Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mayk ... blllooodyy ... wrzesień 07


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie pierwszy najfajniejszy. Spróbuj nakładać kilka warstw kresek cieńszych, a nie grube maźnięcia (w niektórych miejscach wygląda to bardzo niedbale). Górna część głów wygląda na bardziej wykończoną niż dół-mam na myśli usta i podgardle.

No i nie koloruj czarnym, znaczy nie ściemniaj czarnym, tak jak w tym ostatnim.

To tyle, ja bym jeszcze chciał ołówków :) HAIL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te Twoje szkicorki ;), ciekawa kreseczka, anatomia to ciężka sprawa :| sam mam z nią wiele problemów) ale cóż ćwiczyć i ćwiczyć to jedynie pozostaje, jednak zastanawiam się nad innym aspektem, hmm, powiadasz że masz LCD monitorek i przez to z kolorkami masz problem ;) ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, powiadasz że masz LCD monitorek i przez to z kolorkami masz problem ;) ??

 

nom nie da sie ukryć (jest sporo tematów na różnych forach) ze RGB nie uzyskasz poza tym LCD nie wyświetla wszystkich kolorów i są problemy w zakresie większego krycia. Nie ma tego problemu w monitorkach PRO (Eizo, LaCie itp kozaki z kalibracją palety). Kto ma (szczególnie najtańsze modele - tak jak np. ja ;] ) to zresztą wie co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca średnio mi się podoba, dlatego tradycyjnie wymienię rzeczy, które, moim zdaniem, powinny być zmienione:

-anatomia ramion, coś jakieś kiepskie skróty, nie wygląda to najlepiej,

-kolory na klacie i sama anatomia klaty,

-śmieszna postawa kolesia, tak jakby jakieś hołubce wywijał przy skocznej górolskiej muzyczce

Wiem, że to pokolorowany szkic i może pomysł na postać wpadł Ci już w trakcie kolorowania, ale gość powinien raczej robić użytek z rąk, a nie z nóg, skoro zarazą truje. Chodzi mi o inną pozycję-wyciągnięte ręce czy jakoś tak.

Podoba mi się za to głowa z metalową czapką, materia jego spódnicy oraz sama zaraza, dymiąca z rąk. HAIL

 

edit: aaaaa sam szkic super!! bo teraz zobaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tle by sie przydało (moze wiecej przestrzeni, jakies swiatlo ), bo mimo ze warsztatowo niczego sobie, to czegos jednak brakuje kompozycji. Masz taki dosyc specyficzny bardzo gładki sposób malowania i troche to zubaża pracę ( mowa o braku faktur )

A poprzednia tez fajna ,taki pałer ma w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept jest super ... wykonanie w kolorze, tez świetne, ale mogłeś dać więcej kontrastu, więcej cienia ... Najlepiej prezentują się na obrazku buty, a to dlatego, że im zdecydowania w levelach nie brakuje. Wyostrzyłbym pracę bardziej, ale nie efektem oczywiście tylko dosłownie dodając parę ciemniejszych, bardziej zdecydowanych akcentów. Tak sobie gadam, ale lepiej bym nie zrobił :)

 

Szczególnie razi mnie z slaby cień pod nogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dawaj tą babkę, bo to może być już niezły cukiereczek ;)

tylko do tej pracki,to się do rad zastosuj, i gdzieniegdzie fakturę daj,i więcej cienia( ja widzę tu mocny cień,ale it's my opinion).

 

Uwaga będzie krytyka:

Widzę,że ostatnio mniej tego robisz,ale wcześniej,czasem kreska nie szła z linią kształtu,widać,że masz ją dobrze wyrobioną,ale ten nawyk też musisz wyrabiać;)

niecierpliwie czekam na dalsze upki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten koleżka to rysowany ołówkiem prawda? Jaki to jest format kartki? I ołówek to taki wynalazek podobny do długopisu czy tradycyjny (gdzie grafit jest oprawiony drewnem)?

 

który koleżka? z avataru czy ten z konceptu?

koncept ołówkiem, kolezka z avataru też (automatyczny na wkłady 0,5 o hardkorze B, na papierze A4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu w Polsce jesteśmy, tu ołówki i papier kradną;D

 

Przedostatni kolo jest świetnym materiałem do wykończenia i potem w Shopku do podmalowania, ten z dołu, to jakaś karykatura, w jakimś zamyśle/koncepcie, czy od tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z dołu, to jakaś karykatura, w jakimś zamyśle/koncepcie, czy od tak?

 

Od tak, jak większość pracek tutaj.

 

Przymiarka do Intuosa A4 trwa, a że jest to wydatek niecodzienny to potrwa pewnie do najbliższej wypłaty :(

 

Jade więc z ołówkiem bo Volito mam już dosyć.

 

skan6750pixmh8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie proponuje bo jakoś zbrzydło mi mazanie w PShopie na volito 2, czekam na lepsze czasy (Intuos'owe :) ).

 

Tymczasem jade z ołówkiem. Wydaje mi się ze mam spory problem z cieniowaniem... trzeba to przerobić i się upewnić ;]

 

skan5pixkw6.jpg

 

skan7pixee1.jpg

 

skan8pixtg5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to mam wrażenie,że nawet lepiej cieniujesz (patrząc na pierwszą prackę),ale jeśli się już czepnąc to myślę,że powinieneś cieniować (choć widzę,że to Twój styl) bardziej plamą, lub plamą z kresek, niż samym faktem iż one są: lżejsze przejcia tonalne,CHWILAMI lżejsze same kreski, no i więcej konsekwencji w tych cieniach...

i tyle...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ten tez,ale i wiele innych;] no niewime np. laska(oczy rozbiezne strasznie,nos dziwny)i jeszcze kilka sie znajdzie takich rodzynkow;] ja widze kiedy jest zamierzone a kiedy niekoniecznie-np. proporcje leze w tych chlopie co strzela,ale mi sie podoba,-taka typowo komixowa postac,wiec proporcje jasne ze mozna olac,albo ostatni stwor w czapie-fajny jest,njie ma co sie czepic proporcji,bo taki koncept byl i do bryly postaci akurat pasuje. no ale gdzie nie gdzie to niestety widac braki w anatomii,i to nie celowe;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności