Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Opel Speedster


SZAMPEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto mój pierwszy samochód modelowany bez żadnego tutka czy innych takich pomocy. I właśnie z tego powodu prosze o pomoc na forum. Podstawowa siatka jest w sumie skończona. Chodzi mi o ocene, czy jest poprawna, czy nie ma żadnych bagów i czy moje już przystąpic do modelowania szczaegółów. Bede wziecznyz za wszystkie oceny.

Pozdro

>

 

Oto kilka ujęc obecnej siatki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na Gwaizde życzenia sie spełniaja. Popracowałem trochę wczoraj w nocy i dzisiaj :D a oto rezulaty mojej pracy:

Przesyłam siatke podstawowa, siatke z MS oraz rendery. Przypominam, że jest to wersja robocza, tak że za bardzo nie musicie mnie karcic ;p

Aha, a potem to trza będzie oteksturowac. Ma ktos jakiegoś fajnego tutka o lakierze, ale do BRAZILA!!! - będę bardzo wdzięczny.

No to by było tyle. Wesołych świat i SZCZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Siatka jest "w miare" dobrze zaplanowana zeby przeprowadzic "operacje chamfer"... Jednak jestem zwolennikiem modelowania na biezaco - tzn. stworzyc najpierw np maske samochodu (juz z chamferami) z zagieciami, otworami itp a nastepnie np dopasowywac nadkole (tez go zrobic na gotowo) a do nadkola np drzwi itd itd... Tutaj bedziesz musial troszke przerabiac siatke podczas chamferowania - tak na moje oko... ;) Bo w niektorych miejscach jest "ten teges" krzywo... Ale dasz sobie rade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wozie mysle, ze lepiej zainteresowac sie zakladka Local Control w opcjach MeshSmooth'a. Po tym jak sie juz zainteresujesz ta zakladka, konwertujesz model (z MS) do Editable Poly i zaokraglasz krawedzie malymi chamferami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za wszystkie uwagi :D

Do ..::Wiktor::..'a - modeluje tak, bo troche wcześniej robiłem słynnego tutka Audi A4 Sportback i po prostu, przy pierwszym samodzielnym samochodzie wolałem za nadto nie eksperymentowac :D

RA dzięki za rada, zainteresuje się tą zakładką!!!

Nawiedzony pytał o softa - standardowo: 3ds max 7 + Brazil R/S, ale to przy renderze końcowym odpiero - aha, ponawiam prośbe o jakiś fajny lakier pod Brazila, nara!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update :D Zaznaczam opony do wymiany, paru elementów jeszcze nie ma..

Aha, jeżeli tkoś uważa, że to dobry model i że szkoda go zmarnowac złymi teksturami to niech... --> mi pomoże!!! :D

Pozdro i wszystkiego najlepszego w roku 2006 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za uwagi i opinie. Testowałem ostatnio V-ray'a - nie podoba mi sie - jedyna jego zaletą, że jest pod niego w multum tutków..

Ale damy rade... Przygotowuje się do OF, tak ze na jakis czas pewnie odstawie samochód, ale: "I'll be back!" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah... Troche większe rendery, z logiem Opla ;-). No i jeszcze zmeniłem kolor rury wydechowej i felgi całkiem nowe są. Może te się wam spodobają :D

Pozdro!

 

Do Mentaller ---> musze cie zasmucic, bo wnętrza niestety nie będzie... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za opinie, ale ma troche mieszne uczucia co do wypowiedzi. Niektórzy mówią że fajny, inny, że materiały do wymiany. Pytałem znajomych - zdania tez podzielone :-( Nie bardzo wiem, co mam z tym zrobic..

Niech się ktoś tak konkretnie wypowie, co jest źle, a nie to co mu sie podoba, bo takie doznania są subiektwyne, a ja raczej wolałbym sie opierac na konkretach. Czyli coś typy jak powedział mój kolega: "W felgach brakuje ci na krańcach zagięcia >>czy cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co jest przyczyną braków postów :( Nie kciałem nikogo obrazic w swojej wypowiedzie, jeżeli tak zrobiłem to Przepraszam Bardzo. Ale ja na prawde kce wiedziec, co jest w istocie nie tak, bo jak sami przeglądniecie forum, to jest, że tak określle 3:2. I troche trudno powiedziec, kto ma racje... Na swoja obrone mam tyle, że materiały mogą wygladac z deka dziwnie, co w scenie nie ma światła punktowego, jest tylko skylight z Brazila. Ale przecież takie karoserie sie też spotyka .. :/ To chyba tyle...

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, nikt sie nie obrazil zapewne, ale pytasz o konkrety a ja w odpowiedziach konkrety widze :)

 

Anyway :]

 

Tak jak juz pisalem, mi sie nie podoba z powodu materialow przede wszystkim.

1. Felgi - na jakich sie wzorujesz? Bo moze sie nie znam i one wygladaja tak "niemetalicznie" ? Zero w nich odbic co powoduje ze wygladaja jak primitive material tylko z kolorem ustawionym.

2. Szyby - the same, IMO ten odblysk w nich jest taki.. dupny ;P To pewnie dlatego ze tylko ten skylight w scenie.

3. Swiatla przednie wygladaja jakby nie bylo w nich kloszy (tej takiej zewnetrznej szybki) ;]

Na twoim miejscu zmienilbym ten skylight i pokusil sie o oswietlenie studyjne. Czyli wiecej kontrastu, swiatlo-cieni, "powierzchnie" swiatla. Mniami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos powiem wam wszystkim... Na razie sprawe lakieru odkadam na bok. Wzięło mnie co, żeby popracowac jeszcze nad modelem. W sumie to moim zdaniem spaskudziłem światła przednie. Co panstwo na to, zeby mały tiuning zrobic?? Tylko jest jedno ale... Nie mam pojęcie o tuiningu. Ani me, ani be :-( Aeżeli się ktos na tym zna, albo zna jakies adresy stronek, prosze o pomoc. Zresztą za tydzien mam ferie, tak że grzechem byłoby nie wykorzystac tego czasu na 3ds max'a. pozdro :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności