Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mayk ... blllooodyy ... wrzesień 07


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 391
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasem mnie tknie coś i piszę. Jestem maniakiem tuszowych rysunków, a Twoich Ci zazdroszczę ;). Świetna krecha, różnicowanie planów i przedstawienie realnego świata mistrzowskie! Poległeś jednak nieco przy obrazku ze złożeniem ciała, tam nie za bardzo widać gdzie co jest i plany się gubią. Dwa ostatnie, to cudo! Chmury i drzewo jak dla mnie idealne. Nie wiem czy wcześniej pisałeś, ale jaki to ma format? Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenie? Pooglądałbym sobie ziarno papieru i te misternie smarowane kreseczki.

A co do niektórych digitali, tak mi się kiedyś nasunęło pytanie: czy Ty za bardzo nie jesteś zapatrzony w Bumskeego ? ;)

Saluty jak nic ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen - senks :D

grimm666 - ano tak sie składa ze tuszem bawie sie już z 7 lat i mam to nieco bardziej opykane niż tablet (poza tym działam na Volito 2 co dodatkowo cofa mnie... nie idzie rysować na całym ekranie..). Bumskeee?? hmm, znam ale czy ja wiem? po której mojej pracce wnosisz ze zahaczam o jego styl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. truposz na koniu i ostatnia praca z maską. Szczególnie sposób malowania draperii, kolory...i pozawijane czerwone szmaty w takie kłęby (to chyba przy okazji tego jeźdźca na koniu szachowym). Również sposób pędzlowania i w niektórych enwajronmentach. Oczywiście to wspaniały wzór do naśladowania, sam czerpię od niego natchnienie, chociaż nie twierdzę, że Ty świadomie z niego jedziesz czy się inspirujesz.

No, ale co z tymi zbliżeniami??? Możesz wrzucić ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem ze bardziej zaczerpnąłem z bardzo krótkiego tutka jednego pacjenta (być moze był to tarrzzann, albo jakoś tak ksywka), pokazał fajny sposób posługiwania się smudge toolem róznymi pędzlami :) no i wdrożyłem :)

 

co do zoomów, to wrzucę wieczorkiem (lub email jesli chcesz 1:1 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wtedy sie robi reszte malo realistyczna-i kolory i cienie i wszystko;] bo tak to wyszlo maslo maslane, nie czyta sie tego zamiaru celowego pogiecia anatomi;/ ani to karykatura,ani komixowe,ani realistyczne-no takie nijakie;] plus za dynamizm za to;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa nie wyglada naturalnie.. Np. palce powinny sie zmniejszac od pierwszego do piatego a tu ostatni palec jest najwiekszy z czterech (oprocz pierwszego). Lezaca reka >> za maly kciuk a wskazujacy za dlugi w stosunku do srodkowego palca. Jej lewa dlon >> za duza w stosunku do glowy- polecalbym delikatnie powiekszyc glowe i zmniejszyc lewa reke. A tlo calkiem mile ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkaniny to fakt, wyciachane przednio, ogólnie praca miła, tylko w tym układzie jeśli dałeś jej taką spluwę w łapy to powinno być widać kawałek łokcia prawej ręki za plecami, tak mi się wydaję ;]

...a i ta ręka kogoś spoczywającego obok jest trochę połamana ;P

 

ładne zestawienie kolorów, klimacik ala Tycjana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, trochę Ci siadła konstrukcja, jeżeli chodzi o postać. Prawa ręka powinna sie gdzieś pokazać, bo nie widać jej wcale, a prawa noga jest ciut za krótka.. co do ręki Martwego, to przypuszczam, że nie jest skończona więc się nie wypowiadam.

Ale poza tym...TKANINY BARDZO FAJNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zywe kolorki, malowanie fajnie, ale skoro to jest dosc dramatyczna sytuacja to moze dac mniej swiatla na scenie (mniej u dolu) oraz w tle bardziej podkreslic krew na scianie. Moze byc ona prawie czarna z paromoa blysnieciami. Chyba przez to ze nie widac jej drugiej reki postac dosc statycznie siedzi. Jak dla mnie bardzo przyjemna odlotowa pracka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma kilka błędów ten obrazek, ale nic to, trzeba się uczyć dalej :) dzieki wszystkim za crit&comments.

 

Ciąg dalszy nieco zaniedbanych przeze mnie (przez co mam teraz jesień średniowiecza) ilustracji to książek White'a

 

whiteii2podgladch0.jpg

 

whiteii1podgladokoc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze troche taki Rosinski tutaj sie klania ;) pewnie kojarzysz komiks "Szninkiel"... a jak nie to polecam przed zrobieniem nastepnych prac tego typu... a poza tym to na pierwszym obrazku plany sie troszke mylą- pierwszy z drugim, ale to tycke- dlatego, ze gosc na pierwszym planie ma takie same wartosci czerni jak na koniu przed nim- mozna by oslabic wartosci na zadzie konia.. , a trzeci plan- moze za jasny? za malo sie tam dzieje? nie wiem... a na drugim obrazku to ten "dziwnie skosny" stopien na schodkach drazni i ustawienie nog tego "uciekajacego" jest niepoprawne chyba, bo tlow jest badziej dynamicznie potraktowany, a ustawienie nog i stop go ustatecznia.. ale spoko jest- pracuj pracuj! pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, Mortom, dzięki :)

 

Selfu - ehh... Rosiński, człowiek legenda :) Szninkla znam, tak jak Thorgala, Yansa (a właściwe Hansa), Skargę, pilota śmigłowca i wiele wiele innych..miałem na niego faze jakieś 10 lat temu, co chyba niechcący odcisnęło się na moim stylu. Podobnie, ale nieco później miałem z Moebiusem (ale ten strasznie mieszał w stylach ;/ ). Mogłbym nawijać godzinę o rysownikach tego pokroju, uwielbiam klimat stalówka-kartka-ja, it's a kind of magic ;)

 

kolejny wrzut, i poprawka Merlina, z małym zoomem

 

whiteii3podgladkj9.jpg

 

whiteiidetal1ez0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu - ano znam, znam :) zmiany były tak spore, że wręcz sprawiało to wrażenie jakby rysował kto inny.

 

misiekhc - thanx

 

Poprawka z wczoraj, zmieniłem nieco dalszy plan i okolice łba jednorożca..

whiteiii3smallbh9.jpg

 

I czwarta ilustracja , Pellinore i jego sucz ;) muszę tu jeszcze dodać deszczyk, ale to juz w digitalu .

 

whiteiii4smallzs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności