Skocz do zawartości

Pojazd 3D: opel manta


mentaller

Rekomendowane odpowiedzi

heh chcialbym miec 12 sprawdzianow na 3 tygodnie..... ja ostatnio mialem 4 jednego dnia :( a model daje rade tylko rowki takie... nienaturalne :P nie do konca wiem co w nich mi nie pasuje(chyba wielkosc "ostrego" chamfera) ale jak patrze na maske, to to takie dziwne jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lakier wyszedł beznadziejnie... ośwetlenie zresztą też... kamerę też mógłbyś poprawić. Model daję radę, ale żeby było ładnie musisz popracować nad całą resztą. O ile się nei mylę to pewnie renderujesz brazilem. nie bój się poeksperymentować z odbiciami HDRI i materiałem shellac... walnij też troszkę fotonów, zeby zrobiło się jasniej :)

 

edit: ujęcie kamery na renderze z czerwoym lakierem bardziej mi leży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do czerowego ;]. co powiecie na coś takiego ? liczę na pomocne komentarze i rady ;]. powoli mam już dość tych próbnych renderów, na moim sprzęcie to czasami krew zalewa...

 

EDIT: felgi będą w finalnej wersji, próbny render jest gdzieś parenaście postów wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale cos tu niegra... Mam takich kilka teorii:

1.Chyba ta perspektywa jest dla niego nie korzystna. To sportowy samochod, wiec mozna by go pokazac bardziej z dolu, a nawet tagnac sie na przekrecenie kadru. Tak czy siak scena bedzie miala wiecej dynamizmu.

 

2. Tlo jest bardzo nijakie, zbyt stonowane i calosciowo troche za ciemne. Zagraj bardziej kontrastami. Niech to zacznie zyc!!

 

Chce poczuc ze to agresywna bestia i ma mnosto koni pod maska!! Alleluja!!

 

:P pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach spędzonych na testowaniu wyszło mi coś takiego (tylko nie patrzyć na słabą jakość renderów! ;]). chyba zostanę przy takim sposobem prezentacji auta.poprawiłem tez parę bugów w karoserii. co o tym myślicie?

zastanawiam się nad zmianą felg. poszukuję czegoś na wzór trzeciego załącznika (przód w normalnych wymiarach,a tył na feldze z głębokim rantem/chyba tak to się nazywa/ i ewentualnie na bufiastej oponie). może znacie ciekawe modele? szukałem i musze powiedzieć że dosyć cieżko jest cokolwiek znaleźć.

 

-Ukash- --> scenki raczej nie przewiduję, ale kto wie ? trochę przeraża mnie perspektywa wyrenderowania tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Nie mowie zeby robic cala scene. Przy zwyklej ze tak powiem studyjnej aranzacji tez bedzie fajnie. Tylko ze tamte tlo bylo jakies smutne. Chodzi o to aby ten samochod sie wybijal ze sceny, a nie w niej ginol:) ot co.. :)

 

Jesli chodzi o felgi to uwazam ze nie musisz jakos idealnie odwzorowywac konkretnego modelu. Zasugeruj sie jakas i do roboty :D

Nie wiem co to znaczy gleboki rant. Chodzi zeby byl maly czy duzy? IMO fajny bylby maly:P A do tego tylne kolo odrobine wieksze od przedniego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmycie to fakt - jest okropne ;] (chciałem uzyskać fajnego glowa i nie wyszło). odnośnie felg to chodzi mi o coś takiego co zrobił subzeus (tył bardziej do środka), lecz nawet nie wiem co wpisać w googlach by takowe znaleźć.

 

scenka w stylu tego co w nissanie? no nie wiem, raczej cięzko będzie przy użyciu 2 plane'ów uzyskać efekt który nie będzie przywodził na myśl 350'tki, ale kto wie ;]. może jakieś propozycje?

 

DiabSV-008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ renderek na miniaturce wygląda spoko, ale po powiększeniu troszkę drażni te rozmycie. Co do felg to te co są na referce to prawdopodobnie ATS ale dokładnej nazwy nie podam bo nie wiem ;) Hmm felgi takie jak mówisz najczęściej spotykane są w muscle car więc może tą drogą( google;) )????? A tu na zechęte jak byś miał za dużo wolnego czasu :) http://www.racinghart.com/default.asp?flash=1 http://adaptivestrategies.com/Wheels.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre jest z tym garażem ... tylko mógłbyś go nieznacznie w środku rozjaśnić i zrobić większą tą krate nad wiazdem albo oniżyć nad nią ściane tak żeby i ona rzucała cień ... no i jeszcze bump i jakieś pierdoły i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenka z pewnego renderu citryny c4 wrc :)

ciiii.... tylko nikomu nie mów ;]

wzorowałem się na tej scence, ale textury są inne. mam nadzieję, że ogólne wrażenie także ;p.

następny update miejmy nadzieję już wkrótce...

 

dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję i to bardzo, szkoda, ze tak późno ten temat wpadł mi w oko. posiadam takiego opelka od kilku lat, chętnie służę pomocą i prosze nie zawieszaj działania, bo coś mi sie wydaje, ze zaraz bedziesz miał tu całe grono Manto-Kibiców.

mam całą masę materiałów, wiem ,z e to troszkępewnie pietruszka po obiedzie, ale...

felgi, o których mówisz to ATS 'Cup' rozmiar 15 x 9 cali. na takich tylko węższych wybla wypuszczana seria GTE którą tu zapewne modelujesz mogę sie mylić troszkę, ale sporo mant śmiga na takich felgach a i wygląd ich jest całkiem ciekawy i pasuje do klimatu wozu.

lustereczka, które wymodelowałeś nie były standardowo w Mancie, ale są bardzo ładne szczególine w chromie ;) własnie takie mam u siebie

dużo utoku w tym zestawie dają chromowane obwódki wokół bocznych szyb oraz chromowane klameczki w zestawiku z w/wymienionymi felgami. ale to oczywiście moje subiektywne zdanie.

Nie poddawaj sie. w razie potrzeby słóżę pomocą. acha

zazwyczaj w feldze 4 śruby rozstaw przekątnych 100mm

podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daja rade renderki, pierwsze dwa chyba lepsze, ta trzecia sceneria jakos zle mi sie kojarzy.

 

W tym pierwszym uladzie swiatel trzeba by tylko wydobyc wiecej glebi za samochodem, bo jest troche plasko. Jak sie uda to bedzie fajnie, chociaz nic nie pomoze na ta pustke we wnetrzu auta - zrob ze chociaz zarys wnetrza bo przykro marnowac taka karoserie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze jest i to już od jakiegoś miesiąca ;]. po prostu chodziło mi o szybki czas renderingu więc nie dałem do scenki interiora (tak samo jak świateł, klamek itd.)

kadr można zawsze zmienić. planuje wykonać scenkę + parę ujęć ze studia. wasze oceny są skrajnie różne - i jak się tu zdecydować :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczylem ta c4 to pierwsze co mi sie skojarzyło z twoim renderem kolo tumelu lub garazu nei pamietam:D...podsylam ci taka fote...gdybys sie zdecydowal na ten wczesniejszy render...mozna by pomylec o kadrze cos w tym stylu:)....tylko teraz pytanie czy auto nie za malo dynamiczne na niego?:)

 

http://www.designforum.pl/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=8695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności