Skocz do zawartości

Scena 3D: apartament hotelowy


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

hej, nowa scenka, jutro wrzuce kolejne ujecia. Modele nie moje, praktycznie postawilem tyko sciany, bo deadline bardzo maly. Daje tak tylko, do oceny wyłącznie oświetlenie.

 

apartament011pu.jpg

 

vRay Render,

1x vRayLight mlt. 2,0

ustawienia rendera praktycznie standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rzeczywiscie nocna wersja jest najfajniejsza. Ma fajny klimat. Widac ze dobrze sobie radzisz z oswietleniem. Gorzej z projektem samego wnetrza.. Meble jak z tandetnego hoteliku i jakos tak nijako. Najbardziej rozsmieszylo mnie to radio w wnece:) W starych po PRLowskich hotelikach stoja takie zakurzone unitry lub inne wynalazki.

Calosciowo przyznam ze prace sympatyczne, niestety wiekszosc roboty odwalil rendder. Nawet przyznam w tajemnicy ze ci go troche zazdroszcze:))

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukash: wybacz, ale to komercyjny projekt, wiec w kwestii układu mebli ja nie mam nic do gadania. Ja tu tylko sprzątam :D Niedlugo zamieszcze następną wersję z innym umeblowaniem, bardziej "modern"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ognisty: a tak na faze :) (spoko, tak mialo byc - klient)

 

 

OŚWIETLENIE NOCNE

Kilka osób pytalo mnie jak uzyskać takie oświetlenie w scenie nocnej, więc wyjaśniam:

Mieszanie w scenach nocnych bardzo ciepłych kolorów z małą nutką zimnego niebieskiego da nam bardzo ciekawy efekt i klimat. Dodatkowo zimny kolor potęguje kontrast z ciepłym co jest bardzo ważne.

 

sprawa IES-ów: w scenie nie użyłem ani jednego vRay lighta. To co widzicie to same IESy. Lampki nocne to photometric light (free point) z wstawionym jakimś tam IESem, lecz temperatura koloru zmniejszona jest do najmniejszej możliwej wartości - dzięki temu światełko ma zabarwienbie czerwonawe. Powiecie "no tak, ale ja nie widze tej czerwieni" - fakt, ale ogolna intensywanośc światła jest tylko delikatnie zmniejszona - takie połączenie wraz z niską temperaturą koloru doda scenie więcej ciepłego klimatu.

We wnękach wstawilem także IESY, lecz o bardzo malym natężeniu ogolnym i temperaturze ustawioną na zimny niebieski - te światła mają bardzo mały wpływ na ogolne oświetlenie wnętrza.

 

Sprawa environmenta w ustawieniach vRaya zaznaczyłem overwrite max`s environment, tam wstawilem inetnsywny niebieski kolor i podkręcilem multiplier do bodajże 15 - z tąd ta niebieska, księzycowa poświata (imo za intensywna :D)

 

Photoshop:Całość po wyrenderowaniu zyskała bardzo ciepły klimat, który jeszcze podbiłem w PS dodatkowo wzmacniając kontrast. Retusz był naprawde minimalny.

 

Mam nadzieje, że te małe wskazówki się przydadzą, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad sofą nie ma przepalenia :] ale pare buraczków które bym poprawił na finish jest:

 

- design stolika

- shadery - o dziwo w porównaniu do poprzednich pracek prawie wszystkie leżą :|

- średniowiecna zasłona :]

- odnosze wrażenie że obrazy lewitują

 

Ogólnie ładnie bo sterylnie sie zapowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za komenty, poprawie moze troszke shader sofy i poscieli. Przepalenie to wina Photoshopa musialem rozjasnic troszke obrazek zeby pokazac wiecej szczegolow dla klienta, troszke za bardzo podkręcilem parametry. No ale to jeszcze wip, dlatego tu lezy.

Co do poprawy stolika, zaslony to juz zalezy od klienta. Aha i jeszcze jedno, ustawienia Gi slabsze niz w przypadku pozostalych z tad wrazenie lewitowania niektorych rzeczy, powod - deadline.

Final za kilka dni, moze jutro.

 

Macie jeszcze drugie ujęcie, jest kiepskie - wiem, ale przypominam ze te rendery nie sa dla mnie i czasem nie wiele moge zmieniac. Zamieszczam tak tylko zeby bylo widac co jest po drugiej stronie.

 

apartament04b4ya.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności