Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Centaur Folos


wooka

Rekomendowane odpowiedzi

No to sie biore za kolejna organike oczywiscie nie konczac wczesniejszych... Ach ten moj slomiany zapal... :D

Tym razem bedzie to Folos Centaur z komiksu Regisa Loisela "Piotrus Pan" :):)

Narazie sama glowa we wstepnej fazie modelingu. Mam nadzieje ze jest juz co oceniac:P

 

Rysunkow referencyjnych dla porownania poszukajcie sami bo ja nie moge nic znalesc.:P:P:P Wzoruje sie komiksem ktory mam w domu:}

Pozdr!!

 

01

folos.jpg

02

folos%2002.jpg

..i siateczka:

folos%2003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

straszne? :D No troche maja byc..:P

Czy chodzi wam o to ze powinny isc byc bardziej po luku?

Jesli tak to dzis to poprawie. Szczerze to sam to pozniej zobaczylem ale nie mialem juz sily poprawiac:]

Miło mi ze sie podoba. Narazie sam model zupelnie nie oddaje charakteru postaci. jak bedzie broda i wasy to mozna zaczac rozmawiac:P.

 

A propos, jakim sposobem robic owlosienie? Chce zeby to bylo tak pol realistycznie a pol komiksowo, a odrazu powiem ze wlosy w jakielkowiek formie to nie jest moja najlepsza strona..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobilem ucho:] I zaczolem robic tulow.... Porazka.... Nie wiem jak zrobic tors.. Nie moge uporac sie z siatka, zwlaszcza przy obojczyku..

Wywaliem tors i teraz studiuje siateczki na innych pracach. Sprobuje zaczac dzis od nowa.

 

Narazie same uszy z GI i MS. Poprawilem tez zebiska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie!! To teraz do oceny plecki:) Jeszcze bede tak w miedzy czasie dlubal miejsca ktore uznam za nie teges. Generalnie chce go troche postarzyc i "obwisic" mu skóre tu i uwdzie:P:P

 

Mintrill z ta siatka to ja wiem duzo trojkatów i nie zamykam loopow.. teraz jest juz troche lepiej bo nabierzaco poprawiam.

 

pozdro700!

Dzieki ze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie :)...hmm...ale..no mi sie wydaje ze tam cos nie teges w okolicach łopatek (miedzy łopatka a "motylem") tak jakby mu ich brakowalo? i troszke moze by podniesc linie miedzy karkiem a ramionami...ale w sumie to tak na sile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evolved ma rację. Powiększ ludzką połówkę o jakieś 60 - 70%. Poza tym wydłuż nieco koński tułów. Podwozie centaura to nie ociężały perszeron do pługa, tylko raczej śmigły arab do biegu i walki.

I jeszcze jedno: nie rób mu takiego płynnego przejscia z końskiego karku w ludzki kark. Ludzka połówka ma jeszcze plecy po drodze. Kiedy ostatnio widziałem centaura, to miał kołczan na wspomnianych plecach. Może tam zresztą nosić również miecz.

Poza tym czepnę się jeszcze jednego: ten komiks to profanacja centaura. Przeciez centaury to dlugowieczni, szlachetni mędrcy, studiujący nieboskłon w poszukiwaniu pośród gwiazd mądrości przodków i wiedzy o tym, co ma nastąpić w przyszłości. Są niezrównanymi nauczycielami i lekarzami. Cierpliwi i wyrozumiali, nieskorzy do gniewu, ale w boju śmiertelnie niebezpieczni.

 

Tymczasem typ którego robisz powstał pewnej nocy, gdy chłop wywalony przez zonę z łóżka trafił po pijaku do stajni i zemścił się na żonie spółkując ze szkapą. Zreszta wystarczy włączyc w TV obrady Sejmu, by sie zorientowac o którym chłopie mowa...

Opanuj się, zrób go porządnie, jak należy, ok? Plizzzz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... Dopiero teraz to widze. Tak to jest jak sie za dlugo patrzy:) Poza tym ogladam rozne kadry, a wiadomo ze rysownikowi zawsze troche roznie wychodzi, probuje zatem znalezc jakas wypadkowa wszyskich rysunkow. No ale widocznie przesadzilem..

 

Shogun: Ja wiem. Duzo tu elementow odbiego od typowego centaura. Ten komiksowy wlasnie jest dosc przysadzisty i nie wiele ma wspolnego z wyscigowym arabem:P:P Z tymi plecami jest podobnie. On ma takie plynnie przechodzace , ale moze dorobie mu wiecej plecow:)

 

dzieki za komentsy:P

Pozdro 6576867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun: Hehehe nie wiem kogo ci on przypomina, moze za slabo znam sie na polityce:P Co do reszty wypowiedzi, zgadzam sie, ale nie dokonca..:P Centaury sa medrcami itd..to prawda. W tym przypadku akcja komiksu dzieje sie w znanej wszystkim "nibylandii" gdzie czas plynie wolno i sie nie dorosleje. Folos jest juz stary i powazny. Niestety wszyscy zachowuja sie troche jak dzieci i podobny maja tryb myslenia.. Jest to inna, mniej pro rodzinna wizja bajki niz ktora pokazal nam disney. Sama postac centaura tez jest dorobiona i biorac pod uwage okolicznosci w jakich sie znajduje nie przypisuje jej tego typowego mistycznego wizerunku centaura. Pomijajac iz Folos jest akurat bardzo fajna i pozytywna postacia I absolutnie nie zamierzam jej skopac:D:D:D

 

Troche poprawilem proporcje. Pozniej zapodam render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen..:D

Ok, do konkretow:] Zrobilem sobie szic Folosa i do nie go ustawilem model.

Czy teraz wam pasuje? bo mi tak:]

 

Zapomnialem o szczece.... :P:P:P Nie mam czasu juz renderowac. To ja wychodze do przeczytania jutro:P

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyhh..... ja wlasnie tego sie boje... nie mam pojecia jak zrobic konska siersc pomijajac ze skory tez nie....:)

Da sie konska sierc uzyskac tekstura?czy raczej jakis plugin? Bedziecie mi tu musieli pomoc troche. To sa moje, no nie powiem pierwsze kroki z organika, ale pierwszy raz doprowadzilem postac do jako takiego stanu i nigdy jeszcze nie teksturowalem czegos takiego... buuu:P

 

Hyhy! Caly czas zapominam o dloniach.. jeszcze nigdy mi nie wyszly i zostawilem je na koniec...:P:P:P

 

Aaaa i zapomnialem.. Konska czesc ma takie wiecie, skarpety przy kopytach i tak sie zastanawiam czy je wymodelowac co bedzie straszne... czy wlasnie potraktowac je razem z siercia i zrobic pluginem do wlosow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ładny modelik, ale wydaje mi się, że ma troszkę zbyt krótkie nogi - powinny być też chyba troszkę bardziej umięśnione.. taka moja mała sugestia ;)

A tak poza tym to bdb - czekam na resztę...

PS. mógłbyś troszkę uplatyznić też twarz, ale myślę, że załatwisz to postprodukcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evolved

Skarpety bym zrobił umieszczając pare różnej wielkości płaskich polygonów wyrastających z nogi, pofalował je i poprzenikał w różny sposób, a potem zmapował UV z włosiem i alphą co by było przezroczyście i widowiskowo. Reszte możesz zrobić tak :

* użyć pluginu co bedzie na pewno szybsze w pracy i przyjemniejsze w wygladzie, ale Ci rendering troche skoczy

 

*uzyc tekstury siersci, map wag (do przejscia w skórę) i bumpów. UVki mi się widzą: po jednej na nogę, jedna na korpus konski, dwie na korpus czlowieka, dwie na łapki i jedna na główkę. Zeby były samelessowe, to wybierz sobie kolor bcg i maluj w srodku zostawiajac 1pix na krawedzi teko 'czystego' koloru : ). Jestem tylko ciekawe jak by wyglądał bump sierści ; p

 

Powodzenia

 

(baj de łej, teraz wyglada duuuzo lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest kolor bcg?

 

[edit]

Aaa juz kapuje :P chodzi o background zeby nie bylo szwow:P jakims takim slangiem mi tu zapodajesz:P:P

 

No poprobuje teraz z tymi UVkami bo to dla mnie szczerze przyznam dosc nowe wyzwanie jesli chodzi o tak skomplikowany model...:D

 

evolved dzieki za rady:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no... ja nie umiem mapowac... Od wczoraj siedze i prubuje zrobic tak by nadac odpowiednim czesciom inne ID.. i ja nie wiem jakos mi to nie wychodzi... wertuje rozne tutoriale.. ale nic mi nie pomagaja...:/

 

Ma ktos z was link do tego tutorialu o mapowaniu ufoka? Bardzo bym byl wdzieczny!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze naprawde...

Nie mam juz sily do tego unwarpa... Niech mi ktos powie jak rozdzielic poligony na rozne ID tak zebym potem w unwarpie mogl je sobie przelaczac bo mi sie pokazuja tam tylko jakies znaczki dziwne...

Jest taki tutorial z glowa ufoka apropo texportera, ale tez jest wytlumaczone jak to zrobic bez zadnych pluginow...

Macie do niego link?

 

pozdr i z gory dzieki...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co w dziale tutoriali ja chyba widzialem cus takiego "jak przypisywac rozne materialy do roznych faceów" (czy jakos tak) moze to Ci jakos pomoze?? Wiesz w sumie jezeli to still bedzie to skup sie na tych czesciach co je widac...ale lacze sie w cierpieniu bo mam to samo teraz na glowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? juz sie chyba obedzie.. Tam szukałem ale nic nieznalazlem. Przewertowałem we wszystkie strony forumi znalazlem!! Link do tutoriali niejakiego Bena Mathisa. Troche postudiowalem i jakos zaczelo powolutku isc.. Co prawda bardzo kiespko mi idze rokladanie tego na plasko bo dosc trudny model jak na poczatki, ale nie poddam sie:D:D (No i nie mam takich fajnych narzedzi co on ...) :P:P

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

Rownierz tym co sie przyczynili nie bezposrednio( Autorzy linkow :P )

Do zobaczenia za miesiac jak z mapuje model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Juz to odkryłem. Tylko kiedys (tak przynajmniej mi sie wydaje) bylo tak ze, jak zrobilo sie kilka roznych ID i kazdemu id zrobilo osobne mapowanie to, potem w unwrapie byla lista tych ID i mozna bylo sobie "odsmiecic" pole Zostawiajac tylko potrzebne akurat ID. Ale juz teraz robie bez ID.

Uzywam select face i Plannar Map. I jakos ruszylo:)

Mimo wszystko dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MohSETH: Dzieki dzieki:) Oj zobaczysz ze nie beda takie piekne:P

 

M@Ti: No postaram sie jeszcze w nia troche serca wlozyc bo rzeczywiscie jest troche uboga jak na starca.. Zbrush to moze nie bedzie ale, zrobie co sie da:D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności