznacza slangowo. Jesli by sie dalo mozna by tutaj cos takiego zrobic. Np. MS = meshsmooth i inne takie pierdoly. Jak rowniez krotki opis czegos itd itd.

 

Dla leru by sie przydalo cos takie :)

 

Podswietla tekst "zmien tytul bla bla" a w dymku link do regulaminu w ktorym traktuje sie o nazwach. Itd.

 

Rozumiecie o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też jestem za. Na początku myślałem, czytajac tamto forum o stworzeniu po kliknieciu na hasło linku do jakiegos tutka o tym haśle, ale faktycznie krótki opis zjawiska w dymku, najlepiej takim, jak w xp, o właściwościach pliku, oraz DODATKOWO link do tutka byłby najlepszym rozwiązaniem. Pozostaje tylko kwestia realności stworzenia takiego systemu.

PS: listę takich skrótów można by umieścić w zakładce w opcjach zawansowanych i wstawiać je niczym emotikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: listę takich skrótów można by umieścić w zakładce w opcjach zawansowanych i wstawiać je niczym emotikony.

Wlasnie fajnie jakby bylo to automatyczne. Po prostu by trzeba sie przyzwyczaic do tego zeby pisac konkretne slowa, bo wiadomo ze system nie rozrozni literowek, ani nie domysli sie o co mi chodzi jak napisze inacze. No ale mozna by jakas liste tego zrobic. Ale wytlumaczylem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DigArcie jest słownik Digartowy. Przyszło mi na myśl stworzenie podobnego słownika u nas. Jedno z pierwszych haseł, jakie mi przyszły do głowy to "nauka".

 

Nauka: tu: nieskomplikowany proces memoryzacji danych składający się z kilku prostych czynności: a) ruszeniu dupy, b) zajrzeniu TU oraz TU, c) użyciu klawisza F1. Po wyczerpaniu wyżej wymienionych zasobów dopuszczalne są pytania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może inaczej, bo z tym podświetlaniem to trochę bajzel by się zrobił.

Możnaby np. na stronie głównej stworzyć dział słowniczek, gdzie alfabetycznie byłyby wytłumaczone podstawowe pojęcia tj. shader, tekstura (te zwłaszcza, bo początkujący często mają problem), displacement, GI i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mintrill, jesli to bedzie gdzies na glownej to bedzie taka sama sytuacja jak z faq, my wiemy ze to istnieje a pytania i tak sie pojawiaja

 

wlasnie dla tego podswietlenie by bylo dobre, odpiszesz noobowi "wlacz MS", ms sie podswietli na bialo, koles najedzie myszka, pokaze sie dymek "modyficators->mesh smooth" i gotowe, tak samo faq ktory sam zamienia sie na linka do faq itd itp

 

Nie ma takiego moda do vb w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności