Skocz do zawartości

Scena 3D: drzwi szkolne - proba finalrendera


jakubm

Rekomendowane odpowiedzi

hej, prezentuje kolejna prace

tym razem to wejscie do jednej ze szkul krakowskich

praca byla przygotowywana na zajecia z histori architektury polskiej

zastanawiam sie teraz nad dokonczeniem pracy..

 

mile widziane komentarze i slowa krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ty się nie zastanawiaj tylko skończ :-) Bardzo przyjemny modelik, teraz tylko dobra textura, troszkę więcej ściany, jakieś detale typu ławeczka, kwietnik czy co tam zazwyczaj stoi koło drzwi wejściowych, dobre światełko i może być ciekawa scenka :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne

postaw moze jakiegos bipeda albo cos o wysokosci ~1,8m aby był jakis sensowny punkt odniesienia.

masz moze fotke tych drzwi?

 

jedyne do zcego moge sie przyczepic, to wydaje mi sie ze boniowanie troche za duze jest, odstaje prawie na tyle, co wynosi jego wysokosc (dlatego tez chcialbym zobaczyc fotke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok awiec zamieszczam fotografie oraz taki maly upgrade...

 

mam pytanie co do tego renderu, poniewarz renderuje teraz za pomoca finalrendera przy uzyciu GI i nie wiem jak ustawic by pozbyc sie tego ziarna...

 

poza tym nie wiem czy robic drzewo ktore stoi przed szkolo - chodzi mi o cienie, ktore ono rzuca, czy moze da sie to jakos inaczej zrobic?

 

mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno :)

komentarze i dalsza krytyka mile widziana :)

 

PS: co to jest biped bo nie wiem o co chodzi...

PS: czy uwazacie ze powinno sie dazyc do oddania realizmu obecnego stanu czy moze pokazac ta bryle tak jak wygladala za czasow swojej swietnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie? bo pytalem kumpla z architektury, ale widocznie nie skumal o co mi chodzi :P

 

no jak widzisz to w tym wypadku jest po prostu mini-gzymsik z cegieł (swoją drogą masz więcej zdjęć tego budynku?)

Boniowanie to mówiąc krótko "rysunek" ściany budynku powstający przez ułożenie obok siebie bloków kamiennych ze sfazowanymi krawędziami lica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche dorobilem cegielek, brakuje ich tylko na tym luczku, generalnie scena jest juz na ukonczeniu - modelowanie...

 

tylko mam pytanie, czy waszym zdaniem pokazac to tak jak jest teraz czy tak jak to bylo kiedys??

 

no i pytanie czy ktos moglby mi powiedziec jak sie pozbyc tego szumu z rendera?

 

co do zdjec - tak mam wiecej - nawet calego budynku ale nie mam cierpliwosci by robic calosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to modelowanie na wykończeniu ? a ściany obok ? kawałek budynku do którego te wrota prowadzą by się przydał :) Jeżeli są jakieś szyby to może i kawałek wnętrza, trochę otoczenia.

 

Ja bym pokazał wersję "podniszczoną" będzie ciekawiej ;) Co do szumu na renderku, musisz napisać czym renderujesz.

 

[+]

 

Te cegiełki modelowane ? O_o Trochę niepotrzebnie chyba. dobry displace a nawet bump by wystarczył, teraz moze Ci być trudniej zapanować nad całością jak np. bedziesz chciał te cegiełki podniszczyć. Co nie zmienia faktu że wygląda ciekawie :) Daj większy render

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta.. szyby sa dwie - od lampy i na samej gorze drzwi, tak wiec nie jest tego duzo...

co do modelowania - to chodzilo mi o ta kostke, same wrota :)

uzwywam finalrendera i swiatla z niego GI...

 

cegielki tak modelowane poniewarz nie potrafie jeszcze wszystkiego tak wiec dzieki zes mnie poinformowal ze to mozna bylo zrobic troche inaczej...

 

z otoczeniem bedzie tak ze bedzie jeszcze kawalek budynku dorobiony - boki oraz chodnik z kraweznikiem i kawalkiem ulicy bo wiecej tam nie ma.. no moze znajdzie sie czas na jakies plotki ;)

 

dobra jade na uczelnie

 

w takim razie takie pytanie, czy da sie zrobic cien na budynku od konarow drzew bez robienia drzewa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny upqrade...

 

troche dorobilem w scenie detali,

chodnik jest do poprawy - ale jak zrobic by wygladal na naturalnie zniszczony?

oraz jak taki zabieg przeprowadzic z kamieniarka??

 

no i jest pytanie, jak to teksturowac, bo z tym jest problem...

 

slowa krytyki oraz pomocy by sie przydaly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz takie lekkie odswiezanie tematu bo male zainteresowanie ;/

 

i taka mala proba teksturowania bryly... generalnie jest problem z tymi ceglami prowadzonymi po luku... nie umiem sobie z tym poradzic by wygladalo lepiej..

 

ni i ta tabliczka informacyjna, tez jakosc tak dziwnie wyszla...

 

w zasadzie to sobie sam zrobilem krytyke ale moze powiecie jak to naprawic - poprawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności