Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Motocykl


Gizmo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucę jeszcze jeden renderek, tym razem z innej strony.....Właśnie skończyłem kierownicę i jej okolice - i odrazu sprostowanie : wiem, że mało widać ale zbliżeń na ostatecznym renderze nie będzię więc nie bawiłem się w szczegóły ;) A co do ramy to nie będzie aluminiowa tylko pomaluję ją w jakiś fajny wzorek, bo nie wiem jak zrobić materiał aluminium dla Mentala :(.....No to nara i dzięki za wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję Wam, że będzie 1024 na 768 ale narazie to są próbne rendery i muszą być małe bo gdybym robił testy na takiej dużej rozdzielczości na moim kompie, moja broda wrosłaby w klawiature ;) ..... zresztą komu ja to mówię.....chyba dobrze wiecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne wypociny z mojego kompa.....Render trwał około 15 minut, ale to są najuboższe ustawienia Mentala (jak na moje możliwości;) gdybym podkręcił ilość fotonów i jakość samplingu to w tej rozdziałce potrwałoby z godzinę.....ale to nic, zawsze można torturować kompa podczas snu :). Nikt mi nie podpowiedział jak mam zrobić materiał aluminium na ramę więc zrobiłem go sam. Może nie jest podobne do alu , ale jak się wytęży wyobrażnię...;) Nie wiem czemu szyba owiewki jest niewidzialna od tyłu ??? Podłoga na której stoi motor chyba już zostanie, a zmieniana była ze 100 razy...aha, no imateriał tarcz hamulcowych - na razie jest jaki jest, ale na pewno nie zostanie taki lustrzany. No to ja uciekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam większego rendera. Podłoga znowu się trochę zmieniła. Na większym obrazku widać więcej niedociągnięć :( , ale poprawię jak tylko znajdę czas . Teraz będę próbował zrobić coś z tarczami bo za mocno odbijają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design fajny, wszystko ok, ale ja dalej upieram się, że ten pług na wyboju się rozsypie. Jeżeli ktoś jeździł motocyklem to wie że amortyzatory są uciśnięte samą masą motocykla, dodatkowo kierowcą a na wybojach jeszcze bardziej. W momencie kiedy wyjeżdża się z dołka albo kiedy sie wjedzie na górke amortyzatory się rozprężają i wahacz tylny musi mieć luz. Takie motywy można robić w chopperach ze sztywnym tyłem. A co do przeniesienia napędu to jeszcze chyba nie ma takich materiałów i technologii która by pozwoliła tak ciasno upchnąć mechanizmy przenoszące napęd i schować je w wahaczu w motocyklu ktory ma pewnie ok. 200 KM. Ale jest to wizja przyszłościowa więc ok.

Co do formy to podoba mi się z wyjątkiem miejsca pod przednią owiewką gdzie jest poziomo scięta.Powinna raczej iść łukiem.

Ogólnie fajosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy wyjeżdża się z dołka albo kiedy sie wjedzie na górke amortyzatory się rozprężają i wahacz tylny musi mieć luz.

 

zgadza sie. tez mi to przeszlo przez mysl ale chcialem zeby wlasnie owiewka byla tak blizko tylnego kola, i wlasnie wpadlem na pomysl jak zrobic zeby kolo nie kolidowalo z obubowa. Oddziele ja na samzm koncu i ta koncowka bedzie pracowac razem z wahaczem tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu walczę z ustawieniami renderera i z tłem na jakim będę prezentował swój model. Stwierdziłem, że motor nie będzie stał w tradycyjnym wnętrzu bo interior w moim wykonaniu wygląda miernie co zresztą ktoś z Was mi powiedział. Przyznaję się , że nie umiem wykrzesać nic lepszego . Model jeszcze poprawię ale sama scena pozostanie taka jak jest teraz...noooo chyba że mnie coś olśni, w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć bardzo ładnie, jak dla mnie super ale mam jedno ale

to niebieskie w kołach zmień to bo jakoś nie pasuje do całości, rozumiem że to niebieskie służy aby koło obracało się w osi (których nie ma), ale akurat to mógłbyś przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gizmo ja lubię szlifierki ale Twoją po prostu kocham:) Genialny design, z kolorkami trochę słabiej ale mam nadzieję że w wersji finalnej render będzie zajebisty. Próbowałeś bawic się innymi kolorkami? IMHO ten sprzęt wyglądałby zajebiście w wersji black&red:D Zresztą co ja gadam, motorek i tak wygląda zajefajnie. Pzdr

 

/EDIT/ ten ostatni render mnie zabił, cudo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BlackTalon , że podoba ci sie moja szlifierka......co prawda miał być motor, ale skoro wyszło co innego to trudno - Max nie jest najprostszy;))). Co do koloru to renderowałem go jako czerwony a pozniej bawiłem się w PS i takie się został. Jeszcze się pomęczę z 2 tygodnie i może coś z tego będzie :) Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do carbonu to będzie poprawiony bo przedtem dałem "mirora" na powtarzalnej mapie, ale już jest OK. Co do koloru to pewnie będzie kilka wersji bo sam nie mogę zdecydować w jakim mu będzie najlepiej :) , no i coś mi nie wyszło z kanałem Alpha w mapie napisu na zbiorniku paliwa bo widać, że jest na prostokącie......ale to się jakoś zatuszuje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła maszynka, a z całości najbardziej podobają mi się wczesne rendry (monochromatyczne). Z tych ostatnich bardziej przemawia do mnie ten czerwony lakier i czerwone wstawki. Moim zdaniem taki dobór kolorów jest bardzo trendy (ale głupie słowo). A i sama scena jest równie dobra, minimalizm jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już prawie Finished. Renderowałem w rozdzielczości 2000/1500 i trwało 16h 20min......bez komentarza...Jest jeszcze kilka błedów np. przednie koło jest skręcone w lewo o 15 stopni a kierownica jest do jazdy na wprost :)))) ale to żaden problem do porawienia. Napiszcie co się jeszcze nie podoba bo kończę pracę z tym modelem bo mam go już dosydź :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten motor miał świecić jak neonówka ?

 

Efekt świecenia neonówki powstał w Photoshopie. Chciałem zmiękczyć krawędzie i dałem trochę Gausian Blura żeby wyglądało niecodziennie....Zresztą robiłem to również z renderami gdy widziałeś je w sepii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz obrazek w rozdzielczości 2000/1500 :]

 

Jakoś nie potrafię go zmieścić tutaj....jest za duży, a pokompresji w jpg do odpowiednich rozmiarów ma fatalną jakość....oczywiście rozdzielczość jest 72 ppi ale rozmiary 2000/1500 pixeli :] - jeżeli o to Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności