Skocz do zawartości

Scena 3D: MX Test Renders


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ladnie (nie moge wlaczyc polskich znakow ;)) szczegolnei lancuch ladnie wyszedl - szkda tylko ze textura na ziemi taka znana ;) taka rada na przyszlosc - czasami uzywam ps cs2 zeby renderki lepiej wygladaly jesli idzie o noise takze moze sprobuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

mimo ze jestem nowy to wyraze brak poparcia dla takich watkow na tym forum gdzie powinny byc jak sadze prezentowane ukonczone prace (na to wskazuje nazwa) a zadnej z tych prac nie mozna uwazac za skonczona chocby dla tego ze autor nie postaral sei nawet o textury. nie wiem co hindus fajnego widzi w tym lancuchu, gdyby chociaz lezal na ziemi tak jak lancuch powinien lezec a tu co drugie ogniwo unosi sie w powietrzu.

takie prace powinny sie chyba znajdowac w dyskusjach o oprogramowaniu.

to tyle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deadparrot - to wynika z niezdrowej fascynacji maxwellem ostatnimi czasy ;) Myślę że jeden wątek na takie speedy maxwellowe by spookjnie wystarczył.

 

Tak czy inaczej muszę powiedzieć że strasznie mi się podoba to maxwelowe niebo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek po pierwsze nie bo mój watek to watek KTV i nikt wiecej tam nie postuje swoich prac i takie bylo moje zalozenie gdy go tworzylem - po drugie deadparrot xeav ma prawo robic jakie watki chce skoro umieszcza skonczone prace - i uwierz ale nie wiesz jeszcze jakie pracki byly wstawiane do finished 3d wiec daj spokuj i nie rob offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxwellowe niebo jest niby fajne ;] ale testy obiektów z białym diffuse material i włączonym maxwell sky sun wydają mi sie troche bez sensu ;]

 

vray tez potrafi neizle odwzorowac maxwellowskie niebo ;] i przy tym jest szybszy i bardziej pod kontrolą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lekko" przesadzacie z tymi wątkami. Niedługo będziecie umieszczać same box`y, albo czajniki renderowane w maxwellu.

 

hindus & xeav sami jedziecie początkujących za poziom wystawianych prac, a to co tu widać niczym się nie różni od ich prac... chociaż nowi użytkownicy 3dsoftów wykazują więcej oryginalności niż Wy, bo co może być oryginalnego w stożku, którego otaczają dziesiątki czajników?

 

Lepiej zamiast wrzucać takie badziewie zróbcie coś porządnego i wtedy wystawiajcie do "Galeria 3D (Finished Works 3D)", bo takim czymś obniżacie poziom forum.

 

 

 

No ale cóż na forum można wrzucać wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe generalnie to mi takie skojarzenie przyszło na myśl. Biorąc pod uwagę że renderery to aparaty foto w 3d. Maxwell to kompakt w którym nie trzeba się zbytnio baiwć w ustawianie parametrów foto i nie ma się kontroli nad fotką ale za to zdjęcia są idealnej jakości. MR czy V-Ray to stare dobre radzieckie lustrzanki, można uzyskać idealną jakość ale trzeba się przy tym więcej napracowć ;)

 

Druga sprawa że wrzucanie taki speedów to faktycznie trochę bez sensu. Jak się komuś uda uzyskać jakiś super-efekt albo odkryć jakiś trick czy zrobić naprawdę dobry shader...to można by wrzucać odrazu odsłąniając nieco kulisy powstawania :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

hindus & xeav sami jedziecie początkujących za poziom wystawianych prac, a to co tu widać niczym się nie różni od ich prac... chociaż nowi użytkownicy 3dsoftów wykazują więcej oryginalności niż Wy, bo co może być oryginalnego w stożku, którego otaczają dziesiątki czajników?

 

No ale cóż na forum można wrzucać wszystko ...

bo to są raczej speedy, a speedy jak wiadomo nie są to jakieś zaawansowane modele

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav co ty sie tlumaczysz przed nim ?

 

skoro wg ciebie prackami typu

 

http://img73.imageshack.us/my.php?image=pspmw7vm9ia.jpg

http://img73.imageshack.us/my.php?image=fotel22cj6li.jpg

http://img73.imageshack.us/my.php?image=gc15yr5pj.jpg

 

etc zanizam poziom forum to wez ty pokaz na co sie stac a nie tu pieprzysz trzy po trzy. Zrobiles cos w zyciu lepszego niz moj speed to pokaz a nie swirujesz. I jak ci zal dupe scisa ze zalozylismy sobie watek to nie zagladaj. O dziwo dostalismy sie do galeri maxwella gdzie sa umieszczane co lepsze pracki wiec idz sobie popatrz a potem sap jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeh hindus to zaszalales :) heeh ja proponuje zeby zalozyc jakis staly moze watek ala speed modeling . Apropos z tego co widzialem to kazda osoba renderujaca maxwelem (wlacznie z Toba) robila przyzowite rendery , wiec ameryki chyba jako takiej nowej nie odkryles. Jestem za zeby promowac swoje nawet najminejsze pracki i dzielic sie zodoyta wiedza. Niewidze powodow zebys sie tam z kims konfliktowal :) proponuje zalozyc watek staly :] ludzie zyjcie w pokoju :) to sa zbyt blache sprawy zeby sie grysc o takie glupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEheeh kurde mysle ze sobie też taki private wątek załoze bo spoko jest !

Ja nie rozumie dlaczego sie takie cos nie podoba i budzi sie przez to jakaś głupia kłutnia ! Przeciez tu chodzi o render a nie modelowanie, rendery bardzo fajne xeav, szczególnie ten łańcuch !

A co do początkujących którzy są oryginalni to mam troszke inne zdanie, nie kazdy umie dobrze zrenderenować a to juz połowa sukcesu ;)

PEACE i pozdr !

P.S Xeav dawaj więcej renderów :)

PS. 2 Może ja sie też pokusze na jakiś render jak cos spoko mi wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA ja nie powinienem sie denerwować :) ale

 

co to znaczy spidy w galerii, jak wy wstawicie dwa boxy czajnik klikniecie dwa razy i macie rendery? co innego jakby to wymagalo jakiejs pracy, albo prezentowalo jakies konkretne rozwiazania, ale takie zakladanie watkow imo jest glupotą. dziwi mnie hindus ze po takim stazu nie potrafisz tego dostrzec. nie mam absolutnie nic ani do Ciebie, ani do xeava ani do nikogo :) ani do maxwella, mozecie te rendery sobie robic nawet w ruską lustrzanką ale niech to coś prezentuje! to co widac na obrazkach to są podstawy maxwella, i zeby je stworzyc nie trzeba sie zbytnio przykladac, jest to troche kiepska sprawa ze ląduje to w galerrii.

 

niepotrzebnie tak potraktowales mariusza_b, poza tym prace ktore pokazales nie są z tego wątku wiec o co chodzi

 

ja tylko chce zeby sie wszyszcy kochali, nooby i starcy, cyfrowcy i lustrzankowcy ;)

 

tak czy siak kilka torusow na planie i czajniki to za malo zeby robic z tego wielka afere, tymbardziej ze to jest "wyrenderowane" bez zadnego polotu

 

MR czy V-Ray to stare dobre radzieckie lustrzanki, można uzyskać idealną jakość ale trzeba się przy tym więcej napracowć ;)

 

Vorek, zapamietam Twoje slowa do smierci, sa piekne, wygrales tydzien :D

 

btw szkoda ze mam problemy z ubraniem mysli w slowa, ale chyba mnie zrozumiecie kochani i sie nie obrazicie :)

 

papaapaap :*:*:*:*:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome

tak czy siak kilka torusow na planie i czajniki to za malo zeby robic z tego wielka afere
ani razu tego nie wstawiłem więc o co Ci chodzi ?

 

render xeava nie jest przepalony - nawet jesli to w mw nie bedzie to taki problem - jak zapoda texture to bedzie dobrze wiec nie rozumiem czemu tak gadacie ?

 

Vorek sie nie zna :P - mental ray to najgorsza hała jaką wymyslili i zawsze sie tego będe trzymał :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "hała" ? ;D

 

Może mental ray wbudowany w max`a nie 'wygląda', aż tak dobrze, ale to głównie z winy Discreet`a/Autodesk`a i zimnej kalkulacji mental images.

Jednak wersja Standalone jeszcze długo będzie poza zasięgiem innych silników renderujących (za wyjątkiem RM`a).

 

Maxwell jest genalny w swojej prostocie i do jego zrozumienia wystarczy jedna lektura 20 stron manual`a.

Dla mnie jego największą wadą jest zupełny brak elastyczności (ponad 2 lata pracy w mental`u robią swoje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

khe khe khe

smieszna jest taka forumowa mania

na vizki (pelno pokoi) i na takie watki testow MX(itp)

:)

ale ja nic nie mowie........

z tego watku nie podoba mi sie telefon moze to wina modelu :) juz kilka razy go widzialem ale teraz bo je sie miniaturke powiekszyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności