Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Beauty queen"


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Popracowalem dzis nad twarza... jutro bedzie reszta

 

pro11.jpg

 

Az sie zastanawiam czy nie zostawic czarno bialego rysunku... ma to swoj klimacik jakis... co wy na to? Czekam na sugestie

 

Jak to ja standardowo - bez referek, zbyt leniwy jestem by szukac jakichs ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh dzieki wszystkim - spieszylem sie bardzo bo chcialem przed polnoca skonczyc wersje czarno-biala bo w koncu nie wiem czy deadlaine jest w srode czy w czwartek o polnocy. Tak czy inaczej kolorki dodam - moze nawet jutro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez sie spieszylem ale okazalo sie ze jeszcze jutro jest czas:) fajne obrzydlistwo namalowales :) przypomina mi teksanska masakre pila mechaniczna:] psychoza 1 klasa. Na twoim miejscu przed bawieniem sie w kolor wyostrzylbym jeszcze prace bo niektore fragmenty rozmaziane jak na moj gust:) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmazanie celowe :D I nie to ze mi sie nie chcialo, bo cala prace mam ostra ja zyleta - po prostu dodaje blura miejscami zeby osiagnac efekt DoF jak w lustrzankach. Co nie dziala za bardzo? W sumie to nie wiem czy go dam w wersji finalnej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dzis sie z kolorami nie wyrobie :( A szkoda bo bardzo chcialem. Nic to, jak sie uda i przejde do 2 tury to na wekeendzie go pokoloruje - jak nie to pokoloruje go pewnie dopiero na weekendzie :P

 

Dzieki wszytskim za wsparcie i zycze powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca jest oszalamiajaca, pelen profesjonalizm, hehe, bardzo mocne spojzenie na temat oraz mistrzowskie wykonanie, jedynie co mi jakos niepasuje to koles ma wystraszone oczy, jakos mi to niepasuje, bo niewyglada na kogos kto by sie bal czegos, hehe. wyglada na wystraszonego bo ma pelne okragle oczy,

pozdrawiam i zycze kolejnej tury: ]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , a ja jeszcze nie śpię. :D

Wątpie że będziesz brał rady od nowicjusza, takiego jak ja. :P

A więc jest bardzo obrzydliwe, aż czuję won zgniłego, rozkładajacego trupa. Przypominają mi kolorowe fotki z lat 60 - tych. :)

Przejdzmy do sedna.

- Wiesz, zabrakło mi troszkę białej poświaty, i to takiej jakiej miałes w czarnej białej wersji, na barkach, kręgach, rękach. Troszeczkę zrobił się on surowy. Nie wiem, może miałesz takie założenie.

Dalej...

- Ta "prawa ręka", trochę wydaje się, jakby to było nie jego "ręką." Nie wiem czy piszę jasno. Może jeszcze raz sróbuje " Ta prawa ręka, to nie jego ręka" :P

- W całosci jest troszkę za płaskie. Capise ? Zbluruj tło, i troszeczkę prawą rękę.

Podsumowując, w tej chwili jakbym miał wybrac. To raczej bym wybrał czarną wersję. Tamta wersja jest IMHO dużo lepsza. Sorki. :p

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy szarościach. Wyglądają bardzo dobrze. Teraz jesteś już zmeczony tą pracą więc pewne rzeczy będziesz robił na siłę. A tego, tej pracy nie możesz zrobić ;) Taka moja wstępna sugestia... No chyba, że się uprzesz ;) Pozdrawiam i życze powodzenia w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopak dopiero 2 godziny nad tym siedział a wy już go namawiacie żeby wracał. Omen posiedź jeszcze nad tym, wrócić możesz w ostatnim momencie.

Niestety kolorowanie czarnobiałych obrazków nie jest aż takie proste. Zwykłe podłożenie pod to koloru daje najczęściej efekt malowanych portretów ślubnych. Nie wiem czy masz problemy techniczne czy koncepcyjne czyli brak pomysłu na kolor.

Teraz wygląda to na rysunek w sepii. Brakuje kolorów w tle i na ciele. Może walnij jakąś teksturę w ptohoshopie, żeby uzyskać trochę przypadkowych ciapek. Brakuje też zdecydowanego kolorowego światła, dlatego trudno uzyskać taką poświatę, o której pisał jonasz_real. Zniknęła bryła ciała, bo wszystko ginie w czerniach.

a technicznie to napiszę jak ja to robię. Ameryki nie odkryję, ale może ktoś się z tego nauczy albo podpowie coś innego i wszyscy skorzystamy.

Pewnie nad cz-b szkicem dodałeś warstwę w trybie multiply z kolorami podstawowymi. W ten sposób obrazek robi się jeszcze ciemniejszy, bo dodaje się czerń szkicu i kolor. Więc ja wolę zrobić selekcję ze szkicu na podstawie kanału RGB (ctrl+ klik w zakładce Kanały) i wygenerować nową warstwę z przezroczystościami. Powstałą selekcję wypełniam kolorem, który nie jest czarny i będzie u mnie prawie najciemniejszym miejscem ciała. Stary szkic można wywalić. Pod spodem daję warstwę, gdzie kładę kolory. Nad tymi dwiema warstwami dodaję taką, na której będą rozjaśnienia i pomogą mi zdefiniować miejsca, które są za ciemne - tutaj nie ma zmiłuj - część rzeczy trzeba zamalować i można niechcący zamalować jakieś swoje ulubione fragmenty. Trzeba więc to robić z głową. Potem to wszystko spłaszczam i dodaje bliki oraz overlaye, czyli pędzlem w trybie linear dodge delikatnie dodaję światła i bliki a w trybie overlay staram się dodać efekty przenikania światła przez tkankę (np uszy pod światło) a potem różne ręczne korekty tu i tam. Używam pędzla w trybie linear dodge albo overlay a nie oddzielnych wartstw w tych trybach bo efekty są inne i nie zamulają kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany - dzieki za wsparcie chlopaki :D Naprawde dobra rady. Dzis i jutro mam wolne wiec wczoraj to taki tescik w sumie byl :P I musze przyznac ze zupelnienie mam pomyslu na kolor potworka :/ W pierwszej wersji mial byc caly czerwony, jakby nie mial skory ale to nie wyglada zbyt dobrze. W drugiej chcailem mu dac taka zielono-przezroczysta, czego efekt widzicie powyzej. Ale jakiego koloru bym mnie uzyl - gubie to cos co jest w wersji czarno bialej :(

 

Ale nic to -powalcze -mam jeszcze dwa dni. Raz jeszcze dzieki za pomoc. Moze ktos jeszcze ma jakies sugestie warte wyprobowania?

 

No i juz na koniec we wlasniej obronie - to tylko 2 godzniki zabawy z kolorem - i to polozonym na szybko bo jeszcze detale w cz-b dokladalem ;] Bedzie lepiej - na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady to nie moja działka, ale może dać kolor punktowo tylko w zagłębieniach-bo wydaje mi się jakby się pracka spłaszczyła, a wierzch zostawic jak na poczatku-ale jak mówie to tylko sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra podejscie do koloru numer dwa

 

Poprzenie sam dzis zakwalifikowalem jako poracha... bede mial nauczke zeby nie malowac niewyspanym :P

 

Jak zwykle - prosze o uwagi, duzo uwag. Ja naprawde lubie jak ludzie sei czepiaja... bo sam sie czepiam ;]

 

pro31.jpg

 

Oczywiscie jest to wersja nie skonczona wiec wybaczcie bledy robocze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to w odcieniach szarości, nie ma sensu się z tym szarpać, bo efekt jest słaby. Cz-b ma to coś -kolor jak narazie psuje to. Nawet jakby technicznie było to zrobione wspaniale to praca wydawałaby się kiczowata. Także moja sugestia jest taka, żebyś zostawił to w CZ-b zresztą sam masz podobne chyba odczucie, więc nic na siłę. Pzdr. Marluk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze dorobienie kolorkow do tej pracy nagle zaczelo byc niezlym wyzwaniem. Po godzinie oststnia wersja kolorystyczna juz mi sie nie podoba :P Musze znalesc jakis sposob zeby to pokolorowac. Na pewno sie jakos da zeby nie stracilo tego co ma w czerni i bieli :/ Musze tylko wczesniej uchwycic czym jest to coś

 

Mam mejsze ponad 24 godzin... pewnie ze 2 wersje kolorkow uda mi sie wrzucic - zobaczymy moze trafie. Jak nie bedzie jeszcze sporo czasu zeby doczlifowac wersje czarno biala.

 

Dziki wszystkim za wsparcie i mam nadzieje ze bedziecie jeszcze zagladac. Wasza pomoc jest nieoceniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności