Skocz do zawartości

Pojazd 3D: VW Golf mk2


David14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Render strasznie mały :/ Nic sie nie da zobaczyc :-( Poza tym nie jestem zwolennikiem takiego "komplementarnego" nazwijmy to, sposobu modelowania. Wole modelowac na raz całośc i z czasem zageszczac siatke. Z tego co widze, to radze sobie obejrzeć jakis vt o modelowaniu samochodu, może to nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi ;p

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie kwapi się z pomocą to ja spróbuje. Ja bym tak to zrobił, co na czerwono to bym skasował i zrobić tam jedno to zielone a resztę możesz poprowadzić tak jak ja zrobiłem na niebiesko, ale to są tylko moje skromne sugestie może poczekaj na pomoc innych jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to 1 ale moze coś to da :) Tylko puściłbym jeszcze linie pomiędzu przejściem maski w błotnik a tym "wtłoczeniem" bo tyam chyba tp jest troszkę wyokrąglone. POwodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Cię źle zrozumiałem bo tam niema nadkola, chyba że nadkolem nazywasz tą wypukłość z błotnika, a tak wogule to dzięki że ty powiedziałeś mi oco chodzi, bo jak widać to niema tu zbytnio miłych ludzi, tylko same hamy i gbury ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak późno pisze ale nie gniewaj się na wszystkich że nie piszą co jest źle ja akurat nie miałem dostępu do netu Łukasza myślałem że sam za łapiesz Łukasza co chodzi teraz to nadkole lepiej wygląda, a Łukasza_S w ogóle się nie słuchaj bo co on tam wie.

Wiec to, co masz na czerwono to na 100% do poprawy a to, co na zielono to chyba tak powinno iść jak narysowałem, bo coś za bardzo ci się te nadkola chowają, chociaż nie jestem pewny bo nie przyglądałem się zdjęciom więc zwróć jeszcze na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to co zaznaczyłeś to poprawie, ale to na zielono to tak w BP mam i na referkach to różnie bywa zależy od zdeżaka

ja sie na nikogo nie gniewam, ale np. Lukasz_S pisze bez sęsowne posty, jak tak ma pisać to niech wogóle nie pisze

dzisiaj kończe już prace

plan na jutro to poprawić to co zaznaczył mrkrzysiek i klape tylnią, dodać próg i zacząć robić detale na blachach

082ef.th.jpg

099bz.th.jpg

109om.th.jpg

115dg.th.jpg

sory że takie małe ale imageshack mi pomniejszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam niema nadkola, chyba że nadkolem nazywasz tą wypukłość z błotnika,

Ehehe... nie wiem, nie znam się aż tak na wozach, chociaż mi to wygląda na nadkole :P

 

David14, zamierzasz zrobić tuning tego VW, czy ot taki standardowy? :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnim mozesz zrobic z glowy patrzac na fotki znalezione np na google :D sam tak kiedys zrobilem --- tylko miej na uwadze rozmiar komory silnikowej ... ja o tym zapomnialem i trzeba byle zrobic lekkie resize:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu- jak możesz to podeślij

himek- nic nie wiem o takim zajściu, ale jak co to ja jeżdże tylko Tyskimi liniami, jak gościu miał 3.2 promila to nieźle musiał se jeździć tym autobusem, a tak wogule to planuje na wakacje zakup Golfa

 

to zrealizowałem plan, a oto rendery:

123pf.th.jpg

136wd.th.jpg

141ma.th.jpg

151gi.th.jpg

troche klapa kaprawo mi wyszła, plan na weekend to dokończyć detale na blachach, zrobić atrape i światła z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niooo ja chciałbym mieć vr6 bez zmian wygladu i bym beemy podpuszczał aż do pewnego momentu......momentu w którym bym je wyprzedził.i rejestracje bmw killer ;) a modelik podoba mi sie.Bedziesz robił silnik czy nie decyduj sie.Bo pustej komory to omawiać nie bede.A jak szukasz fotek silników to uderz na allegro albo coś. ;) tam beda.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeśle podeśle nie marty wię narazie o silnik tylko o karose :) Później coś "wrzuce" do twojej pracki ( to co mi się nie podoba)

EDIT:

185we5mi.th.jpg

167eo8kr.th.jpg

To co pokazłaem na obrazkach. NIektóre rowki krzywe, atrapa przednia cała do wymiany za moló żeber i kanciasta(cięta boleanem??) ścianka oddzielająca komore silnika od wnętrza nie jest tak prosta ( miejsce na nogi w środku), nadkole( błotnik wewnętrzny+kielich amortyzatora )też tak nie wygląda, przejścia z dachu w słupki zbyt okrągłe (szczególnie tył)HMmmm i to chyba tyle :) POzdro i POwodzenia w dalszej pracy :D

EDit 2:

Lukasz_S-->oj tam nie jest tak tragicznie nie załamuj chłopaka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grill nie jest cięty boleanem i brakuje tylko jednego żeberka, próbowałem te kielichy bardziej zrobić kanciaste ale mi coś to nie wychodziło, no a ścianka to tam dojdzie półeczka na silniczek do wycieraczek

oczywiście wszystkie rowki postaram poprawić i to co zaznaczyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dla czego jest tyle błędów, przecież już kilka razy były Ci one dokładnie wskazywane a jak widać dalej brniesz nawet nie poprawiając tych co były robiąc cały czas nowe. Może lepiej przyłóż się do jakiejś części, ale tak dogłębnie i dopiero jak ją zrobisz tak że już nie bedzie sie do czego przyczepić to zaczniesz następną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wogóle, żeby to jakiś fajny był to bym jeszcze zrozumiał, ale tak...

 

mam tylko nadzieje, że wcześniejsze prace nikomu sie nie zachce odświeżać :]

 

 

Potrzebuje poprostu model golfe, a nie chce mi sie robić :DD więc mysałem że kogoś tak po chamsku wykorzystam :P.

 

Ale jednak wszystko mnie zmusza do pświęcenia czasu i zrobienia go samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie jak robisz siatke, ale tyle ile ja sie nauczyłem to Ci powiem. Przede wszystkim trzeba sobie pomagać splajnami. Chcesz zrobic okragle zaglebienie, rysujesz wielokat (tyle katow ile masz linii do uzycia, dla ms'a na poziomie 2 wystarcza kwadrat) przykladasz do karoserii, dajesz snap na vertex i tniesz. Chcesz zageszczac siatkę, wlacz snap na midpoint i tnij. Wszystko rob metoda shift+przeciaganie potem najwyzej detach i atach jak chcesz odlaczyc polygony. Jak Ci krzywo cos wychodzi, to czasem warto poszperac w siatce przy wlaczonym ms'ie. Jesli nie wiesz jak zrobic krzywizne, to w danym rzucie narysuj splajn wedlug krzywej, potem obniz interpolation splajna na ile Cie interesuje (jak gesta ma byc siatka krzywej) i dalej wiadomo...

Mało tego, ale mam nadzieje, ze sie przyda. Powodzenia i wytrwałosci zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam Łukasz nie krytykuj go, on i tak wniosków z tego nie wyciągnie i będzie dumny z efektu swoich prac zasłaniając się niewiedzą której zdobyć mu sie nie chce ;)

 

model jest ekstra rób go dalej chłopie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra czyli będzie golf :D

 

i wogóle, żeby to jakiś fajny był to bym jeszcze zrozumiał, ale tak...

 

mam tylko nadzieje, że wcześniejsze prace nikomu sie nie zachce odświeżać :]

 

A widzisz cta :) jednak czasem warto dgrzebać stary watek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności